KULTURA

Divadlo se připravuje na další sezónu

2. března 2001, 06:07, zuj
Divadlo se připravuje na další sezónu    ŠUMPERK - Ředitel šumperského divadla Oldřich Svozil představil na konci února dramaturgický plán na příští sezónu. "Ačkoli v této sezóně uvedené hry se setkali s velkým diváckým ohlasem, tak teprve příští rok bude zřejmě sezónou pravdy. Budeme muset dělat vše proto, abychom se udrželi," míní Svozil. A na co se tedy mohou návštěvníci těšit?
   ŠUMPERK - Ředitel šumperského divadla Oldřich Svozil představil na konci února dramaturgický plán na další sezónu. "Ačkoli v této sezóně uvedené hry se setkali s velkým diváckým ohlasem, tak teprve příští rok bude zřejmě sezónou pravdy. Budeme muset dělat vše proto, abychom se udrželi," míní Svozil. A na co se tedy mohou návštěvníci těšit?

   Sezónu divadlo zahájí dramatizací příběhů o děkanu Lautnerovi, jehož jméno je v našich končinách spojováno s velkolosinskými čarodějnickými procesy. "Hlavní postavou však v naší úpravě nebude Kryštof Lautner, ale inkvizitor Boblig ve středních letech, pod jehož elegantní slupkou se skrývá superďábel," osvětlil Svozil. V současné době vedení divadla vyjednává o případném hostování pražského herce Alexeje Pyška, který je v angažmá v Národním divadle.

   Hra bude prvně uvedena předpremiérově už koncem června v rámci oslav 650 let obce Velké Losiny. Na nádvoří zdejšího zámku si soubor zahraje několik představení také v srpnu. "Divadlo začíná pracovat na komerční bázi, takže herci si zahrají i o prázdninách. Vzhledem k tomu, že jde o regionální záležitost, mohlo by to mít úspěch," soudí Svozil.

   Dalším titulem, které by divadlo mělo v příští sezóně uvést, je úprava slavné hry Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně. Režie by se měl zhostit opavský režisér Měřinský. Komedie amerického autora A.S.Gurneye s názvem Sylvie pojednává o netradičním milostném trojúhelníku a posledním titulem sezóny by měla být úprava klasické operety Mamzelle Nitouche. Jako v každé sezóně, nezapomíná ani pro tu příští divadlo na dětského diváka. V návaznosti na letošní Šípkovou Růženku by chtělo nastudovat hru Perníková chaloupka v úpravě autora Vlastimila Pešky.

   V plánu je také uvedení čtyř oper, šesti operet a zhruba deseti činoher hostujících souborů. "Dramaturgický plán byl vytvořen i s přihlédnutím ke školám, chceme se obrátit také na podnikatelskou skupinu," uzavřel ředitel divadla.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).