KULTURA

Oslavy výročí obce Velké Losiny proběhnou o víkendu

19. července 2001, 05:42, ads
Oslavy výročí obce Velké Losiny proběhnou o víkendu    KRAJ - Agentura Scaron podpořila velmi atraktivní projekt: Jedinečnost zámku v lázeňské obci Velké Losiny se přímo nabízí ke kulturním programům. Nejen první ročník Losinského kulturního léta, ale i oslavy 650 let obce jsou příslibem, že letošní programy budou více než pestré. Oslavy jsou záměrně koncipovány tak, aby pobavily co nejširší spektrum návštěvníků.
   KRAJ - Agentura Scaron podpořila velmi atraktivní projekt: Jedinečnost zámku v lázeňské obci Velké Losiny se přímo nabízí ke kulturním programům. Nejen první ročník Losinského kulturního léta, ale i oslavy 650 let obce jsou příslibem, že letošní programy budou více než pestré. Oslavy jsou záměrně koncipovány tak, aby pobavily co nejširší spektrum návštěvníků.

   Pro diváky je připravena převážně přehlídka divadelní tvorby. Stylově se představí Severomoravské divadlo s dramatem "Ďábel proti bohu", které popisuje osudy nejznámějších aktérů losinských inkvizičních procesů. V hlavní roli účinkuje člen činohry ND v Praze Alexej Pyško. Nejen divadlem ovšem ožijí Losiny, folkový podvečer uvítá Samsona Lenka a jeho partu.

   Od pátku 20. do neděle 22. července proběhnou velkolepé oslavy výročí 650. let založení obce. Pro děti bude připravena řada atrakcí v lázeňském parku. Sportovní fanoušci mohou sledovat lázeňský fotbalový turnaj nebo plavecké závody handicapovaných dětí. Jsou připraveny prohlídky zámku (na nádvoří bude probíhat zámecký jarmark) a prohlídky ruční papírny, která je nejstarší svého druhu v Evropě. Je připraven monster koncert dechových hudeb a jejich hvězdicový průvod obcí. Součástí oslav jsou velké losinské trhy.

   Velkým lákadlem bude patrně fotbalové utkání hvězd v pátek 20. července (od 17. hodin). V trenýrkách se představí Petr Novotný, Jan Rosák, Karel Šíp, F.R.Čech, Roman Skamene, Michal David a řada dalších. V sobotu bude na nádvoří následovat galavečer Petra Novotného, během kterého vystoupí všichni "hvězdní fotbalisté". Zakončení bude mít podobu ohňostroje.

   O Velkých Losinách se více dozvíte tady. Více informací by se mělo objevit časem na této adrese. Stručný program Losinského kulturního léta vypadá takto:

22.7. Ďábel proti bohu (Severomoravské divadlo Šumperk, v hlavní roli Alexej Pyško, předpremiéra)
28.7. Ďábel proti bohu(Severomoravské divadlo Šumperk)
3.8. Romance pro křídlovku (Severomoravské divadlo Šumperk)
4.8. Ďábel proti bohu

   Uvedený program má podobu krátkého výčtu akcí, pravdou zůstává, že rozsah a podoba oslav a Losinského léta nemá v našem kraji obdoby. Očekávaná návštěvnost je až 30.000 návštěvníků. Udělejte si výlet a pobavte se v Losinách! Hezkou zábavu přeje také Rej.

   Více informací vám poskytnou na telefonu 0649/212 293, 224 071.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).