SPORT

Aleš Valenta vybojoval druhé místo na World Masters 2001

30. července 2001, 10:22, Rejdakce
Aleš Valenta vybojoval druhé místo na World Masters 2001    METTMENSTETTEN (Švýcarsko) - Ve švýcarském Mettmenstettenu v polovině července proběhl letní Světový pohár v akrobatickém lyžování WORLD MASTERS 2001, kterého se zúčastnil jako jediný z českých reprezentantů Aleš Valenta. Mezi absolutní světovou špičkou skončil nakonec na druhém místě v disciplíně akrobatické skoky.
   METTMENSTETTEN (Švýcarsko) - Ve švýcarském Mettmenstettenu v polovině července proběhl letní Světový pohár v akrobatickém lyžování WORLD MASTERS 2001, kterého se zúčastnil jako jediný z českých reprezentantů Aleš Valenta. Mezi absolutní světovou špičkou skončil nakonec na druhém místě v disciplíně akrobatické skoky.

   Tento závod Světového poháru je pro Valentu jediným letním pohárovým závodem, kterého se účastnil. Nejlepší český lyžařský akrobat připravuje nový skok a tak se v této fázi olympijske přípravy soustředí především na samotný trénink.

   Deštivé počasí kazilo celkový pohled na jinak velice dobrý a náročný závod. Tři skokani se pokusili o trojné salto s pěti vruty, avšak jen Valenta byl úspěšný. V celém průběhu závodu si udržel vedoucí pozici, avšak v posledním skoku mírně přetočil již zmiňovaný skok a tak se posunul na druhou příčku. Porazit ho dokázal jen rakouský skokan Christian Rijavec, který šel na jistotu skokem trojné salto se třemi vruty, což mu vyneslo vítězství. Třetí příčku si shodným počtem bodů odnesli Martin Walti ze Švýcarska a Gerhard Melcher z Německa.

   Valenta hodnotí svůj výkon slovy: "Celý den jsem si vedl dobře. Závod měl čtyři kola a já jsem tři z nich vedl. V závěru, kdy jsem skákal nejobtížnější skok dne, jsem mírně přetočil na dopadu a tak mi uteklo vítězství. Jsem však spokojený, protože teď musím hlavně skákat tento obtížný skok."

   Český akrobat se pokouší již třetím rokem připravit trojné salto s pěti vruty, tak aby ho mohl skočit v zimě. Jak to vidí sám: "Momentálně intenzivně pracuji na skoku, který ještě nikdo neskočil v zimě. Je to trojné salto s pěti vruty. Již minulý rok jsem podobný skok trénoval, avšak až letos si věřím, že ho budu schopen skočit i na sněhu. Zatím jde vše dobře a věřím, že tento skok bude velká zbraň v příští olympijské sezóně."

* Nezapomeňte navštívit internetové stránky Aleše Valenty.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

* Skokanské můstky v Ostravě-Vrbici ožily Campem Aleše Valenty.

* Aleš Valenta skončil v Evropském poháru na třetím místě.

* Akrobat Aleš Valenta nepostoupil na MS do finále.

* Aleš Valenta do finálové desítky v Blackombu nepostoupil kvůli nešťastnému kotoulu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.