KULTURA

Co nového na zámku v ÚsověFOTO

14. března 2011, 07:00, rejdakce, foto: Michaela Stuchlá
Co nového na zámku v Úsově Úsov - Již 1. dubna se otevře brána hradu a zámku Úsova s lovecko-lesnickým muzeem, kde na návštěvníky čekají bohaté lichtenštejnské sbírky, expozice Hádanky pánů z Vlašimy i Strašidelný labyrint, zookoutek pro děti, krásné pohledy z opraveného ochozu hradu nebo posezení na nádvoří zámku s občerstvením.
"Pro návštěvníka chystáme tento rok řadu zábavných akcí, které začnou 23. dubna Sletem čarodějnic. Odpoledne na zámku nabídne tradiční volbu Miss čarodějnice, školu kouzel, úsovské divadélko a další atrakce. Začínáme od 15.30 hodin,"  zve k návštěvě Mgr. Miluše Berková.
"Na měsíc květen až říjen chystáme výstavu Cesta do pravěku v prostorách bývalé lesnické školy. 4. června se můžete těšit na noční prohlídku zámku od 20 hodin. V prostorách zámku i na nádvoří se návštěvníci mohou seznámit s nadpřirozenými bytostmi a jejich hrůzostrašnými kousky."


Příjemnou zprávou pro návštěvníka je, že nebudeme navyšovat vstupné, ale naopak vyjdeme mu vstříc a návštěvní dobu prodloužíme. Zámek bude otevřen v období duben – říjen od úterý do neděle. Pondělky budou zavíracím dnem. Mimo tyto měsíce bude prohlídka možná jen po předchozí objednávce.
 
  • Duben, září a říjen: 9.00-16.15, poslední vstup 14.45 hod.
  • Květen a červen: 9.00-19.00, poslední vstup 17.30 hod.
  • Červenec – srpen: 9.00-19.30, poslední vstup 18.00 hod.

FOTOGALERIE CO NOVÉHO NA ZÁMKU
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.