KULTURA

Čokoládové lázně popáté a s novým větrem do plachet

25. září 2019, 13:00, redakce, hap
Čokoládové lázně popáté a s novým větrem do plachet Velké Losiny – Následující poslední zářijový víkend bude ve Velkých Losinách tradičně čokoládový. Už popáté se tu setkají mistři cukrářského a kuchařského řemesla, tentokrát v čele s věhlasným šéfkuchařem pražské restaurace SOHO Tomášem Mrvíkem. Hlavní téma festivalu Čokoládové lázně aneb čokoláda v pohybu zní: „Nový vítr do plachet.“

„To téma jsme si dali jako takové nakopnutí, nechceme, aby festival ustrnul a byl jen jedním z mnoha. Návštěvníci uvidí na pódiu nové tváře, připravili jsme nové sladké dílničky a pohybová zóna festivalu nabídne také novinku. Teď už mohu prozradit, že na festivalovém pódiu budeme tentokrát sochat například velkou plachetnici z čokolády,“ říká velkolosinská cukrářka a organizátorka festivalu ze spolku Za krásným kopcem Jana Kašparová.

Novou tváří festivalu bude Tomáš Mrvík z pražské restaurace SOHO. Dlouhá léta vařil v Obecním domě ve francouzské restauraci pod vedením nejlepších šéfkuchařů v České republice, při státních návštěvách připravoval pokrmy pro George Bushe, Baracka Obamu, Dimitrije Medveděva a mnohé další prezidenty a významné osobnosti. Na festival Čokoládové lázně si připravil bohaté menu, vařit bude například kokosovou krupicovou kaši s čokoládovými ozdobami, čokoládovou či ovocnou espumou, čerstvým ovocem a maracuja gelem.

Velkolosinská pralinkárna letos vsadila na překvapení v podobě zázvorové čokoládové edice, pralinek se zázvorovým krémem a lyofilizovaným (mrazem sušeným – pozn.) zázvorem. Dalšími novými tvářemi budou Dana Hojgrová – legendární pekařka kváskového chleba nebo moderátor festivalu herec Kryštof Grygar.

Festivalový program se však zdaleka nebude odehrávat jen na pódiu, k hlavní pralinkové a čokoládové zóně se už tradičně připojí také dílničky v místní ruční papírně a v lázeňském parku se děti, dospělí i senioři mohou věnovat mnoha pohybovým aktivitám. „Novinkou bude letos stanoviště s houpacími prkny, která mohou vyzkoušet opravdu všichni. Nebudou chybět oblíbené koloběžky, sklackline, nordic walking nebo žonglování,“ dodává další z organizátorů akce Tomáš Dohnal.

Festival Čokoládové lázně anebo čokoláda v pohybu začne festivalovým předkrmem v podobě podvečera s cimbálem a čokoládou v Loučné nad Desnou v pátek 27. září v 17 hodin ve zdejší Tančírně. Hlavní festivalový program je připraven na sobotu 28. září od 10 do 17 hodin na náměstíčku ve Velkých Losinách a okolí. O den později na stejném místě a ve stejném čase proběhne nedělní čokoládový jarmark.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.