SPORT

Příspěvek od našeho zpravodaje v Kanadě: Šebrle s Dvořákem přijedou do Ottawy

27. června 2001, 18:11, Rejdakce
Příspěvek od našeho zpravodaje v Kanadě: Šebrle s Dvořákem přijedou do Ottawy    OTTAWA - Slibované prázdninové zpravodajství z mého kanadského pobytu právě začíná. Podařilo se mi zjistit, že do kanadského hlavního města zavítá dvojice našich nejúspěšnějších desetibojařů: Roman Šebrle a Tomáš Dvořák.
   OTTAWA - Slibované zpravodajství z mého kanadského pobytu právě začíná. Podařilo se mi zjistit, že do kanadského hlavního města zavítá dvojice našich nejúspěšnějších desetibojařů: Roman Šebrle a Tomáš Dvořák.

   Oba dva atleti jsou pozváni na čtvrtý ročník "Games of la Francophonie" (něco jako olympiáda francouzsky mluvících zemí) a měli by se účastnit jako čestní hosté.

   Česká výprava ovšem nečítá pouze Dvořáka a Šebrleho. Kompletní složení české výpravy naleznete tady (stránky jsou v angličtině, případné dotazy můžete směřovat na: jpavlik@rej.cz).

   Akce bude trvat od 14. do 24. července a mělo by se jí zúčastnit přes 2600 sportovců z přibližně padesáti zemí světa.

   První ročník těchto her byl zahájen v roce 1989 v Maroku, druhý se konal o pět let později ve Francii a prozatím poslední klání se odehrálo v roce 1997 na Madagaskaru. V roce 2005 bude oheň těchto her šlehat v Nigérii. Motto by šlo jednoduše přeložit jako: "Ve zdravém těle zdravý duch!"

   Letošní ročník se odehrává v kanadských městech Hull (provincie Quebec) a Ottawa (provincie Ontario), jež jsou od sebe odděleny pouze řekou Ottawou. Zajímavostí je, že řeka nedělí pouze dvě kanadské provincie, ale také francouzsky a anglicky mluvící části Kanady, což znamená, že na jednom břehu řeky se mluví převážně anglicky a na druhém naopak francouzsky.

   V průběhu her budete moci číst podrobnější informace na Reji. Teším se na vaše dotazy.

   Pro Rej.cz z Ottawy Jaromir Pavlik


   Své dotazy - Co vás zajímá o Kanadě? pište na e-mail jpavlik@rej.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).