SPORT

Draci porazili Opavu 4:2, Šumperk uniká baráži

3. března 2001, 19:50, Rejdakce
   OPAVA, ŠUMPERK - Draci zvítězili v metropoli Slezska 4:2 po třetinách 0:1,1:3,1:0 a neuvěřitelných jedenáct zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky. Od baráže tak Šumperk dělí již pětibodový rozdíl.
   OPAVA, ŠUMPERK - Draci zvítězili v metropoli Slezska 4:2 po třetinách 0:1,1:3,1:0 a neuvěřitelných jedenáct zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky. Od baráže tak Šumperk dělí již pětibodový rozdíl.

   Draci v posledních dvou utkáních deklasovali oba soupeře, kteří jsou v tabulce o udržení nad Šumperkem. Ve 3. kole zvítězili nad Kadaní přesvědčivě 5:1 a od páté pozice, která znamená nutnost sehrát baráž o účast v příštím ročníku druhé nejvyšší soutěže, je dělil již pětibodový rozdíl. Do zápasu s Opavou šli aktivněji a útočněji, jelikož záchranu stále ještě nemají jistou.

   Opava, která byla po základní části pátá, prohrála na domácím ledě 2:4, když Draci opět pouštěli oheň a síru. Šumperk se ujal jednogólového vedení v první dvacetiminutovce a svůj náskok ještě během prostřední části hry zvětšil. Opava sice vyhrála poslední třetinu 1:0, ale to už nemohlo vůbec nic změnit na zasloužené výhře šumperských hokejistů.

   Na „barážových“ příčkách tak stagnují oba brněnské kluby, které ve středu utrpěly porážku. Ytong podlehl 2:4 v Ústí nad Labem, Kometa si odvezla prohru 0:3 z Opavy. Radost šumperských hokejistů i fanoušků nezná mezí. Po výhře nad Kadaní se gólman Nešťák svlékl do půl těla a metal na ledě kotrmelce. Pak vzal do ruky hokejku jako pušku a jednoho po druhém "střílel" své spoluhráče. Ti se skáceli na led, aby pak objížděli čestná kola a podávali si ruce s fanoušky.

   Program semifinále 1. ČP ligy - 1. zápasy (neděle 4. 3. 2001):
17:00 Chomutov - Rosice (vzáj. záp. 4:2, 1:2)
17:00 Liberec - Jihlava (vzáj. záp. 1:1, 3:1)
Druhé zápasy jsou na programu v pondělí 5. března, třetí souboje se hrají na opačných stadiónech ve středu 7. 3., případné čtvrté a páté duely připadají na čtvrtek 8. 3. a sobotu 10. 3.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.