ZPRÁVY

Co zažehlo smrtící oheň vyšetřovatelé nevědí

6. května 2014, 08:22, jak
Co zažehlo smrtící oheň vyšetřovatelé nevědí Štíty - Nejméně jeden měsíc potrvá analýza předmětů ze shořelého domu ve Štítech, kde při požáru v polovině dubna zahynuli dva lidé. Vyšetřovatelé zatím netuší, co mohlo dům zapálit, jednoznačná příčina chybí.

 „V současné době probíhají znalecké posudky, výsledky bychom mohli znát do čtyř týdnů. Najít příčinu požáru je v podobných případech velmi obtížné,“ řekla Týdnu mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. V úvahu připadá zkrat na elektroinstalaci, vznícení od otevřeného ohně nebo neopatrná manipulace s topidlem. Vyšetřovatelům práci komplikuje fakt, že oba muži, kteří se oheň pokoušeli uhasit, na místě zahynuli. „Obvykle se stane, že se lidé sami přiznají, že například upustili hořící svíčku nebo jim z kamen vypadl kus žhavého dřeva,“ vysvětluje Hacsiková.

Prostor pro fámy

Tragický požár a fakt, že se zatím nepodařilo najít jeho příčinu, dává živnou půdu fámám, které zahltily celé Štíty. Oheň měl vzniknout od nedopalku cigarety nebo přetopených kamen.

Dům vzplanul ve čtvrtek 17. dubna a na jeho hašení se podílely požární jednotky z našeho i Pardubického kraje. Vloni zahynulo v celém Olomouckém kraji při požárech sedm lidí, letos dva. Jde právě o oběti tragické události ze Štítů.


Foto: red

Z domu zbyly ruiny, experti se teď z trosek pokouší zjistit, proč nemovitost začala hořet.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.