Draci porazili Opavu 4:2, Šumperk uniká baráži

3. března 2001, 19:50, Rejdakce
   OPAVA, ŠUMPERK - Draci zvítězili v metropoli Slezska 4:2 po třetinách 0:1,1:3,1:0 a neuvěřitelných jedenáct zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky. Od baráže tak Šumperk dělí již pětibodový rozdíl.
   OPAVA, ŠUMPERK - Draci zvítězili v metropoli Slezska 4:2 po třetinách 0:1,1:3,1:0 a neuvěřitelných jedenáct zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky. Od baráže tak Šumperk dělí již pětibodový rozdíl.

Draci v posledních dvou utkáních deklasovali oba soupeře, kteří jsou v tabulce o udržení nad Šumperkem. Ve 3. kole zvítězili nad Kadaní přesvědčivě 5:1 a od páté pozice, která znamená nutnost sehrát baráž o účast v příštím ročníku druhé nejvyšší soutěže, je dělil již pětibodový rozdíl. Do zápasu s Opavou šli aktivněji a útočněji, jelikož záchranu stále ještě nemají jistou.

Opava, která byla po základní části pátá, prohrála na domácím ledě 2:4, když Draci opět pouštěli oheň a síru. Šumperk se ujal jednogólového vedení v první dvacetiminutovce a svůj náskok ještě během prostřední části hry zvětšil. Opava sice vyhrála poslední třetinu 1:0, ale to už nemohlo vůbec nic změnit na zasloužené výhře šumperských hokejistů.

Na „barážových“ příčkách tak stagnují oba brněnské kluby, které ve středu utrpěly porážku. Ytong podlehl 2:4 v Ústí nad Labem, Kometa si odvezla prohru 0:3 z Opavy. Radost šumperských hokejistů i fanoušků nezná mezí. Po výhře nad Kadaní se gólman Nešťák svlékl do půl těla a metal na ledě kotrmelce. Pak vzal do ruky hokejku jako pušku a jednoho po druhém "střílel" své spoluhráče. Ti se skáceli na led, aby pak objížděli čestná kola a podávali si ruce s fanoušky.

Program semifinále 1. ČP ligy - 1. zápasy (neděle 4. 3. 2001):
17:00 Chomutov - Rosice (vzáj. záp. 4:2, 1:2)
17:00 Liberec - Jihlava (vzáj. záp. 1:1, 3:1)
Druhé zápasy jsou na programu v pondělí 5. března, třetí souboje se hrají na opačných stadiónech ve středu 7. 3., případné čtvrté a páté duely připadají na čtvrtek 8. 3. a sobotu 10. 3.