SPORT

Pochodu EURORANDO 2001 se může zúčastnit každý

7. května 2001, 07:30, zuj
Pochodu EURORANDO 2001 se může zúčastnit každý    JESENÍKY - Jesenická oblast Klubu českých turistů převzala v sobotu štafetu celoevropského turistického pochodu s názvem Eurorando. První trasa vedla z Kružberku na Opavsku do Dvorců na Bruntálsku, nedělní skončila v Rýmařově. V těchto dnech pochod pokračuje přes Ovčárnu, Červenohorské sedlo, Ramzovou, Staré Město a Králický Sněžník až do Dolní Lipky.
   JESENÍKY - Jesenická oblast Klubu českých turistů převzala v sobotu štafetu celoevropského turistického pochodu s názvem Eurorando. Sobotní trasa vedla z Kružberku na Opavsku do Dvorců na Bruntálsku, nedělní skončila v Rýmařově. V těchto dnech pochod pokračuje přes Ovčárnu, Červenohorské sedlo, Ramzovou, Staré Město a Králický Sněžník až do Dolní Lipky.

   V Jeseníkách tak proběhne celkem osm jednotlivých pochodů. Etapy jsou maximálně 25 kilometrů dlouhé a může se jich zúčastnit každý - za odměnu dostane pamětní list s příležitostným razítkem. S účastníky pochodu putuje k cíli vandrovní kniha s podpisy i vzkazy. Bližší informace poskytne zájemcům Zdeňka Daňková na telefonním čísle 0649/22 14 96 nebo 0606/76 46 49.

   Evropská asociace turistických klubů zahájila celoevropským pochodem Eurorando 2001 nové tisíciletí. Evropu křižuje deset větví pochodu - všechny míří z okrajů kontinentu do Štrasburku. Název Eurorando je odvozen od francouzského slova randonneé, které značí pochod či túru. Jen na území České republiky se mohou turisté zúčastnit pochodu ve 43 etapách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.