KULTURA

Zajeďte si do letního kina!

12. června 2001, 05:59, ads
Zajeďte si do letního kina!    MOSTKOVICE - Jedno z nejlepších letních kin v republice se nachází jen kousek od Olomouce. Na břehu malebné Plumlovské přehrady si můžete romanticky pod hvězdami vychutnat nejen doušek něčeho dobrého, ale také nejnovější domácí i zahraniční filmovou tvorbu. Kino začalo promítat od začátku měsíce zatím jen v pátky a soboty, ale od 29. června hraje "letňák" každý den.
   MOSTKOVICE - Jedno z nejlepších letních kin v republice se nachází jen kousek od Olomouce. Na břehu malebné Plumlovské přehrady si můžete romanticky pod hvězdami vychutnat nejen doušek něčeho dobrého, ale také nejnovější domácí i zahraniční filmovou tvorbu. Kino začalo promítat od začátku měsíce zatím jen v pátky a soboty, ale od 29. června hraje "letňák" každý den.

   Diváci se mohou těšit na všechny filmy, které se během roku držely na předních příčkách filmových hitparád. V programu tak samozřejmě nechybí Svěrákův nejnovější velkofilm Tmavomodrý svět, který se bude promítat minimálně dvakrát. Renčovi Rebelové se na plátně objeví hned třikrát. Kino je navíc připraveno při velkém zájmu o jakýkoli film uspořádat i dvě projekce za večer.

   Na začátek sezóny je připravena soutěž o hodnotné ceny od hlavního reklamního partnera letního kina - firmy Mercedes-Benz Moravia Olomouc. Do slosování bude zařazen každý, kdo odpoví správně na soutěžní otázku. Diváci si tak kromě skvělého zážitku odnesou i případnou výhru.

   Historie letního kina začala již v šedesátých letech v podobě pojízdné maringotky, která promítala na plátno postavené takřka ve vodě přehrady. Již první návštěvnosti dosáhly až 3000 diváků na jedno představení. Kino se postupem času proměnilo v kvalitní, útulné a profesionálně řízené prostředí, které v současné době nabízí rozšířenou nabídku občerstvení, možnost ukládání jízdních kol přímo v areálu, téměř pravidelná slosování vstupenek diváků o ceny a různé prezentace firem. Kino za dobu jeho existence navštívilo přes třičtvrtě milionu diváků.

   Ke zcela ojedinělým a naprosto originálním akcím patří od roku 1989 pravidelné silvestrovské promítání, které probíhá vždy 31. prosince od 16.30 hodin. Vstup na "Silvestra v letním kině" je zdarma, občerstvení a veledůležitý "svařák" jsou v dostatečném množství.

   Zpět k letošní sezóně. Letní promítání začíná do 20. července vždy ve 21.30 hodin, po zbytek sezóny o půl hodiny dříve, tedy od jedenadvacáté hodiny. Program letního kina, soutěžní otázku, jakož i fotografie, historii a další informace naleznete zde. Přejeme příjemnou zábavu!

   (Zpracováno na základě www.letnikino.cz.)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.