ZPRÁVY

Co zažehlo smrtící oheň vyšetřovatelé nevědí

6. května 2014, 08:22, jak
Co zažehlo smrtící oheň vyšetřovatelé nevědí Štíty - Nejméně jeden měsíc potrvá analýza předmětů ze shořelého domu ve Štítech, kde při požáru v polovině dubna zahynuli dva lidé. Vyšetřovatelé zatím netuší, co mohlo dům zapálit, jednoznačná příčina chybí.

 „V současné době probíhají znalecké posudky, výsledky bychom mohli znát do čtyř týdnů. Najít příčinu požáru je v podobných případech velmi obtížné,“ řekla Týdnu mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. V úvahu připadá zkrat na elektroinstalaci, vznícení od otevřeného ohně nebo neopatrná manipulace s topidlem. Vyšetřovatelům práci komplikuje fakt, že oba muži, kteří se oheň pokoušeli uhasit, na místě zahynuli. „Obvykle se stane, že se lidé sami přiznají, že například upustili hořící svíčku nebo jim z kamen vypadl kus žhavého dřeva,“ vysvětluje Hacsiková.

Prostor pro fámy

Tragický požár a fakt, že se zatím nepodařilo najít jeho příčinu, dává živnou půdu fámám, které zahltily celé Štíty. Oheň měl vzniknout od nedopalku cigarety nebo přetopených kamen.

Dům vzplanul ve čtvrtek 17. dubna a na jeho hašení se podílely požární jednotky z našeho i Pardubického kraje. Vloni zahynulo v celém Olomouckém kraji při požárech sedm lidí, letos dva. Jde právě o oběti tragické události ze Štítů.


Foto: red

Z domu zbyly ruiny, experti se teď z trosek pokouší zjistit, proč nemovitost začala hořet.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).