SPORT

Aleš Valenta skončil v Evropském poháru na třetím místě

9. března 2001, 08:31, čtk, zuj
Aleš Valenta skončil v Evropském poháru na třetím místě    ŠPINDLERŮV MLÝN, ŠUMPERK - Aleš Valenta vybojoval včera bronz v soutěži skokanů na Evropském poháru akrobatických lyžařů ve Špindlerově Mlýně. Ve druhém kole sice všechny ohromil nejlepším výkonem dne, po nevydařeném prvním skoku na něj zůstala však jen třetí příčka.
   ŠPINDLERŮV MLÝN, ŠUMPERK - Aleš Valenta vybojoval včera bronz v soutěži skokanů na Evropském poháru akrobatických lyžařů ve Špindlerově Mlýně. Ve druhém kole sice všechny ohromil nejlepším výkonem dne, po nevydařeném prvním skoku na něj zůstala však jen třetí příčka.

   Vyhrál Švýcar Martin Walti, který v celkovém hodnocení získal za vyrovnané skoky 183,89 bodu, před ruským akrobatem Vladimirem Lebeděvem, na nějž Valenta ztratil 47 setin bodu. V prvním kole totiž šumperský akrobat při nájezdu na můstek zadrhl a ztratil rychlost. "Odraz nebyl ideální, vylétl jsem moc vepředu a musel přibalit první vrut," popsal situaci. Za skok dostal pouze 77,8 bodu a po prvním kole skončil až na sedmém místě.

   Druhý skok, dvojné salto s třemi vruty, zvládl perfektně s čistým dopadem. "Lidi za mnou chodili, že takové provedení ještě neviděli," svěřil akrobat. Rozhodčí jedinečný výkon ohodnotili 102,24 bodu a Aleš Valenta tak jako jediný pokořil stovku.

   Problémy způsobila akrobatům v krkonošském areálu zejména změna klimatických podmínek. Technický delegát nepovolil trojná salta a i na dvojná museli závodníci výrazně měnit rozjezd. "Při závodech se oproti tréninku změnila teplota, sníh začal drhnout a nájezd se musel zvýšit až o deset metrů, což je dost," popsal ztížené podmínky Valenta.

   Soutěž žen vyhrála Ruska Anna Zykalová o více než dvacet bodů před krajankou Olgou Koroljovovou. Bronz získala Američanka Jana Lindseyová. Češka Barbora Karasová obsadila páté místo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.