SPORT

Akrobat Aleš Valenta nepostoupil na MS do finále

19. ledna 2001, 11:43, Rejdakce
Akrobat Aleš Valenta nepostoupil na MS do finále    REJ - Aleš Valenta se neprobojoval do finále mistrovství světa akrobatických lyžařů v kanadském Whistleru (kvalifikace probíhala v noci na dnešek), když v obou kvalifikačních skocích chyboval, dostal jen 171,99 bodu a skončil devatenáctý. Příliš se mu nedařilo ani na posledním závodě Světového poháru před Mistrovstvím světa, který se jel na východním pobřeží Kanady ve středisku Mt. Tremblant.
   REJ - Aleš Valenta se neprobojoval do finále mistrovství světa akrobatických lyžařů v kanadském Whistleru (kvalifikace probíhala v noci na dnešek), když v obou kvalifikačních skocích chyboval, dostal jen 171,99 bodu a skončil devatenáctý. Příliš se mu nedařilo ani na posledním závodě Světového poháru před Mistrovstvím světa, který se jel na východním pobřeží Kanady ve středisku Mt. Tremblant.

   Akrobat si kladl nejvyšší cíle na tento závod a chtěl se kvalifikovat do finále a potom předvést co nejlepší druhý skok. Bohužel právě druhým skokem si zde pohoršil a spadl ze sedmé pozice v semifinále na konečné 9. místo ve finále. "Chtěl jsem v tomto závodě skočit plnou obtížnost skoků, které jsem natrénoval přes léto. Během týdne se ale nedařilo počasí a pořádně trénovat se dalo až den před závodem. Po kvalifikaci jsem se rozhodl pro nejvyšší možnou obtížnost a šel jsem naplno," objasňuje ve svém reportu Aleš. Nepovedl se mu však dopad.

   Přesto byl závodník spokojen, protože se dle svých slov cítil být připraven na MS s nejvyšší možnou obtížností. V Mt. Tremblantu se zkoušel se nový formát závodu: v jednom dni probíhalo semifinále i finále, což bylo pro všechny velice náročné.

   Aleše Valentu budou moci fandové spatřit na Červenohorském sedle, kde se 9. a 10. února bude konat Český pohár v jízdě v boulích a CASIO BigAir open 2001.

   Pokud chcete, navštivte internetové stránky Aleše Valenty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.