ZPRAVODAJSTVÍ

Čtrnáct miliónů za hotel Sport

14. srpna 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Čtrnáct miliónů za hotel Sport Šumperk – V Šumperku se blýská na lepší časy, alespoň co se týče hotelu Sport. Ten v současné době provozuje město prostřednictvím firmy Podniky města Šumperka (PMŠ). O budovu má zájem nový investor a radnici za ni nabízí čtrnáct miliónů korun.

 „Jde o velmi solidního partnera, který vlastní už několik dalších nemovitostí v Šumperku,“ uvedl radní města Michael Kohajda. O koupi hotelu má zájem firma ROBANO. Rada města už dala PMŠ souhlas s tím, aby s potenciálním kupcem zahájily jednání. „Město má svoje podmínky, jako například to, že musí zůstat zachovány ubytovací služby, restaurace a zázemí pro sportovce,“ dodal Kohajda. Radnice se budovu snaží neúspěšně prodat už několik let. O nemovitost měla před časem zájem například Nemocnice Šumperk, z prodeje ale nakonec sešlo.

Provoz v plusových číslech

Ačkoli vedení města při dřívější obhajobě ztrátového hospodaření hotelu Sport tvrdilo, že jeho provoz nebude ziskový nikdy, PMŠ dokázaly pod obměněným vedením přivést ztrátový podnik do kladných čísel. Budova nabízí kromě restaurace i zázemí pro sportovní týmy, které využívají sousední atletický areál a ledovou plochu na zimním stadiónu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.8.2018 17:54
Titulek: Lidovečtí rozkrádači toho nenechají?!
Autor: h.m.
15
Zastupitel Petr Blažek /PRO-REGION/: Žádná okurková sezóna, pořád se něco děje! A opět tady máme Hotel (ubytovnu) Sport. Před 4-mi roky to začalo kauzou neuhrazených miliónů bývalým provozovatelem a prapodivným nájmem, které Rada města (Valná hromada společnosti PMŠ) neřešila a nyní se dozvídáme AŽ z tisku, že se naše Rada města opět SAMA ROZHODLA o prodeji za "směšný peníz", zastupitele tedy asi k ničemu nepotřebuje, aby následně na novém vedení města bylo vyřizovat projekty, stavební povolení a shánět peníze, které budou potřeba na zaplacení nově vybudovaného zázemí na severní straně stadionu. Novou zástavbou se tak samozřejmě ubere zeleným plochám v okolí zimního stadiónu. Mimochodem: zastavěná plocha je 932 m2, jsou tam k užívání 3 patra-tedy cca půdorysně 2796 m2 + suterén (neznám plochu). Když si vydělíme získaných 15 mil.Kč plochou, tak se dostaneme k ceně 5.364,- Kč/m2 plochy, VČETNĚ VYBAVENÍ a hlavně i včetně POZEMKU pod touto budovou. Nevím, jak je řešena smlouva s parkovacími místy, ale nový nabyvatel zřejmě bude nějaké požadovat také. Byt (zařízený) o velikosti 70 m2 by tak tedy stál cca 375.500,- Kč. a tak se ptám klasickou otázkou: "A není to málo, Antone Pavloviči?"

Pan Jaromír Doki Vondra: Již několik let dávám za příklad práci vedení města Uh. Hradiště. Tamní sportovní areál, jeho celistvost a logická různorodost a úprava sportovišť by měla být studijním materiálem pro naše vedení. A to včetně tamního plaveckého areálu. Ale jeden rozdíl je zřejmí již teď. V Hradišti nikdy nenechali všechno zchátrat až do havarijního stavu ...

Pan Ladislav Sebök /ČSSD/: "Problematická" ubytovna Sport. Proč takové slovo, přirovnání? Tento objekt má jasné opodstatnění v areálu Tyršova stadionu. Bohužel do takového stavu ho dostali lidé z minulého a současného vedení, kteří sedí v rozhodujících orgánech. Už jsem v minulosti dával návrhy na využití nejen Sportu, ale i Tyršova stadionu. Dnes by mohlo být vše jinak, ale bohužel asi někdo má jiné zájmy. Jestliže se má vybudovat nové zázemí pro sportovce, někteří preferují jen hokej, protože sportovnímu odvětví zhola nerozumí a pak některé nápady si přivlastňují, tak potom se není čemu divit. Stavbu za 35mil bude financovat PMŠ nebo město? Komu bude patřit? Opět obchodní společnosti, která nemůže čerpat dotace? Tak už dopadl bazén i zimák (tam šla dotace na odstranění ekologické zátěže na kterou dosáhne i obchodní společnost) a vše platí občané. Musím důrazně upozornit, že i další sportovní odvětví čekají na rekonstrukci, protože jejich sportoviště už nemají certifikaci. Toto je další závažný problém, který se akutně neřeší. Co prodejem získáme jako město? Jen 15mil, které se rychle utratí. Budova, která je srdcem Tyršova stadionu bude pryč. V minulém roce byla zastupitelstvem alokována částka 20mil na opravu objektu. A nic se neudělalo, protože? Pro mě je jednoznačně prioritní ponechat objekt v rukou města a začít konečně fungovat. Je zajímavé, že ředitel PMŠ přiznává mírnou ziskovost ubytovny, další provozy lze také přivést na správnou cestu, ale s těmi, kteří tam jen sedí, to půjde horko, těžko. Ve většině se takto města či obce nechovají a majetek neprodávají! Když někteří v Šumperku neví co s tím, tam zbourat nebo prodat. Co ještě prodat bazén, manufakturu a další nemovitosti?
Více na https://www.facebook.com/proregion/
Reagovat
Datum: 14.8.2018 20:43
Titulek: Re: Lidovečtí rozkrádači toho nenechají?!
Autor: Adam
18
Jestli jedinou opozicí tohohle postupu jsou pánové Blažek, Vondra a Sebök, tedy zdejší obecní šaškové, musí to být dobrý plán. Nebýt Kohajdy, tak v PMŠ doteď sedí Šperlich a Sport provozuje za peníze nás všech Doskočil. Držím mu palce ve volbách, takové lidi Šumperk potřebuje.
Reagovat
Datum: 15.8.2018 14:51
Titulek: Re: Lidovečtí rozkrádači toho nenechají?!
Autor: Vondra J.
Vážený člověče pod jménem Adam. Jsem rád, že už mám škatulku se zařazením. Ale nejsem si jistý, kam by tak člověk mohl zařadit vás. Co vy jste už pro Šumperk udělal? Asi mnoho ne, když se neumíte ani podepsat ... tím pádem nejste pro mě partner k vysvětlování mých postojů a myšlenek.
Jen jedno vím jistě. Zde uvedená slova nepatří pod titulek, který byl v této diskuzi výše nasazen. Je to názor s FB profilu, vytržený z kontextu a někdo ho, zase no name, zkopíroval a z ela posunul mimo mísu.
Reagovat
Datum: 16.8.2018 20:12
Titulek: Re: Lidovečtí rozkrádači toho nenechají?!
Autor: glosatorman
12
I ty Adame, ty jsi asi nějaký lidovecký bambula, Kohajda se sice snaží, ale je to jen takový ten pravý vychcánek ...lidovecký, akademický teoretik, bez zkušeností z prostého života. Hlasuje sice často proti své koalici, ale přesto stále přikrývá toho zlodějíčka nejvyššího.... Pokud nebude umět otevřeně vystoupit proti zlořádům našeho města, nebude nikdy lepší než ten současný senatore, a proto mu nemohu držet palce v nastávajících volbách.
Reagovat
Datum: 14.8.2018 18:13
Titulek: Městská firma Šumperské sportovní areály s.r.o.
Autor: h.m.
11
má smlouvu o nájmu prostor - šatny a s nimi spojené prostory v 1. NP Ubytovny SPORT (celkem 10 místností o celkové podlahové ploše 126,71 m2 ) uzavřenou dne 12.03.2018 s městskou firmou Podniky města Šumperka a.s. za roční nájemné ve výši 20.000,- Kč. Doba nájmu se sjednává od 01.01.2018 a je sjednána na dobu neurčitou. Nájem skončí uplynutím doby, na kterou byl sjednán, písemnou dohodou či výpovědí. Nájemce je povinen nejpozději v den ukončení doby nájmu předat pronajímateli zpět předmět nájmu vyklizený a v řádném stavu, a to bez nároku na náhradní ubytování.
Podepsáni:
Ing. František Šmejkal, jednatel Šumperské sportovní areály s.r.o. (důchodce a milenec radní Aleny Šmotkové, oba Strana Rozumní)
Mgr. Patrik Tomáš Pavlíček, ředitel Podniky města Šumperka a.s.

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/7043532/smlouva%20o%20n%C3%A1jmu%20-%20%C5%A0SA%20-%20%C5%A1atny%20v%201.%20NP.pdf
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/5128932
Reagovat
Datum: 15.8.2018 15:20
Titulek: Re: Městská firma Šumperské sportovní areály s.r.o.
Autor: Petr
13
ex-milenec ...
Reagovat
Datum: 14.8.2018 22:01
Titulek: Pozor, důležité
Autor: Petr
30
Tento článek je velmi důležitý. Ne pro nějaký prodej hotelu Sport, ale v tomto článku je napsaný, že hotel Sport je už rok v kladných číslech - a to i přestože ho provozují Podniky města Šumperka - Ty podle mě provozují Sport socialisticky a nešikovně a pořád špatně, přesto ale nejsou ve ztrátě!!!) Vzpomeňme si na slova starosty Brože, když obhajoval Šperlicha a firmu Jirdos, že hotel Sport NEJDE provozovat v kladných číslech, že firma Jirdos dluh vůči PMŠ mít musela, že je to celé jen virtuální dluh :-) :-) Vzpomene si někdo na tyto lži a překrucování pravdy a obhajobu lidí, co okradli Šumperk město????
Reagovat
Datum: 16.8.2018 14:33
Titulek: Hotel je ziskový
Autor: Oliver
Hotel je ziskový. Bravo.
Reagovat
Datum: 16.8.2018 19:32
Titulek: Re: Hotel je ziskový
Autor: X
23
A proto se musí prodat. Jak jinak že ? Co kdyby náhodou začal vydělávat víc a ještě by byl v majetku města.
Jen tak pro legraci komu patří Šumperské sportovní areály s.r.o.
http://www.pms-spk.cz/redakce/index.php?clanek=156
Reagovat
Datum: 16.8.2018 14:49
Titulek: Lidé sobě
Autor: Oliver
22
Sport postavili místní ještě za bývalého režimu, v takzvané Akci Zet. Občané chodili na Sport zdarma pracovat, proto Akce Zet, ve svém volném čase a stát dával peníze na materiál a odborné práce.
Už jen z tohoto důvodu není na místě, aby ti, kteří nikdy ruku k dílu nepřiložili, pracně zbudovaný hotel Sport prodávali. Mám na mysli současné vedení města.
Měla by se na zamýšlený prodej podívat policie. Ani advokát jako údajný zájemce o koupi ve mně nebudí důvěru.
Reagovat
Datum: 26.8.2018 21:44
Titulek: 14 milionů za hotel Sport?
Autor: Lubošek
14 milionů je dluh Jiřího Doskočila JIRDOS za jeho deset let provozování hotelu Sport (2005-2014), to je ale náhodička. Nebo že by žádná náhoda.

Reagovat
Datum: 26.8.2018 22:30
Titulek: Zlodějna v obecním hotelu Sport
Autor: 14 melounů a 14 melounů
13
Pamatujete, před říjnovými komunálními volbami 2014 se proslýchalo, že na obecním hotelu Sport je obrovský dluh, ovšem v místním tisku nic, ticho po pěšině. A hned po volbách - bing ho!
V říjnu 2014 Podniky města Šumperka (PMŠ) vypověděly nájemní smlouvu firmě JIRDOS. Ukázalo se, že JIRDOS deset let neplatil žádné faktury za elektřinu, teplo, vodné a stočné. Samotný dluh činil kolem 6 milionů, s penále se ale částka vyšplhala na více než 14 milionů.
Dlužník 14 milionů JIRDOS navrhl sám sebe do insolvence, insolvenční řízení se společností JIRDOS, s.r.o. bylo zahájeno v prosinci 2014. V prosinci 2014 na svou funkci ředitele PMŠ rezignoval Luděk Šperlich, který v městské společnosti působil od doby jejího založení.
V insolvenčním spisu, spisová značka INS 34199/2014 se píše: "Dlužník JIRDOS nehradil předepsané zálohy na služby ani vyfakturované vyúčtování služeb. Jednalo se o náklady za teplo a ohřev TUV, vodné a stočné, elektřinu v období od 01/2005 - 08/2014."
Přičemž starosta Šumperka ZDENĚK BROŽ (Nezávislá volba) byl neuvěřitelných 16 let předsedou představenstva Podniků města Šumperka (od 2. července 1999 do 28. února 2015) a tehdejší místostarosta Šumperka PETR SUCHOMEL (KDU-ČSL) byl 11 let místopředsedou představenstva Podniků města Šumperka (od 30. června 2004 do 28. února 2015).
Trestní oznámení na ně podalo 5 zastupitelů a 4 občané v únoru 2015.
Ze Zprávy o hospodářské situaci dlužníka JIRDOS, 10.06.2015: "II. Insolvenční správce písemně kontaktoval dlužníka pana Jiřího Doskočila, který se následně dostavil do sídla insolvenčního správce, a předal insolvenčnímu správci účetní dokumentaci společnosti. Dlužník rovněž správci sdělil, že mimo pohledávky nedisponuje žádným majetkem. Jedinou obchodní aktivitou, kterou dlužník vyvíjel, bylo provozování Hotelu Sport v Šumperku a v rámci něj Pubu a letní zahrádky. Tuto svou činnost ukončil ke dni 31. 8. 2014, kdy skončila nájemní smlouva na tyto prostory a žádnou jinou obchodní či výdělkovou činnost od té doby nevyvíjí. Jediným majetkem dlužníka, kterým disponoval, bylo vybavení hotelu, které bylo dlužníkem prodáno Podnikům města Šumperka a. s. na základě kupní smlouvy ze dne 5. 11. 2014 za kupní cenu 1.302.154,00 Kč včetně 21 % DPH, stanovenou na základě znaleckého posudku č. ZP 10209- 089/14 Ing. Ivana Krejsy, soudního znalce se sídlem Leštinská 22, 789 01 Zábřeh ze dne 28. 8. 2014. Dlužník eviduje pohledávky ve výši 70.807 Kč, které označil za vymahatelné, a dále pohledávky ve výši 190.275,50 Kč, jež byly dlužníkem označeny za nedobytné. III. Do insolvenčního řízení dlužníka přihlásilo své pohledávky celkem 7 věřitelů s celkovým počtem 9 pohledávek. Pohledávky v celkové výši 22.291 Kč byly přihlášeny jako vykonatelné. Souhrn všech přihlášených pohledávek představuje částku 14.178.024,21 Kč."
Přinejmenším šlo od tehdejších předsedy a místopředsedy představenstva PMŠ ZDEŇKA BROŽE a PETRA SUCHOMELA o trestný čin porušení povinností při správě cizího majetku z nedbalosti podle § 221 trestního zákoníku. V Šumperku se tolerovala 10 let neustále se zvyšující pohledávka vůči dlužníkovi a odsouval problém do budoucnosti. Starosta Šumperka a bývalý dlouholetý předseda představenstva v PMŠ a.s., Zdeněk Brož, označil v únoru 2015 ve vyjádření pro server www.sumpersko.net tuto 14MILIONOVOU POHLEDÁVKU VŮČI JIRDOS ZA VIRTUÁLNÍ.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.