Draci prohráli s Rosicemi 1:4, začíná nadstavbová část

17. prosince 2000, 10:43, Rejdakce
   ŠUMPERK - První část 1. ČP ligy vyhrály Rosice, Šumperk je na posledním 14. místě. Pro srovnání: První Rosice nasbíraly 35 bodů (15 výher, 5 remíz a 6 proher), poslední Šumperk má 12 bodů (3 výhry, 6 remíz, 17 proher). Sobotní vzájemné utkání obou celků se odvíjelo podle očekávání.
   ŠUMPERK - První část 1. ČP ligy vyhrály Rosice, Šumperk je na posledním 14. místě. Pro srovnání: První Rosice nasbíraly 35 bodů (15 výher, 5 remíz a 6 proher), poslední Šumperk má 12 bodů (3 výhry, 6 remíz, 17 proher). Sobotní vzájemné utkání obou celků se odvíjelo podle očekávání.

Rosice si pouze upevnily své vedoucí postavení v tabulce 1. ČP ligy. Do vedení poslal Senátory už v úvodu 4. minuty Robert Vavroch. Draci sice byli aktivnější, ale recept na rosického gólmana Hrachovinu bohužel nenalezli. Naopak hosté ve 12. minutě Kočarovou brankou zvýšili vedení a kontrolovali vývoj zápasu.

Jedinou branku Šumperka vstřelil ve 40. minutě Kucharczyk, ale snižoval již pouze na 1:3. Definitivní podobu skóre dal svou druhou trefou v utkání ve 43. minutě Robert Holý. Kočara s Lukášem Krajíčkem zápas nedohráli, protože po vzájemné potyčce vyfasovali trest do konce utkání.

V nadstavbové části se Draci utkají s Rosicemi, Chomutovem, Opavou, Třebíčí, Berounem, Ústím nad Labem a Ytongem Brno. Poté nastane boj o záchranu pro celky na 9. až 14. místě. Výsledky Draků zatím fanouškům příliš optimismu do krve nevlévají.

V kanadském bodování je na 15. místě v tabulce Dušan Bařica, má 23 bodů (16 branek a 7 asistencí). Ze šumperských hokejistů se do 50. místa ve statistice vlezl ještě Pavel Metlička na 38. místě (17 bodů) a Jakub Šesták (47. místo, 15 bodů).