KULTURA

Střecha v plamenech: velkolepá show proběhla přímo v centru Šumperka

18. července 2001, 08:54, alůda + uzlik
   ŠUMPERK - Jedinečná událost přitáhla minulý pátek na střechu šumperského divadla asi dvě stovky lidí a kdo se nevlezl, ten mohl dění sledovat v přímém přenosu díky videoprojekci přímo na stěnu divadla. Ačkoli zlatým hřebem večera byl pompézní ohňostroj zakončený dvoumetrovými plameny, divadlo naštěstí tentokrát popelem nelehlo.
   ŠUMPERK - Jedinečná událost přitáhla minulý pátek na střechu šumperského divadla asi dvě stovky lidí a kdo se nevlezl, ten mohl dění sledovat v přímém přenosu díky videoprojekci přímo na stěnu divadla. Ačkoli zlatým hřebem večera byl pompézní ohňostroj zakončený dvoumetrovými plameny, divadlo naštěstí tentokrát popelem nelehlo.

   Do divadelní budovy na Hlavní třídě tak zavítali i lidé, kteří by sem za jiných okolností nepřišli, protože dle slov jednoho z účastníků - "jinak je to snobárna a musí se strojit". Není se tedy co divit, že starosta města Petr Krill, pod jehož záštitou koncert probíhal (a také pod záštitou ředitele divadla Oldřicha Svozila), byl jedním z mála, kdo ten večer přišel v obleku.

   Střecha se prohýbala nejdříve v rytmu kapely O5 & Radeček, která tady pokřtila své nové CD. Skupina má za sebou úspěšné hostování na turné Ivana Hlase, Kamelotu, Chaozzu, Pavla Dobeše či Slávka Janouška či vystupování v televizi, a také samostatné květnové turné po Čechách. Vloni na podzim koncertovala s bratrancem Johna Lennona Davidem Yolldem a na turné Mňágy a žďorp. Svému hudebnímu stylu říkají "wah-wah folkrock". Za zmínku stojí vedle jejich muziky i atraktivní jevištní projev, zvláště pak houslisty Radečka Sekyry, díky kterému jsou žádanými hosty přehlídek a festivalů po celé republice.

   Hostem křtu se stala známá brněnská drumjazzbassová skupina Radium.nfo, což je poloprofesionální kapela složená ze studentů JAMU. V Šumperku však nehrála poprvé - nezapomenutelně se vryla do paměti šumperských přívrženců dobré muziky díky svému vystoupení na Stoletém happeningu Moravského Severu.

   Příjemné na celé, poměrně výjimečné akci je také to, že se podařilo najít alternativní využití tolik diskutovaných prostor divadla. A když to jde na střeše, proč by to příště nemohlo jít také v útrobách budovy. Zbývá tedy poděkovat pánům z JAM PROMOTION, kteří s tímto úžasným nápadem přišli a dotáhli ho až do konce, lépe řečeno - až na střechu. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.