KULTURA

Zajeďte si do letního kina!

12. června 2001, 05:59, ads
Zajeďte si do letního kina!    MOSTKOVICE - Jedno z nejlepších letních kin v republice se nachází jen kousek od Olomouce. Na břehu malebné Plumlovské přehrady si můžete romanticky pod hvězdami vychutnat nejen doušek něčeho dobrého, ale také nejnovější domácí i zahraniční filmovou tvorbu. Kino začalo promítat od začátku měsíce zatím jen v pátky a soboty, ale od 29. června hraje "letňák" každý den.
   MOSTKOVICE - Jedno z nejlepších letních kin v republice se nachází jen kousek od Olomouce. Na břehu malebné Plumlovské přehrady si můžete romanticky pod hvězdami vychutnat nejen doušek něčeho dobrého, ale také nejnovější domácí i zahraniční filmovou tvorbu. Kino začalo promítat od začátku měsíce zatím jen v pátky a soboty, ale od 29. června hraje "letňák" každý den.

   Diváci se mohou těšit na všechny filmy, které se během roku držely na předních příčkách filmových hitparád. V programu tak samozřejmě nechybí Svěrákův nejnovější velkofilm Tmavomodrý svět, který se bude promítat minimálně dvakrát. Renčovi Rebelové se na plátně objeví hned třikrát. Kino je navíc připraveno při velkém zájmu o jakýkoli film uspořádat i dvě projekce za večer.

   Na začátek sezóny je připravena soutěž o hodnotné ceny od hlavního reklamního partnera letního kina - firmy Mercedes-Benz Moravia Olomouc. Do slosování bude zařazen každý, kdo odpoví správně na soutěžní otázku. Diváci si tak kromě skvělého zážitku odnesou i případnou výhru.

   Historie letního kina začala již v šedesátých letech v podobě pojízdné maringotky, která promítala na plátno postavené takřka ve vodě přehrady. Již první návštěvnosti dosáhly až 3000 diváků na jedno představení. Kino se postupem času proměnilo v kvalitní, útulné a profesionálně řízené prostředí, které v současné době nabízí rozšířenou nabídku občerstvení, možnost ukládání jízdních kol přímo v areálu, téměř pravidelná slosování vstupenek diváků o ceny a různé prezentace firem. Kino za dobu jeho existence navštívilo přes třičtvrtě milionu diváků.

   Ke zcela ojedinělým a naprosto originálním akcím patří od roku 1989 pravidelné silvestrovské promítání, které probíhá vždy 31. prosince od 16.30 hodin. Vstup na "Silvestra v letním kině" je zdarma, občerstvení a veledůležitý "svařák" jsou v dostatečném množství.

   Zpět k letošní sezóně. Letní promítání začíná do 20. července vždy ve 21.30 hodin, po zbytek sezóny o půl hodiny dříve, tedy od jedenadvacáté hodiny. Program letního kina, soutěžní otázku, jakož i fotografie, historii a další informace naleznete zde. Přejeme příjemnou zábavu!

   (Zpracováno na základě www.letnikino.cz.)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru