KULTURA

Co nového na zámku v ÚsověFOTO

14. března 2011, 07:00, rejdakce, foto: Michaela Stuchlá
Co nového na zámku v Úsově Úsov - Již 1. dubna se otevře brána hradu a zámku Úsova s lovecko-lesnickým muzeem, kde na návštěvníky čekají bohaté lichtenštejnské sbírky, expozice Hádanky pánů z Vlašimy i Strašidelný labyrint, zookoutek pro děti, krásné pohledy z opraveného ochozu hradu nebo posezení na nádvoří zámku s občerstvením.
"Pro návštěvníka chystáme tento rok řadu zábavných akcí, které začnou 23. dubna Sletem čarodějnic. Odpoledne na zámku nabídne tradiční volbu Miss čarodějnice, školu kouzel, úsovské divadélko a další atrakce. Začínáme od 15.30 hodin,"  zve k návštěvě Mgr. Miluše Berková.
"Na měsíc květen až říjen chystáme výstavu Cesta do pravěku v prostorách bývalé lesnické školy. 4. června se můžete těšit na noční prohlídku zámku od 20 hodin. V prostorách zámku i na nádvoří se návštěvníci mohou seznámit s nadpřirozenými bytostmi a jejich hrůzostrašnými kousky."


Příjemnou zprávou pro návštěvníka je, že nebudeme navyšovat vstupné, ale naopak vyjdeme mu vstříc a návštěvní dobu prodloužíme. Zámek bude otevřen v období duben – říjen od úterý do neděle. Pondělky budou zavíracím dnem. Mimo tyto měsíce bude prohlídka možná jen po předchozí objednávce.
 
  • Duben, září a říjen: 9.00-16.15, poslední vstup 14.45 hod.
  • Květen a červen: 9.00-19.00, poslední vstup 17.30 hod.
  • Červenec – srpen: 9.00-19.30, poslední vstup 18.00 hod.

FOTOGALERIE CO NOVÉHO NA ZÁMKU
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).