SPORT

Akrobat Aleš Valenta nepostoupil na MS do finále

19. ledna 2001, 11:43, Rejdakce
Akrobat Aleš Valenta nepostoupil na MS do finále    REJ - Aleš Valenta se neprobojoval do finále mistrovství světa akrobatických lyžařů v kanadském Whistleru (kvalifikace probíhala v noci na dnešek), když v obou kvalifikačních skocích chyboval, dostal jen 171,99 bodu a skončil devatenáctý. Příliš se mu nedařilo ani na posledním závodě Světového poháru před Mistrovstvím světa, který se jel na východním pobřeží Kanady ve středisku Mt. Tremblant.
   REJ - Aleš Valenta se neprobojoval do finále mistrovství světa akrobatických lyžařů v kanadském Whistleru (kvalifikace probíhala v noci na dnešek), když v obou kvalifikačních skocích chyboval, dostal jen 171,99 bodu a skončil devatenáctý. Příliš se mu nedařilo ani na posledním závodě Světového poháru před Mistrovstvím světa, který se jel na východním pobřeží Kanady ve středisku Mt. Tremblant.

   Akrobat si kladl nejvyšší cíle na tento závod a chtěl se kvalifikovat do finále a potom předvést co nejlepší druhý skok. Bohužel právě druhým skokem si zde pohoršil a spadl ze sedmé pozice v semifinále na konečné 9. místo ve finále. "Chtěl jsem v tomto závodě skočit plnou obtížnost skoků, které jsem natrénoval přes léto. Během týdne se ale nedařilo počasí a pořádně trénovat se dalo až den před závodem. Po kvalifikaci jsem se rozhodl pro nejvyšší možnou obtížnost a šel jsem naplno," objasňuje ve svém reportu Aleš. Nepovedl se mu však dopad.

   Přesto byl závodník spokojen, protože se dle svých slov cítil být připraven na MS s nejvyšší možnou obtížností. V Mt. Tremblantu se zkoušel se nový formát závodu: v jednom dni probíhalo semifinále i finále, což bylo pro všechny velice náročné.

   Aleše Valentu budou moci fandové spatřit na Červenohorském sedle, kde se 9. a 10. února bude konat Český pohár v jízdě v boulích a CASIO BigAir open 2001.

   Pokud chcete, navštivte internetové stránky Aleše Valenty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru