KULTURA

Divadlo se připravuje na další sezónu

2. března 2001, 06:07, zuj
Divadlo se připravuje na další sezónu    ŠUMPERK - Ředitel šumperského divadla Oldřich Svozil představil na konci února dramaturgický plán na příští sezónu. "Ačkoli v této sezóně uvedené hry se setkali s velkým diváckým ohlasem, tak teprve příští rok bude zřejmě sezónou pravdy. Budeme muset dělat vše proto, abychom se udrželi," míní Svozil. A na co se tedy mohou návštěvníci těšit?
   ŠUMPERK - Ředitel šumperského divadla Oldřich Svozil představil na konci února dramaturgický plán na další sezónu. "Ačkoli v této sezóně uvedené hry se setkali s velkým diváckým ohlasem, tak teprve příští rok bude zřejmě sezónou pravdy. Budeme muset dělat vše proto, abychom se udrželi," míní Svozil. A na co se tedy mohou návštěvníci těšit?

   Sezónu divadlo zahájí dramatizací příběhů o děkanu Lautnerovi, jehož jméno je v našich končinách spojováno s velkolosinskými čarodějnickými procesy. "Hlavní postavou však v naší úpravě nebude Kryštof Lautner, ale inkvizitor Boblig ve středních letech, pod jehož elegantní slupkou se skrývá superďábel," osvětlil Svozil. V současné době vedení divadla vyjednává o případném hostování pražského herce Alexeje Pyška, který je v angažmá v Národním divadle.

   Hra bude prvně uvedena předpremiérově už koncem června v rámci oslav 650 let obce Velké Losiny. Na nádvoří zdejšího zámku si soubor zahraje několik představení také v srpnu. "Divadlo začíná pracovat na komerční bázi, takže herci si zahrají i o prázdninách. Vzhledem k tomu, že jde o regionální záležitost, mohlo by to mít úspěch," soudí Svozil.

   Dalším titulem, které by divadlo mělo v příští sezóně uvést, je úprava slavné hry Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně. Režie by se měl zhostit opavský režisér Měřinský. Komedie amerického autora A.S.Gurneye s názvem Sylvie pojednává o netradičním milostném trojúhelníku a posledním titulem sezóny by měla být úprava klasické operety Mamzelle Nitouche. Jako v každé sezóně, nezapomíná ani pro tu příští divadlo na dětského diváka. V návaznosti na letošní Šípkovou Růženku by chtělo nastudovat hru Perníková chaloupka v úpravě autora Vlastimila Pešky.

   V plánu je také uvedení čtyř oper, šesti operet a zhruba deseti činoher hostujících souborů. "Dramaturgický plán byl vytvořen i s přihlédnutím ke školám, chceme se obrátit také na podnikatelskou skupinu," uzavřel ředitel divadla.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.