Na Sedle se s počasím nejlépe vypořádal Kestler

22. července 2001, 19:46, nei
   ČERVENOHORSKÉ SEDLO - Aleš Kestler z týmu Cyklo Stratílek Litomyšl se v sobotu dokázal ze všech nejlépe vypořádat s nepříznivým počasím a zvítězil na Velké ceně Energotisu, patnáctém závodě Moravského poháru –FORT FRAMES 2001. Na desetikilometrové trase s průměrným stoupáním 5% dosáhl času 24:09.
   ČERVENOHORSKÉ SEDLO - Aleš Kestler z týmu Cyklo Stratílek Litomyšl se v sobotu dokázal ze všech nejlépe vypořádat s nepříznivým počasím a zvítězil na Velké ceně Energotisu, patnáctém závodě Moravského poháru –FORT FRAMES 2001. Na desetikilometrové trase s průměrným stoupáním 5% dosáhl času 24:09.

Velký boj o vítězství se strhl v kategorii B mužů do čtyřiceti let, kde o vítězi, kterým se stal Roman Kupka, rozhodovali pouhé dvě vteřiny. V kategorii C do padesáti let zvítězil třetí muž průběžného pořadí Josef Slezák před loňským vítězem kategorie Liborem Trochtou. Mezi nejstaršími závodníky dominoval loňský suverén Miroslav Lujka a jako jediná žena si pro prvenství přijela Lenka Valouchová z SKP Šumperk.

Překvapením byl start loňského vítěze MP Miroslava Slezáčka, který po zranění ze začátku sezóny nezávodil. Se svým handicapem se však dokázal poprat a dojel na dvaadvacátém místě.

V nepříznivém počasí se nikomu ze závodníkům nepodařilo překonat traťový rekord Miroslava Vlčka z loňského roku, který z Koutů na Červenohorské sedlo vyjel za neuvěřitelných 23 minut 28 sekund. V letošním ročníku se však účastníci museli vyrovnat nejenom s vytrvalým deštěm, ale v cílové rovince museli odolat i mohutným nárazům studeného větru.

Zde je Výsledková listina Velké ceny Energotisu.