SPORT

Aleš Valenta vybojoval druhé místo na World Masters 2001

30. července 2001, 10:22, Rejdakce
Aleš Valenta vybojoval druhé místo na World Masters 2001    METTMENSTETTEN (Švýcarsko) - Ve švýcarském Mettmenstettenu v polovině července proběhl letní Světový pohár v akrobatickém lyžování WORLD MASTERS 2001, kterého se zúčastnil jako jediný z českých reprezentantů Aleš Valenta. Mezi absolutní světovou špičkou skončil nakonec na druhém místě v disciplíně akrobatické skoky.
   METTMENSTETTEN (Švýcarsko) - Ve švýcarském Mettmenstettenu v polovině července proběhl letní Světový pohár v akrobatickém lyžování WORLD MASTERS 2001, kterého se zúčastnil jako jediný z českých reprezentantů Aleš Valenta. Mezi absolutní světovou špičkou skončil nakonec na druhém místě v disciplíně akrobatické skoky.

   Tento závod Světového poháru je pro Valentu jediným letním pohárovým závodem, kterého se účastnil. Nejlepší český lyžařský akrobat připravuje nový skok a tak se v této fázi olympijske přípravy soustředí především na samotný trénink.

   Deštivé počasí kazilo celkový pohled na jinak velice dobrý a náročný závod. Tři skokani se pokusili o trojné salto s pěti vruty, avšak jen Valenta byl úspěšný. V celém průběhu závodu si udržel vedoucí pozici, avšak v posledním skoku mírně přetočil již zmiňovaný skok a tak se posunul na druhou příčku. Porazit ho dokázal jen rakouský skokan Christian Rijavec, který šel na jistotu skokem trojné salto se třemi vruty, což mu vyneslo vítězství. Třetí příčku si shodným počtem bodů odnesli Martin Walti ze Švýcarska a Gerhard Melcher z Německa.

   Valenta hodnotí svůj výkon slovy: "Celý den jsem si vedl dobře. Závod měl čtyři kola a já jsem tři z nich vedl. V závěru, kdy jsem skákal nejobtížnější skok dne, jsem mírně přetočil na dopadu a tak mi uteklo vítězství. Jsem však spokojený, protože teď musím hlavně skákat tento obtížný skok."

   Český akrobat se pokouší již třetím rokem připravit trojné salto s pěti vruty, tak aby ho mohl skočit v zimě. Jak to vidí sám: "Momentálně intenzivně pracuji na skoku, který ještě nikdo neskočil v zimě. Je to trojné salto s pěti vruty. Již minulý rok jsem podobný skok trénoval, avšak až letos si věřím, že ho budu schopen skočit i na sněhu. Zatím jde vše dobře a věřím, že tento skok bude velká zbraň v příští olympijské sezóně."

* Nezapomeňte navštívit internetové stránky Aleše Valenty.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

* Skokanské můstky v Ostravě-Vrbici ožily Campem Aleše Valenty.

* Aleš Valenta skončil v Evropském poháru na třetím místě.

* Akrobat Aleš Valenta nepostoupil na MS do finále.

* Aleš Valenta do finálové desítky v Blackombu nepostoupil kvůli nešťastnému kotoulu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).