V symbolickém zápase vyhráli Draci 8:4

25. března 2001, 11:52, Rejdakce
V symbolickém zápase vyhráli Draci 8:4    BRNO, ŠUMPERK - Draci se rozloučili v posledním kole 1. ČP ligy stylově - vysokou výhrou 8:4 nad brněnským Ytongem (po třetinách 2:2, 2:0, 4:2) potvrdili své skvělé výkony z minulých měsíců.
   BRNO, ŠUMPERK - Draci se rozloučili v posledním kole 1. ČP ligy stylově - vysokou výhrou 8:4 nad brněnským Ytongem (po třetinách 2:2, 2:0, 4:2) potvrdili své skvělé výkony z minulých měsíců.

Draci svého brněnského soupeře jednoznačně přestříleli (12:8, 12:7, 20:13), a ačkoli po první třetině šli hokejisté do šaten za shodného stavu 2:2, zbytek zápasu již patřil vyrovnaně a útočně hrajícím Drakům.

Hrál se především otevřený hokej bez velkého bránění, což se projevilo také na počtu vstřelených branek. Dva krásné góly obstaralo duo Bařica - Baraník. Poslední dvacetiminutovka byla divácky nejatraktivnější, protože přinesla hned šest gólů.

Již před tímto kolem bylo rozhodnuto, že o účast ve druhé nejvyšší hokejové soutěži budou bojovat společně s úspěšnými celky ze druhé ligy mužstva Ytongu a Ústí nad Labem. Oba celky se dostaly do první ligy až v minulém roce. Doplňujeme jen, že Ytong prohrál s Kadaní poslední zápas před baráží 2:4 a Opava podlehla Ústí nad Labem 4 : 7.