KULTURA

Anička Bazgerová získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon

5. března 2001, 06:45, Rejdakce
Anička Bazgerová získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon    PARDUBICE, ŠUMPERK - První ročník Festivalu smíchu, který připravilo Východočeské divadlo Pardubice, přinesl jednak nejvyšší ocenění herečce SM divadla Aničce Bazgerové, ale i další poctu nejen režisérům šumperského nastudování Kata a blázna.
   PARDUBICE, ŠUMPERK - První ročník Festivalu smíchu, který připravilo Východočeské divadlo Pardubice, přinesl jednak nejvyšší ocenění herečce SM divadla Aničce Bazgerové, ale i další poctu nejen režisérům šumperského nastudování Kata a blázna.

   "Jedná se o soutěžní festival regionálních divadel, jehož účelem je ukázat, že kvalitní komedie, v pravém slova smyslu, je svébytný a plnohodnotný žánr," řekl pro Haló noviny ještě před zahájením festivalu Radek Smetana, tiskový mluvčí Východočeského divadla v Pardubicích.

   V konkurenci dvaadvaceti divadel z celé republiky, z nichž osm postoupilo do finálové soutěže, si cenu za nejlepší ženský herecký výkon nakonec odnesla herečka Severomoravského divadla Anička Bazgerová za roli Mamby Tchichi v komedii "Kat a blázen" podle předlohy Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka v úpravě a režii Davida Drábka a Darka Krále. Samotná inscenace se umístila na třetím místě, přičemž výsledek hlasování odborné poroty ji katapultoval na příčku nejvyšší, ale divácká porota byla bohužel jiného názoru.

   Představení "Kat a blázen" přitom zaznamenává na zájezdech takové úspěchy, že řadu dalších žádostí o hostování musí divadlo odmítat. V Pardubicích však přišla nabídka, kterou soubor patrně neodmítne - možnost vystoupení ve Werichově divadle v Praze. "Zahrát si Kata a blázna v divadle nazvaném po jeho tvůrci by pro nás bylo obrovské vyznamenání," uvedl umělecký ředitel SM divadla Petr Král.

   Divadelní komedií roku 2000 se tak nakonec stalo představení "Trouba na večeři" v nastudování plzeňského Divadla J. K. Tyla. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon festivalu získal Jiří Kalužný za roli Stanleyho Parkera v komedii "Dovolená s rizikem" pardubického Východočeského divadla v režii Jany Uherové. Stejná komedie získala na základě divácké ankety titul Divácká komedie roku 2000.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).