SPORT

Pochodu EURORANDO 2001 se může zúčastnit každý

7. května 2001, 07:30, zuj
Pochodu EURORANDO 2001 se může zúčastnit každý    JESENÍKY - Jesenická oblast Klubu českých turistů převzala v sobotu štafetu celoevropského turistického pochodu s názvem Eurorando. První trasa vedla z Kružberku na Opavsku do Dvorců na Bruntálsku, nedělní skončila v Rýmařově. V těchto dnech pochod pokračuje přes Ovčárnu, Červenohorské sedlo, Ramzovou, Staré Město a Králický Sněžník až do Dolní Lipky.
   JESENÍKY - Jesenická oblast Klubu českých turistů převzala v sobotu štafetu celoevropského turistického pochodu s názvem Eurorando. Sobotní trasa vedla z Kružberku na Opavsku do Dvorců na Bruntálsku, nedělní skončila v Rýmařově. V těchto dnech pochod pokračuje přes Ovčárnu, Červenohorské sedlo, Ramzovou, Staré Město a Králický Sněžník až do Dolní Lipky.

   V Jeseníkách tak proběhne celkem osm jednotlivých pochodů. Etapy jsou maximálně 25 kilometrů dlouhé a může se jich zúčastnit každý - za odměnu dostane pamětní list s příležitostným razítkem. S účastníky pochodu putuje k cíli vandrovní kniha s podpisy i vzkazy. Bližší informace poskytne zájemcům Zdeňka Daňková na telefonním čísle 0649/22 14 96 nebo 0606/76 46 49.

   Evropská asociace turistických klubů zahájila celoevropským pochodem Eurorando 2001 nové tisíciletí. Evropu křižuje deset větví pochodu - všechny míří z okrajů kontinentu do Štrasburku. Název Eurorando je odvozen od francouzského slova randonneé, které značí pochod či túru. Jen na území České republiky se mohou turisté zúčastnit pochodu ve 43 etapách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru