KULTURA

Malý týdenní kulturní festival pokračuje

1. února 2001, 09:26, ads
   ŠUMPERK - Ze soukromé iniciativy vznikl originální a ojedinělý projekt svého druhu pod názvem „Malý týdenní kulturní festival“, který se snaží především podpořit mladé umělce. „Festival jsem uspořádal i proto, že se v Šumperku nic moc neděje,“ vysvětlil Kamil Navrátil, duchovní otec myšlenky i realizace.
   ŠUMPERK - Ze soukromé iniciativy vznikl originální a ojedinělý projekt svého druhu pod názvem „Malý týdenní kulturní festival“, který se snaží především podpořit mladé umělce. „Festival jsem uspořádal i proto, že se v Šumperku nic moc neděje,“ vysvětlil Kamil Navrátil, duchovní otec myšlenky i realizace.

   Letošní festival je premiérový, všichni mladí umělci, kterým se nápad líbil a kteří mají co nabídnout, se mohli přihlásit na inzerát. „Rád bych v tomto projektu samozřejmě pokračoval,“ doplnil Kamil Navrátil. Kromě hudebních skupin je součástí kulturní akce také výstava obrazů a DJ s vlastním programem.

   „Festiválek“ začal v sobotu 3.února výstavou obrazů Radky Stejskalové (Znojmo) a Tomáše Gronycha (Hostice). Návštěvníci se mohli těšit ze studie postavy či obrázků ze soukromých sbírek. V neděli akce pokračovala koncertem alternativní zábřežské skupiny Idiot, která má za sebou koncerty v Černobilu či na Hrnečku pař. Kapela prý připomíná Psí vojáky, ačkoli studenti zábřežského gymnázia budou přinejmenším méně vyžilí než Filip Topol. Druhou skupinou nedělního večera byli Selling Buggers (Mohelnice) s podtitulem „experimentální mix stylů“.

   Ojedinělý „Malý týdenní kulturní festival“ pokračuje ve čtvrtek 8.února vystoupením šumperského DJ Faxe, který má svůj vlastní program mixů z gramofonu. Pátek je závěrečným dnem celé akce, tudíž jako třešnička na dortu se představí Ufru z brněnské JAMU s podtitulem ethno funk. Půjde především o bubínky (tedy nikoli jen ušní).

   Jak je z programu patrno, nejedná se v žádném případě jen o regionální záležitost. Celý festival se uskuteční v bývalém centru TYS (Revoluční 5, Šumperk, vedle Pizzerie Ambiente, nad klubem Černobil), začátek všech akcí je v 19.00. Vstupné je více než symbolické – první den festivalu 10,- Kč, zbývající dny 20,- Kč/den.

   Pokud vás myšlenka zaujala, a chtěli byste se příštího festivalu účastnit i aktivně a proměnit jej ve „Větší či dokonce velký týdenní kulturní festival“, napište nám! Rej je mediálním partnerem i této akce a rádi vám zprostředkujeme setkání s organizátorem.

   Pro přehlednost uvádíme znovu celý program festivalu:

Sobota, 3.února: Výstava obrazů Radky Stejskalové (Znojmo) a Tomáše Gronycha (Hostice). Hudební doprovod Karel Cvrk. Začátek 19.00 hod. Vstupné 10,- Kč.

Neděle, 4.února: Idiot (alternativa Zábřeh), Selling Buggers (experimental mix of styles Mohelnice). Začátek 19.00 hod. Vstupné 20,- Kč.

Čtvrtek, 8.února: DJ Fax (experimental Šumperk). Začátek 19.00 hod. Vstupné 20,- Kč.

Pátek, 9.února: Ufru (ethno funk Brno). Začátek 19.00 hod. Vstupné 20,- Kč.

Adresa: Bývalé centrum TYS, Revoluční 5, Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.