SPORT

Příspěvek od našeho zpravodaje v Kanadě: Šebrle s Dvořákem přijedou do Ottawy

27. června 2001, 18:11, Rejdakce
Příspěvek od našeho zpravodaje v Kanadě: Šebrle s Dvořákem přijedou do Ottawy    OTTAWA - Slibované prázdninové zpravodajství z mého kanadského pobytu právě začíná. Podařilo se mi zjistit, že do kanadského hlavního města zavítá dvojice našich nejúspěšnějších desetibojařů: Roman Šebrle a Tomáš Dvořák.
   OTTAWA - Slibované zpravodajství z mého kanadského pobytu právě začíná. Podařilo se mi zjistit, že do kanadského hlavního města zavítá dvojice našich nejúspěšnějších desetibojařů: Roman Šebrle a Tomáš Dvořák.

   Oba dva atleti jsou pozváni na čtvrtý ročník "Games of la Francophonie" (něco jako olympiáda francouzsky mluvících zemí) a měli by se účastnit jako čestní hosté.

   Česká výprava ovšem nečítá pouze Dvořáka a Šebrleho. Kompletní složení české výpravy naleznete tady (stránky jsou v angličtině, případné dotazy můžete směřovat na: jpavlik@rej.cz).

   Akce bude trvat od 14. do 24. července a mělo by se jí zúčastnit přes 2600 sportovců z přibližně padesáti zemí světa.

   První ročník těchto her byl zahájen v roce 1989 v Maroku, druhý se konal o pět let později ve Francii a prozatím poslední klání se odehrálo v roce 1997 na Madagaskaru. V roce 2005 bude oheň těchto her šlehat v Nigérii. Motto by šlo jednoduše přeložit jako: "Ve zdravém těle zdravý duch!"

   Letošní ročník se odehrává v kanadských městech Hull (provincie Quebec) a Ottawa (provincie Ontario), jež jsou od sebe odděleny pouze řekou Ottawou. Zajímavostí je, že řeka nedělí pouze dvě kanadské provincie, ale také francouzsky a anglicky mluvící části Kanady, což znamená, že na jednom břehu řeky se mluví převážně anglicky a na druhém naopak francouzsky.

   V průběhu her budete moci číst podrobnější informace na Reji. Teším se na vaše dotazy.

   Pro Rej.cz z Ottawy Jaromir Pavlik


   Své dotazy - Co vás zajímá o Kanadě? pište na e-mail jpavlik@rej.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru