SPORT

Co střídání, to gól! „Taťka“ se trefil osmkrát v řadě. Nikdo pořádně nevěděl, co se děje, usmíval se kanonýr

26. září 2018, 18:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Co střídání, to gól! „Taťka“ se trefil osmkrát v řadě. Nikdo pořádně nevěděl, co se děje, usmíval se kanonýr Šumperk – Ví se to o něm dlouhou dobu. Že z něj vyrostl spolehlivý střelec a přesný zakončovatel, který dokáže rozhodovat zápasy. Způsob, jakým se zapojil do velké ofenzivní divočiny ve Zlíně, ale vyrazil dech i největším odborníkům. Šumperský florbalista Jiří Trávníček se v jednom utkání trefil osmkrát v řadě!

Šestadvacetiletého útočníka zastihl začátek nové divizní sezóny v obdivuhodné formě. Od chvíle, co se sestava hostujícího mužstva stáhla v nevšedním sobotním duelu na dvě formace, skóroval při každém střídání. Věc naprosto ojedinělá a těžko uvěřitelná i pro rychlou hru, jakou je florbal. „Nikdo pořádně nevěděl, co se děje. Jakmile jsem se dostal na plac, tak mi to tam spadlo. Až na dvě nebo tři výjimky, kdy jsem se na tom podílel trochu významněji, jsem díky svým spoluhráčům plnil roli uklízeče, co zametal míčky do prázdných nebo odkrytých branek,“ nešetřil produktivní kanonýr obvyklou skromností.
Šumperk se po dvou výhrách na Valašsku nachází v příjemném rozpoložení. Trávníček a spol. by na vítězné výsledky rádi navázali v domácí premiéře, k níž dojde už v sobotu večer. „Mohlo by to být parádní utkání. Hranice nám v minulém ročníku důkladně naložily na zadek, schytali jsme tam világoš 1:7. Letos budou minimálně stejně dobří, ne-li ještě silnější. Jsou to největší favorité a kandidáti na postup číslo 1,“ lákal diváky do hlediště už desetigólový snajpr.

Zatímco většina sportovních odvětví v regionu svádí marný boj s nedostatkem nových zájemců, šumperský Asper představuje pravý opak. „Se 170 aktivními členy jsme obsadili nejvíc kategorií v klubové historii. V některých mládežnických týmech máme tolik dětí, že jsme je museli rozdělit na dvě družstva. Ujišťuje nás to v tom, že jdeme po správné cestě. V nově nastoleném konceptu klademe zásadní důraz na kvalitu trenérské práce. V drtivé většině případů se našim mládežníkům věnují hráči z mužského áčka, kteří mají s florbalem zkušenosti a ví, jak na to. Investujeme do školení a licencí. Florbalový kolotoč se v Šumperku nezastavil ani o prázdninách, všechny mančafty měly svoji letní přípravu. I když je to kolikrát za cenu toho, že utíkáme od rodin, udělal se a dál se odvádí kus poctivé práce,“ konstatoval potěšeně Jiří Trávníček.
Vytáhlý dlouhán s ojedinělým čichem na brankové situace musí florbalové povinnosti kombinovat a kloubit se zaměstnáním v Mohelnici a péčí o nedávno narozeného syna. „Občas je to brutální. Přítelkyně mě naštěstí chápe a vychází mi vstříc. Dopředu věděla, do čeho jde. Že se florbalu nevzdám. Už se nechodím domů jen najíst a lehnout si. Každou volnou chvilku se snažím věnovat malému, což rozhodně není starost, ale radost,“ pronesl stylem hrdého táty.

DIVIZE D

ZLÍN – ŠUMPERK 8:14 (3:4, 1:4, 4:6). Branky Asperu: Trávníček 8, Matěj 2, Mrázek, Venouš, Vařeka, Hruban.
VSETÍN – ŠUMPERK 3:4 (0:1, 2:2, 1:1). Góly Asperu: Trávníček 2, Mondek, P. Matěj.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 29. ZÁŘÍ: 18.00 Šumperk – Hranice. NEDĚLE 30. ZÁŘÍ: 14.00 Šumperk – Přerov. SOBOTA 13. ŘÍJNA: 18.00 Šumperk – Olomouc. NEDĚLE 14. ŘÍJNA: 14.00 Šumperk – Prostějov (SH na gymnáziu).
 

Foto: mum

Jiří Trávníček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.