KULTURA

Malý týdenní kulturní festival pokračuje

1. února 2001, 09:26, ads
   ŠUMPERK - Ze soukromé iniciativy vznikl originální a ojedinělý projekt svého druhu pod názvem „Malý týdenní kulturní festival“, který se snaží především podpořit mladé umělce. „Festival jsem uspořádal i proto, že se v Šumperku nic moc neděje,“ vysvětlil Kamil Navrátil, duchovní otec myšlenky i realizace.
   ŠUMPERK - Ze soukromé iniciativy vznikl originální a ojedinělý projekt svého druhu pod názvem „Malý týdenní kulturní festival“, který se snaží především podpořit mladé umělce. „Festival jsem uspořádal i proto, že se v Šumperku nic moc neděje,“ vysvětlil Kamil Navrátil, duchovní otec myšlenky i realizace.

   Letošní festival je premiérový, všichni mladí umělci, kterým se nápad líbil a kteří mají co nabídnout, se mohli přihlásit na inzerát. „Rád bych v tomto projektu samozřejmě pokračoval,“ doplnil Kamil Navrátil. Kromě hudebních skupin je součástí kulturní akce také výstava obrazů a DJ s vlastním programem.

   „Festiválek“ začal v sobotu 3.února výstavou obrazů Radky Stejskalové (Znojmo) a Tomáše Gronycha (Hostice). Návštěvníci se mohli těšit ze studie postavy či obrázků ze soukromých sbírek. V neděli akce pokračovala koncertem alternativní zábřežské skupiny Idiot, která má za sebou koncerty v Černobilu či na Hrnečku pař. Kapela prý připomíná Psí vojáky, ačkoli studenti zábřežského gymnázia budou přinejmenším méně vyžilí než Filip Topol. Druhou skupinou nedělního večera byli Selling Buggers (Mohelnice) s podtitulem „experimentální mix stylů“.

   Ojedinělý „Malý týdenní kulturní festival“ pokračuje ve čtvrtek 8.února vystoupením šumperského DJ Faxe, který má svůj vlastní program mixů z gramofonu. Pátek je závěrečným dnem celé akce, tudíž jako třešnička na dortu se představí Ufru z brněnské JAMU s podtitulem ethno funk. Půjde především o bubínky (tedy nikoli jen ušní).

   Jak je z programu patrno, nejedná se v žádném případě jen o regionální záležitost. Celý festival se uskuteční v bývalém centru TYS (Revoluční 5, Šumperk, vedle Pizzerie Ambiente, nad klubem Černobil), začátek všech akcí je v 19.00. Vstupné je více než symbolické – první den festivalu 10,- Kč, zbývající dny 20,- Kč/den.

   Pokud vás myšlenka zaujala, a chtěli byste se příštího festivalu účastnit i aktivně a proměnit jej ve „Větší či dokonce velký týdenní kulturní festival“, napište nám! Rej je mediálním partnerem i této akce a rádi vám zprostředkujeme setkání s organizátorem.

   Pro přehlednost uvádíme znovu celý program festivalu:

Sobota, 3.února: Výstava obrazů Radky Stejskalové (Znojmo) a Tomáše Gronycha (Hostice). Hudební doprovod Karel Cvrk. Začátek 19.00 hod. Vstupné 10,- Kč.

Neděle, 4.února: Idiot (alternativa Zábřeh), Selling Buggers (experimental mix of styles Mohelnice). Začátek 19.00 hod. Vstupné 20,- Kč.

Čtvrtek, 8.února: DJ Fax (experimental Šumperk). Začátek 19.00 hod. Vstupné 20,- Kč.

Pátek, 9.února: Ufru (ethno funk Brno). Začátek 19.00 hod. Vstupné 20,- Kč.

Adresa: Bývalé centrum TYS, Revoluční 5, Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru