SPORT

Čtvrtstoletí mohelnického šachového openu

11. listopadu 2011, 07:00, téma ŠACHY, Karel Volek
Čtvrtstoletí mohelnického šachového openu Mohelnice - Mohelnický OPEN turnaj v sobotu 5. listopadu 2011 oslavil své polojubileum. Turnaje v rapid šachu, v Olomouckém kraji nejdelšího s nepřerušenou historií, se v Městském kulturním středisku zúčastnilo osm desítek šachistů.

Letošní ročník zahájil místostarosta města Mohelnice Ing. Antonín Navrátil, který pozdravil přítomné účastníky a ve svém vystoupení se krátce zamyslel nad analogií některých rysů šachové partie a lidského života.

Punc mezinárodní akce turnaji letos dodal Wojciech Traczewsky z 600 kilometrů vzdáleného města Malbork v Polsku, který pobýval na dovolené v Jeseníkách a když se dověděl o turnaji v Mohelnici, neváhal přijet. Jako řada ostatních účastníků ocenil noblesní prostředí ve kterém turnaj probíhá i hojnou účast. V Polsku obdobné akce bývají početně výrazně méně zastoupené. Spokojení však byli bez výjimky všichni přítomní. Hra měla spád, nedocházelo k žádným zpožděním. Samotný průběh turnaje proběhl v přátelské atmosféře, kdy se nemusely řešit žádné vážnější konflikty.

Na startu jako hlavní favorit stanul mladý mezinárodní mistr Vojtěch Plát a svoji roli favorita i naplnil. Důstojnými soupeři mu byli v pořadí druhý Martin Formánek, hráč pořádajícího šachového oddílu DDM+TJ Mohelnice a třetí Ladislav Vaněk z Tatranu Litovel, kteří s ním ve vzájemné partii uhráli remízu.

Nejlépe umístěnou ženou se na 26. místě stala Nicola Lužíková reprezentující šachový oddíl Sokol Lázně Velké Losiny. Nejstarší hráč turnaje Ing. Dimitrij Mathon (84 roků) přijel z Přerova a naopak nejmladším benjamínkem byl zástupce domácího oddílu Honzík Kolář (6 let).

Po ukončení turnaje při loučení mnozí účastníci projevili přání setkat se v Mohelnici opět za rok. Pokud pořadatele neopustí entuziasmus a nadále bude ochota spolupracujících složek podílet se na zajištění turnaje, šachy se v Mohelnici za rok opět budou hrát. Už jen proto, že příští rok si mohelničtí šachisté připomenou jubileum 40 let svojí činnosti.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.