KULTURA

Divadlo se připravuje na další sezónu

2. března 2001, 06:07, zuj
Divadlo se připravuje na další sezónu    ŠUMPERK - Ředitel šumperského divadla Oldřich Svozil představil na konci února dramaturgický plán na příští sezónu. "Ačkoli v této sezóně uvedené hry se setkali s velkým diváckým ohlasem, tak teprve příští rok bude zřejmě sezónou pravdy. Budeme muset dělat vše proto, abychom se udrželi," míní Svozil. A na co se tedy mohou návštěvníci těšit?
   ŠUMPERK - Ředitel šumperského divadla Oldřich Svozil představil na konci února dramaturgický plán na další sezónu. "Ačkoli v této sezóně uvedené hry se setkali s velkým diváckým ohlasem, tak teprve příští rok bude zřejmě sezónou pravdy. Budeme muset dělat vše proto, abychom se udrželi," míní Svozil. A na co se tedy mohou návštěvníci těšit?

   Sezónu divadlo zahájí dramatizací příběhů o děkanu Lautnerovi, jehož jméno je v našich končinách spojováno s velkolosinskými čarodějnickými procesy. "Hlavní postavou však v naší úpravě nebude Kryštof Lautner, ale inkvizitor Boblig ve středních letech, pod jehož elegantní slupkou se skrývá superďábel," osvětlil Svozil. V současné době vedení divadla vyjednává o případném hostování pražského herce Alexeje Pyška, který je v angažmá v Národním divadle.

   Hra bude prvně uvedena předpremiérově už koncem června v rámci oslav 650 let obce Velké Losiny. Na nádvoří zdejšího zámku si soubor zahraje několik představení také v srpnu. "Divadlo začíná pracovat na komerční bázi, takže herci si zahrají i o prázdninách. Vzhledem k tomu, že jde o regionální záležitost, mohlo by to mít úspěch," soudí Svozil.

   Dalším titulem, které by divadlo mělo v příští sezóně uvést, je úprava slavné hry Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně. Režie by se měl zhostit opavský režisér Měřinský. Komedie amerického autora A.S.Gurneye s názvem Sylvie pojednává o netradičním milostném trojúhelníku a posledním titulem sezóny by měla být úprava klasické operety Mamzelle Nitouche. Jako v každé sezóně, nezapomíná ani pro tu příští divadlo na dětského diváka. V návaznosti na letošní Šípkovou Růženku by chtělo nastudovat hru Perníková chaloupka v úpravě autora Vlastimila Pešky.

   V plánu je také uvedení čtyř oper, šesti operet a zhruba deseti činoher hostujících souborů. "Dramaturgický plán byl vytvořen i s přihlédnutím ke školám, chceme se obrátit také na podnikatelskou skupinu," uzavřel ředitel divadla.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází kapela Zrní?

A) z Kladna
B) z Kolína
C) z Kladrub

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní program festivalu HUDBA BEZ HRANIC s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou, který se uskuteční v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek 22. června, vyhrála Ludmila Vavříková z Postřelmova, Ondřej Havránek ze Šumperka a Hana Mösnerová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká přímo u vstupu do kulturního areálu v den konání koncertu.