SPORT

Špatná zpráva týdne: šumperský hokej zřejmě sestoupí z první ligy

24. května 2001, 13:08, Rejdakce
Špatná zpráva týdne: šumperský hokej zřejmě sestoupí z první ligy    HOKEJ - Právě v těchto dnech se rozhoduje o dalším osudu hokeje v Šumperku. Zpráva o tom, že první liga tady pravděpodobně končí, zasáhla hokejové příznivce jako blesk z čistého nebe. Nejednoho asi napadla otázka: o co tedy Draci v minulé sezóně tak těžce bojovali?!
   HOKEJ - Právě v těchto dnech se rozhoduje o dalším osudu hokeje v Šumperku. Zpráva o tom, že první liga tady pravděpodobně končí, zasáhla hokejové příznivce jako blesk z čistého nebe. Nejednoho asi napadla otázka: o co tedy Draci v minulé sezóně tak těžce bojovali?!

   Za vším stojí společnost HC Draci, která zajišťovala prvoligový tým a před několika dny nečekaně z hokeje vystoupila. Důvod? Nechce prý zahájit další sezónu bez včasného finančního pokrytí s tím, že by sezónu nemuseli celou peněžně "ustát". Po jednáních se sponzory chybějí podle mluvčího společnosti Luďka Šperlicha na zajištění bezproblémového průběhu celé sezóny ještě celé tři miliony korun.

   Představa, že se do Šumperka vrátí druhá liga, je jistě nejen pro hokejové fandy, ale i pro hráče nepřijatelná. Miroslav Viktorín, který je předsedou Občanského sdružení Hockey Club, jež zajišťuje všechny mládežnické týmy a jejímž majetkem je také prvoligová licence, však situaci příliš nadějně nevidí. Také Hockey Club je totiž nenadálým zvratem zaskočen a vyjednává v těchto dnech se sponzory. Podle Viktorina v Šumperku mužský hokej zůstane, ale na jaké úrovni nedokáže nyní odhadnout.

   Co si o situaci myslíte vy? Budete dál sledovat šumperský hokej i v případě, že bude znovu jen druholigový? Napište nám!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).