SPORT

Cyklisté již znají kalendář Moravského poháru na letošní rok

19. března 2001, 06:37, nei
   SPORT - Před začátkem nové sezóny, která bude zahájena 29. dubna ve Zlíně, již cyklisté znají kalendář závodů i pravidla Moravského poháru – Fort frames 2001. Celkem proběhne tento rok dvacet závodů, tedy o jeden více, než tomu bylo vloni. Kromě změn v kalendáři došlo i k několika změnám v pravidlech.
   SPORT - Před začátkem nové sezóny, která bude zahájena 29. dubna ve Zlíně, již cyklisté znají kalendář závodů i pravidla Moravského poháru – Fort frames 2001. Celkem proběhne tento rok dvacet závodů, tedy o jeden více, než tomu bylo vloni. Kromě změn v kalendáři došlo i k několika změnám v pravidlech.

   Podle statistiky, zveřejněné pořadateli Moravského poháru na konci minulé sezóny, se počet účastníků za posledních šest let více než zdvojnásobil a došlo tedy i k nárůstu počtu kategorií. V letošním roce budou tedy závodníci rozděleni do šesti kategorií na Ženy, které budou nadále na závodech startovat společně s nejstarší kategorií mužů, a na muže podle věkových skupin od A do D. Pro závodníky mladší osmnácti let bude vytvořena kategorie M, která bude startovat společně s kategorií B, tedy stejně jako tomu bylo v loňské soutěži. Pro nadcházející sezónu byla zachována kategorie příchozích, která bude pořadateli vypsána na většině závodů, zároveň byl však valnou hromadou zakázán systém divokých karet.

   Stejně jako minulý rok, bude i letos Moravský pohár zahájen poslední dubnový víkend závodem ve Zlíně a pouze s drobnými úpravami, především v termínech, bude pokračovat obdobně až do června, kdy bude do kalendáře zařazen první ročník silničního závodu Hačky. Ze seriálu bude v červenci vypuštěna Velká cena Adriany a vytrvalostní závod Železný Drak, namísto nich však bude zařazen Přejezd Hostýnských vrchů (Tour de Rajn) a horská časovka z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo - Velká cena Energotis.

   Do Moravského poháru se ještě stále mohou hlásit noví závodníci a bojovat tak nejen o ceny v jednotlivých závodech, ale i o nominaci na Mistrovství České republiky amatérů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.