KULTURA

Čokoládové lázně popáté a s novým větrem do plachet

25. září 2019, 13:00, redakce, hap
Čokoládové lázně popáté a s novým větrem do plachet Velké Losiny – Následující poslední zářijový víkend bude ve Velkých Losinách tradičně čokoládový. Už popáté se tu setkají mistři cukrářského a kuchařského řemesla, tentokrát v čele s věhlasným šéfkuchařem pražské restaurace SOHO Tomášem Mrvíkem. Hlavní téma festivalu Čokoládové lázně aneb čokoláda v pohybu zní: „Nový vítr do plachet.“

„To téma jsme si dali jako takové nakopnutí, nechceme, aby festival ustrnul a byl jen jedním z mnoha. Návštěvníci uvidí na pódiu nové tváře, připravili jsme nové sladké dílničky a pohybová zóna festivalu nabídne také novinku. Teď už mohu prozradit, že na festivalovém pódiu budeme tentokrát sochat například velkou plachetnici z čokolády,“ říká velkolosinská cukrářka a organizátorka festivalu ze spolku Za krásným kopcem Jana Kašparová.

Novou tváří festivalu bude Tomáš Mrvík z pražské restaurace SOHO. Dlouhá léta vařil v Obecním domě ve francouzské restauraci pod vedením nejlepších šéfkuchařů v České republice, při státních návštěvách připravoval pokrmy pro George Bushe, Baracka Obamu, Dimitrije Medveděva a mnohé další prezidenty a významné osobnosti. Na festival Čokoládové lázně si připravil bohaté menu, vařit bude například kokosovou krupicovou kaši s čokoládovými ozdobami, čokoládovou či ovocnou espumou, čerstvým ovocem a maracuja gelem.

Velkolosinská pralinkárna letos vsadila na překvapení v podobě zázvorové čokoládové edice, pralinek se zázvorovým krémem a lyofilizovaným (mrazem sušeným – pozn.) zázvorem. Dalšími novými tvářemi budou Dana Hojgrová – legendární pekařka kváskového chleba nebo moderátor festivalu herec Kryštof Grygar.

Festivalový program se však zdaleka nebude odehrávat jen na pódiu, k hlavní pralinkové a čokoládové zóně se už tradičně připojí také dílničky v místní ruční papírně a v lázeňském parku se děti, dospělí i senioři mohou věnovat mnoha pohybovým aktivitám. „Novinkou bude letos stanoviště s houpacími prkny, která mohou vyzkoušet opravdu všichni. Nebudou chybět oblíbené koloběžky, sklackline, nordic walking nebo žonglování,“ dodává další z organizátorů akce Tomáš Dohnal.

Festival Čokoládové lázně anebo čokoláda v pohybu začne festivalovým předkrmem v podobě podvečera s cimbálem a čokoládou v Loučné nad Desnou v pátek 27. září v 17 hodin ve zdejší Tančírně. Hlavní festivalový program je připraven na sobotu 28. září od 10 do 17 hodin na náměstíčku ve Velkých Losinách a okolí. O den později na stejném místě a ve stejném čase proběhne nedělní čokoládový jarmark.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

I přes nejistotu, zda se uvedené akce budou v ohlášeném termínu konat, pokračujeme v soutěžení o volný vstup na atraktivní pořady v regionu. Dnes je to zábřežský AkustikFest, na který nám Zábřežská kulturní poskytla tři vstupenky. Za oponou zábřežského kulturáku se uskuteční v pátek 17. dubna.

Otázka:
Kolikátý ročník AkustikFestu se bude letos konat? 
A) 3.
B) 4.
C) 5.

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volný vstup na koncert skupiny Katapult, ohlášený v šumperském Domě kultury na 27. března, vyhrávají Josefka G. z Hrabišína a Radek V. z Chromče. Blahopřejeme! O vstupenky se i kvůli případné změně v programu přihlaste u pořadatele.