ZPRAVODAJSTVÍ

ČSSD vyzvala představenstvo PMŠ k zodpovědnosti. Bez reakce

28. března 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Bývalé představenstvo Podniků města Šumperk (PMŠ), kde kromě některých radních seděl mnoho let i současný starosta města Zdeněk Brož, se dostalo pod palbu kritiky nejen městské opozice a některých právníků, ale nově jej vyzývá k odpovědnosti i místní organizace ČSSD. Někdejší představenstvo se dostalo pod tlak kvůli kauze „zapinkaných“ pohledávek a zpronevěry v PMŠ, jež městskou firmu připravily o milióny korun.

 Šumperská buňka ČSSD schválila na své schůzi usnesení o přijetí odpovědnosti bývalých členů představenstva PMŠ, které pak členové socialistů přečetli na nedávné radě města. „Bohužel jsme byli reakcí radních velmi zaskočeni. Vůbec se o tom nediskutovalo, v podstatě jsme se nedočkali žádné jejich zpětné vazby,“ uvedl předseda okresního výboru ČSSD Radovan Vrba.

Vyšetřovatelé nic nezjistili

Odpovědnost bývalých členů představenstva PMŠ prověřovala policie v rámci šetření obou výše zmíněných kauz. Ani v jednom případě ale policisté žádné porušení zákona ze strany dozorčích orgánů neobjevili.
V kauze hotelu Sport a zpronevěry v pokladně PMŠ vznikla městské firmě škoda za celkem 17 miliónů korun. Soud za to potrestal podmíněným trestem bývalého ředitele firmy Luďka Šperlicha a pokladní Martinu Vařákovou. Obhájci obou odsouzených přitom u soudu poukazovali na to, že spáchání obou zločinů umožnil právě laxní přístup představenstva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2017 12:18
Titulek: no a tak co bude s tím bývalým ředitelem Hlucháku?
Autor: Petr
288
115
No, co bude? Když se "mele" o velikosti platů a odměn, tak odpověď je, že mají zodpovědnost. Zodpovědnost je o tom, že když něco pokazím nebo udělám špatně, tak odstoupím a škodu uhradím. Nebo ne?
Reagovat
Datum: 28.3.2017 13:49
Titulek: jj
Autor: Jarmila
280
163
Bohužel to neplatí jen v Šumperku. I na malé obci se vedou litanie, jak je potřeba zastupitelům, radním, členům výborů a komisí zvýšit odměny. A když mají něco dělat... K něčemu se postavit ... Škoda mluvit. Jak za komunistů.
Reagovat
Datum: 30.3.2017 23:08
Titulek: Re: jj
Autor: etno
229
Milá Jarmilo.
Nevím jestli jste si všimla, ale kauzu PMŠ a potažmo i trestní oznámení podali mimo jiné i zastupitelé právě za KSČM.A to chtělo v začátcích notný kus odvahy.
Reagovat
Datum: 28.3.2017 22:13
Titulek: Vyzvat by je měli všechny strany
Autor: Tomáš2
257
Už je na čase, že se někdo začal zajímat o skutečnost- zodpovědnost právnické osoby. Výzvu by měli podat všechny místní organizace politických stran a uskupení. Brož by měl převzít zodpovědnost!.. a spolu sním ostatní.
Reagovat
Datum: 29.3.2017 07:45
Titulek: Re: Vyzvat by je měli všechny strany
Autor: Pavel
254
109
Již v počátku volební období opozice přednesla návrh na odvolání starosty na jednán zastupitelstva města. Tento návrh neprošel. Dále pak byl starosta několikrát opozičním Pro-regionem vyzván , aby sám odstoupil a opět nereagoval. Přes všechna současně známá fakta a skutečnosti, především o rozkradení mnoha milionů v PMŠ, starosta nevidí, neslyší, nemluví, dělá mrtvého brouka. Učitel, senátor, který má morálku "na háku" a takový člověk se podílí na tvorbě celostátní politiky.Hnus.
Reagovat
Datum: 29.3.2017 11:30
Titulek: Názor občana
Autor: Občan
208
Je třeba dotyčným zodpovědným (např. Brož) dát jasně najevo co si o nich myslíte. Když někoho z té party na ulici potkáte, viditělně si před ním odplivněte. Je to krásný zvyk z doby našich předků.
Reagovat
Datum: 29.3.2017 17:35
Titulek: zodpovednost predstavenstva PMS
Autor: sumperacka
142
265
A co treba upozornit Ceskou televizi?Napriklad porad Reporteri Ct ?Mohla by poradit pani Lorencova,reporter Bartek.Je potreba tuto spinu,ktera se deje v Sumperku zviditelnit v televizi !!!
Reagovat
Datum: 30.3.2017 06:39
Titulek: Socani, to jsou borci,
Autor: Jarda
295
138
ale kdyby oni byli u koryta, zachovali by se stejně. Když soud ocenil oba delikventy podmínkou (což v případě trvalého systematického odklánění chehtáků z kasy je naprostý výsměch), takže co by mohlo hrozit ze strany justice představenstvu? Nic. A osobní zodpovědnost v naší zemi zatím nezdomácněla. Zrcadlo politikům mohou nastavit jen voliči, kteří konečně prozřou a přestanou volit virtuální Mirky Dušíny.
Reagovat
Datum: 30.3.2017 12:49
Titulek: Re: Socani, to jsou borci,
Autor: Vl
265
128
Ta podmínka mne taky zaráží. Občas proběhne tiskem zpráva, že za zpronevěru mnohem menších částek, dostávají účetní daleko přísnější tresty.
Reagovat
Datum: 1.4.2017 19:38
Titulek: V Šumperku buňka ČSSD ?
Autor: Jiří Skrbek
278
To je mi novinka. Aha, ono je před volbama, takže je všechno možné. Třeba i to, že jsou zde někteří na hostování či na střídavý start.
Reagovat
Datum: 2.4.2017 07:38
Titulek: Re: V Šumperku buňka ČSSD ?
Autor: ferda
122
232
Nemáte pravdu.V čele šumperské organizace stoji vysoce inteligentní a prozíravý muž, a to je pan Sebök.Již nyní se mohou bát další konkurenční politické strany. Trio Sebök,Vrba,Jonová s poradcem panem Zlatnickým má před sebou velkou budoucnost.
Reagovat
Datum: 2.4.2017 18:28
Titulek: Jan Závěšický, papaláš ČSSD a mafiánské chapadlo
Autor: *
220
107
Jan Závěšický - politolog, člen ČSSD, 7 měsíců ředitel Vodohospodářských zařízení Šumperk (VHZ) a manažer miliardového projektu rekonstrukce kanalizací Horní Pomoraví 2. PhDr. Jan Závěšický byl do funkce ředitele VHZ jmenován předsedou představenstva Ing. Liborem Dostálem ke dni 1.2.2014; nebylo schvalováno představenstvem; a ukončil své působení dohodou ke dni 15.8.2014. Předtím byl Závěšický ředitelem Jeseníky-sdružení cestovního ruchu (2009 - 2014), neziskové organizace zručné v získávání dotací od města Šumperk, z kraje i z EU (i s manželkou Andreou Závěšickou-Veselovskou). Do Šumperka se Závěšický přistěhoval v roce 2009 z Přerova na zavolání kámoše z Přerova Jakuba Kulíška (ODS) a Íčka Langera (ODS) a Kutala, skutečných majitelů Ski areálu Kouty nad Desnou.

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) jmenoval Jana Závěšického (ČSSD) bez výběrového řízení k 4. 7. 2016 generálním ředitelem Českých center, příspěvkové organizace Ministerstva zahraničních věcí ČR. Od 10.10.2014 je Jan Závěšický rovněž členem dozorčí rady státního podniku Lesy ČR. Kdo nominoval Závěšického do dozorčí rady je záhada. Podle Ministerstva zemědělství Babišovo hnutí ANO navrhlo do dozorčí rady Lesů ČR Prostějováka Tomáše Vrbu z Less & Forest (!) a ČSSD nominovala Petra Moravce. Vykonávají snad Lesy ČR nějakou politologickou činnost?
https://www.vlada.cz/assets/ppov/personalni-nominace/zapisy-z-jednani/Zavesicky---zaznam-a-prezencni-listina.pdf

Letos na jaře se papaláš ČSSD Závěšický proslavil i mezinárodně. "Více než 200 francouzských vědců, akademiků a umělců podepsalo petici na podporu ředitele Českého centra v Paříži Jeana-Gasparda Páleníčka. Považují ho za člověka na svém místě. Jeho nadřízený z Prahy je ale jiného názoru. Tím je přitom Jan Závěšický, který se stal generálním ředitelem Českých center bez výběrového řízení a jak plyne z jeho životopisu, spíše než odborná kvalifikace rozhodovala jeho politická příslušnost k ČSSD, " zaznělo minulé pondělí v televizi v Reportéři ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/217452801240011/obsah/533347-uspech-v-parizi-nestacil

Vážení občané a voliči, jak dlouho ještě budete udržovat tento zločinecký režim, včetně tzv. tradiční zlodějské strany ČSSD?
Reagovat
Datum: 6.4.2017 22:15
Titulek: Re: Jan Závěšický, papaláš ČSSD a mafiánské chapadlo
Autor: X
258
Reagovat
Datum: 7.4.2017 09:49
Titulek: Re: Jan Závěšický, papaláš ČSSD a mafiánské chapadlo
Autor: aNONYM
264
101
Lidí jako Závěšický jsou na ministerstvech mraky. Lemplové dosazení stranou, bez znalostí a citu pro svůj post. Navíc mají tendenci natahat si kolem sebe sobě podobné. A my tento papalášský ansámbl štědře platíme.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.