SPORT

Curling Cup – Vysoká 2011

8. února 2011, 22:13, rejdakce
Curling Cup – Vysoká 2011 Vysoká - V sobotu 5. 2. 2011 se v horské osadě Vysoká u Malé Moravy konal II. ročník Curling Cupu. Na turnaj se sjelo osm družstev, nejvzdálenější účastníci přijeli až z Brna. O vzrůstající oblibě a prestiži tohoto netradičního sportu svědčí hojná účast diváků, kteří přijeli podpořit a fandit svým oblíbencům a řada přišla jen tak, ze zvědavosti, jelikož turnaj v curlingu se v našich končinách nevidí každý den. Zahájení turnaje se zhostil „šerif Vysoká City“ Jiří Macháček, který v úvodu své řeči vzpomněl Václava Mazura, loňského účastníka Curling Cupu, a jeho památku uctili přítomní minutou ticha.
Pak předal slovo řediteli turnaje Liboru Lužíkovi, tento vysvětlil pravidla a systém hry a po rozlosování družstev do dvou skupin – červené a žluté.
 

Precizní technika odhozu Josefa Žluny

 

Turnaj začal zápasem žluté skupiny „Mišáci champions“ x  „Arsenal“. Mladý tým Arsenalu přijel na turnaj hlavně sbírat zkušenosti a statečně čelil ostřílené dvojici Mádr – Žluna. Devítiletý curlingový talent Ondra Stratil svým pokusem držel naděje Arsenalu na vítězství v zápase, proti byl však Josef Žluna, který posledním pokusem vyrazil kámen soupeřů z kruhu a tím zajistil pro Mišáky první bod. O tom, že si na Vysokou „Mišáci champions“ přivezli vynikající formu, se přesvědčily „Vikýrky“ prohrou 0:4. Tato prohra donutila kapitána „Vikýrek“ Petra Viktorína zamíchat sestavou a povolat ze střídačky Reného Frnku, který svými pokusy přispěl k 3. místu ve skupině, a to zaručovalo „Vikýrkám“ boj o 5.-6. místo.
 

Michal Mádr sleduje svůj vítězný kámen

V červené skupině se nejvíc dařilo domácímu „Čudlteamu“, který nenápadnou hrou slavil úspěch. Do zápasu ve skupině impozantně vstoupili „Pepíci“ – Bína a Voloszcuk výhrou 3:0 nad „SK Chvost“, pak jim však došel dech a tak tak před dotírajícím družstvem „U Rybníka“ uhájili 2. místo a ve finále si zahráli o celkové 3.-4. místo. Zápasy ve skupinách byly dohrány za 2 hodiny a po sečtení výsledků začaly boje o konečné umístění. K zápasu o 7. – 8. místo nastoupili „SK Chvost“ a „Arsenal“. O vítězství „SK Chvost“ rozhodly až dodatkové pokusy. V duelu o 5. – 6. místo „Vikýrky“ – „U Rybníka“ – uplatnil zkušenosti Jiří Macháček, který poslal svůj kámen nejblíže středu kruhu a tím získal pro svůj tým 5. místo.
 

družstva seřazená při vyhlášení
 

O bronzový pohár si to rozdali brněnští curleři „Lišáci“ proti domácím „Pepíkům“. „Pepíci“ znaveni vyčerpávajícími zápasy ve skupině dlouho vzdorovali „Lišákům“, avšak všechny jejich naděje zhatil Laďa Liška přesným posledním pokusem a rozhodl, že pohár za 3. místo pojede z Vysoké až do Brna. Ve velkém finále na sebe narazili „Mišáci champions“ a „Čudlteam“. Finále rozehrála Monika Lužíková svým kamenem na hranici kruhu. Soupeři kontrolovali mezi kruhy. Další pokus Darině Lužíkové skončil těsně od středu, soupeři minuli kruh. Vzápětí Marek Malý – kapitán družstva – poslal kámen do kruhu a vypadalo to na jasné vítězství domácích. Králem curlerů se stal svým posledním pokusem Michal Mádr, jehož přesná ruka poslala kámen na trať s přiměřenou razancí a vyrazil dva kameny „Čudlteamu“ mimo kruh a jeho kámen přistál přímo na středu. Tak klobouk dolů, taková trefa se málo kdy vidí i mezi profíky.
 

3. místo "Lišáci" Brno
 

Celý turnaj se nesl v přátelské atmosféře, i když o dramatické okamžiky také nebylo nouze. O tom svědčí i zápas o konečné 7. místo, který se rozhodoval až nastavením. Jediný problém způsobilo počasí a náhlá obleva, jenž zapříčinila menší účast závodníků, než se původně čekalo a hlavně tekoucí voda smývající cílový kruh, který se po každém endu musel obnovovat, ale není nic, s čím by si pořadatelé neporadili. K pohodovému odpoledni, strávenému u curlingu po boku spousty přátel, přispěli i Dana Bínová – šéfkuchař turnaje, která navařila velký hrnec gulášové polévky, jenž byla pro všechny účastníky turnaje zdarma. Všem chutnaly i domácí koláče, buchty, štrůdl a pro milovníky masa byla připravena domácí tlačenka a jitrnice. Věcné ceny si odnesli všichni účastníci turnaje a první tři družstva i poháry pro vítěze.

 

dekorování vítězů - Michal Mádr, Josef Žluna - "Mišáci champions", ředitel Libor Lužík


 

 

VÝSLEDKY


ŽLUTÁ SKUPINA:
 • 1. místo – „Mišáci champions“ 9:3
 • 2. místo – „Lišáci“ 6:5
 • 3. místo – „Vikýrky“ 5:7
 • 4. místo – „Arsenal“ 2:7

ČERVENÁ SKUPINA :
 • 1. místo – „Čudlteam“ 4:1
 • 2. místo - „ Pepíci“ 3:2
 • 3. místo – „U Rybníka“ 3:4
 • 4. místo – „SK Chvost“ 1:4

KONEČNÉ POŘADÍ:
 • 1. „Mišáci champions“
 • 2. „ Čudlteam“
 • 3. „ Lišáci“
 • 4. „ Pepíci“
 • 5. „ U Rybníka“
 • 6. „ Vikýrky“
 • 7. „ SK Chvost“
 • 8. „ Arsenal“Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.