KULTURA

Clarinet Factory Orchestra zahájí IV. Klášterní hudební slavnosti Šumperk

5. července 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Clarinet Factory Orchestra zahájí IV. Klášterní hudební slavnosti Šumperk Šumperk - Zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk se blíží. Letos již čtvrtý ročník festivalu klasické vážné hudby bude zahájen v neděli 11. července 2010 od 20 h, kdy prostory klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku rozezní netradiční soubor - Clarinet Factory Orchestra.
Soubor je rozšířená verze klarinetového kvarteta Clarinet Factory, které zná šumperské publikum ještě pod názvem České klarinetové kvarteto. Soubor v Šumperku nevystupuje poprvé, první vystoupení souboru se uskutečnilo v nechvalně známý den 11. září 2001 tehdy ještě v prostorách obřadní síně šumperské radnice. Další vystoupení tehdy ještě Českého klarinetového kvarteta proběhlo v roce 2004 společně se zpěvačkou Radkou Fišarovou a následně při samostatném koncertě Klasika Viva v roce 2005. V nedávné minulosti na sebe členové tohoto souboru upozornili nejen změnou názvu, ale v poslední době především spoluprací s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou (společné CD Eternal Seekers) nebo také muzicírováním s fenomenálním multiinstrumentalistou Bobby McFerrinem při jeho prvních koncertech v Česku v loňském roce. Na festivalu se můžeme těšit na program ze skladeb starých mistrů a vlastní tvorby Clarinet Factory v podání rozšířené verze souboru pod názvem CLARINET FACTORY ORCHESTRA.

Pořadatelé IV. Klášterních hudebních slavností Šumperk přicházejí také se zajímavým nápadem jak spojit výstavu a koncert v jeden zážitek. Pro každého držitele vstupenky na zahajovací koncert IV. ročníku Klášterních hudebních slavností Šumperk v neděli 11.7.2010 se nabízí možnost navštívit před začátkem koncertu expozici výstavy Čarodějnické procesy v Geschaderově domě, a to za symbolickou cenu. Každý, kdo se v tento den prokáže vstupenkou na koncert téhož dne večer, získá slevu ze vstupného a zaplatí pouze 10 Kč.

Otevírací doba v expozici bude ten den prodloužena tak, aby poslední návštěvníci mohli pohodlně stihnout začátek koncertu od 20 h. Přesto se doporučuje navštivit výstavu nejpozději do 19 h, protože samotná prohlídka trvá i s audioprůvodcem cca 40 min. a vzhledem k omezené kapacitě prostoru expozice jsou návštěvníci vpouštěni v 15minutových intervalech po skupinkách maximálně 15 osob.
 

Další program KHS Šumperk:
  • 18. července 2010 - WACLAV GOLONKA - varhany (Polsko), Tomasz Ślusarczyk - trubka (Polsko)
  • 25. července 2010 - JAROSLAV SVĚCENÝ - housle, Jitka Navrátilová - cembalo
  • 1. srpna 2010 - DOSTAVENÍČKO S MADAME DE POMPADOUR

Vstupenky je možné zakoupit pouze v Informačním centru v Šumperku a také hodinu před koncertem. Vzhledem k omezené kapacitě klášterního kostela a číslování sedadel k sezení doporučujeme zakoupit vstupenky s předstihem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.