SPORT

ČTYŘIKRÁT POD KUDLOU! „Vážně jsem uvažoval, že pověsím kopačky na hřebík,“ přiznal fotbalový smolař Jakub Tejkl

7. března 2018, 19:00, Petr Fišer
ČTYŘIKRÁT POD KUDLOU! „Vážně jsem uvažoval, že pověsím kopačky na hřebík,“ přiznal fotbalový smolař Jakub Tejkl Šumperk - Většina běžných smrtelníků by soutěžnímu sportování ukázala záda a na všechno se vykašlala. Tvrďák z Velkých Losin JAKUB TEJKL se fotbalové záliby jen tak vzdát nehodlá. I když musel pod operační kudlu už počtvrté, netrpělivě vyhlíží jarní odvety v krajském přeboru. „Když to jen trochu půjde, chci hrát a klukům co nejvíc pomoci,“ sliboval odhodlaně. „Co bude dál, to se teprve uvidí,“ přihodil opatrně nejistým hlasem.
 
Čelit tolika morovým ránám a pořád dokola v sobě nacházet odhodlání a touhu vracet se zpátky? Nedokázal by to každý. „Zatím to vypadá tak, že bych pro druhou polovinu sezóny mohl být k dispozici. Do vzdálenější budoucnosti plánovat nemůžu. V říjnu jsem byl na další operaci a až čas ukáže, co všechno mi koleno dovolí. Můj doktor mi po posledním zákroku doporučil, abych sportoval už pouze rekreačně. Když před ním řeknu, že bych ve fotbalové kariéře rád pokračoval, docela nadává. Tělo je proti, ale hlava pořád chce,“ svěřoval se odchovanec Šumperka.

Proč zrovna já?

Pro klub z lázeňské obce je důležitý nejen pro svoji fotbalovou univerzálnost. V mladém týmu se řadí k nejostřílenějším hráčům a trenér Jiří Mika by o něj přišel jen velmi nerad. Je to jeden ze základů, na němž se dá stavět. Pokud je ovšem zdravý. „Když jsem ležel na nemocničním lůžku, hlavou se mi honilo kdeco. Pořád dokola jsem si říkal, proč zrovna já. Nebylo mi do zpěvu a fotbal jsem chtěl odpískat. Jenže nestačil uběhnout ani týden a moje myšlenkové pochody se zásadně měnily. Jakmile mi vytáhli stehy, prošel jsem rehabilitací a doktor mě uschopnil tím, že mi dovolil plnou zátěž, spěchal jsem co nejrychleji zpátky na hřiště. Až naposledy to bylo trochu jiné. Nejvážněji v kariéře jsem uvažoval nad variantou, že pověsím kopačky na hřebík,“ přiznal důrazný fotbalista.

Prokletá chrupavka

Zdravotní zádrhely na neposlušné noze musely napravovat už čtyři operační zákroky. Špatnosti všeho druhu přitahuje jako magnet. Kromě několika artroskopií a neustálých potíží s meniskem se jí nevyhnul ani natržený vaz a následná plastika. „Nevětší zlo u mě vyvolávají problémy s chrupavkou. Ke všemu mám artrózu. Koleno se mi občas zasekává tak, že nemůžu udělat normální krok. Když mi oteče, chodím jako postižený. Všechno dohromady mě omezuje v určitých pohybech a činnostech, protože mě to při nich bolí. Třeba při změnách směru nebo řízení auta. Není to nic příjemného,“ posteskl si.
Ošetřující lékařský odborník je z patálií svého pacienta nešťastný. „Nedokáže si vysvětlit, proč je moje koleno v takhle mladém věku zdevastované jako u padesátiletého chlapa. Těžko říct, čím by to mohlo být. Možná je to dáno geneticky. V rodině máme ortopedických případů víc, umělé klouby u nás nejsou ničím neobvyklým. Ale to je jen domněnka,“ nechtěl se pouštět do detailnějších spekulací vystudovaný inženýr, který si vydělává na živobytí v nedaleké Olomouci.

Ještě o level níž

Ač je mu teprve 28 let, v Losinách mu patří místo v „radě starších“. „Letí to hrozně,“ vyvrátil oči. „Neříkám, že naše generace byla úplně super. Ale kdybych měl porovnávat, tak mi připadá, že ta současná je ještě o level níž,“ nebral si servítky. „Hromada mladších kluků nedokáže prodat, na co doopravdy má. Jednou někam běžíme a oni jsou z toho čtrnáct dní nemocní. Jejich účast na trénincích není ideální, a když potom nehrají, jsou naštvaní. Přitom by v první řadě měli začít u sebe,“ rozpovídala se „pravdomluvka“, jejíž otevřenost je pověstná. „Když jsme byli mladí, absolutně neexistovalo, aby se do některých věcí zapojovali starší hráči. Pokud dnes někomu řeknete, aby připravil pití, vzal koš s dresy nebo posbíral tréninkové kužely, hned se cítí být dotčený. Kolikrát jim chybí větší pokora,“ prohlásil bez vytáček Jakub Tejkl a jedním dechem dodal: „Samozřejmě to neplatí o každém. Nebylo by férové házet všechny do stejného pytle.“Foto: Petr Fišer
Blíží se předčasný konec jedné fotbalové kariéry? Jakuba Tejkla sužují nekončící eskapády s operovaným kolenem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.3.2018 07:59
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
50
O mladých hráčích si to vystihl naprosto přesně
Reagovat
Datum: 12.3.2018 13:40
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
32
Pravda, nechtějí se nechat šikanovat, zobáci...
Reagovat
Datum: 13.3.2018 23:48
Titulek: Moc hezký
Autor: Smyl Flek z Nohavic
35
Takže mazák si stěžuje, že zatímco on kdysi musel někomu dělat zobana, mu dnes už nikdo zobana dělat nechce. Tak to je teda úroveň. A pak prej veď svoje potomstvo ke sportu. Mezi takovouhle sebranku bych svýho potomka v životě nepustil. Aby ho tam nějaká takováhle guma buzerovala a naučila ho akorát, jak se stát taky tou správnou gumou a buzerovat další chudáky.
Reagovat
Datum: 14.3.2018 00:13
Titulek: Re: Moc hezký
Autor: aNONYM
33
A ještě to okecávat pokorou :))) Jak píšeš, gumovej mozek. Tejkla poslat na týden do přijímače v Humenném, tam by ho staří naučili pokoře až k pláči.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.