Pronásleduje šumperské hokejisty "kletba třetích třetin"?

18. listopadu 2000, 21:24, ads
   ŠUMPERK - Již třetí utkání Draci "vypustili" v poslední dvacetiminutovce. Po čtyřiceti minutách vedení vždy následuje úder soupeře a obrat skóre. Jedná se o prokletí, nebo reálnou slabinu šumperského hokeje?
   ŠUMPERK - Již třetí utkání Draci "vypustili" v poslední dvacetiminutovce. Po čtyřiceti minutách vedení vždy následuje úder soupeře a obrat skóre. Jedná se o prokletí, nebo reálnou slabinu šumperského hokeje?

Problém slabých posledních třetin pronásleduje šumperský hokej již nějakou dobu. S Prostějovem vedli Draci 2:1 až do začátku třetí třetiny. "Prokletou" poslední dvacetiminutovku však Draci prohráli 0:3 a utkání skončilo porážkou 2:4. Náhoda?

S Libercem byla tato skutečnost ještě markantnější. Draci vedli již od 19. vteřiny a vedení 3:2 udrželi až do 58. minuty (!). Liberec ovšem nejen stačil v 59. minutě vyrovnat skóre, ale pouhé čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou vsítil vítězný gól.

Totéž "v bleděmodrém" se opakovalo v zatím posledním zápase Draků s brněnským Ytongem. Šumperští hokejisté vedli tentokrát rozdílem dvou branek 4:2. Devět minut před koncem utkání korigovalo Brno na 4:3 a zbývalo jen neuvěřitelných 46 sekund do sirény, když soupeř využil power-play. Zvítězit již Brno ovšem nestačilo, jakoby se spokojilo jen s varovně vztyčeným prstem.

Pro Draky by tato situace ale měla být skutečným varováním, spoléhat na heslo "třikrát a dost" by se nemuselo vyplatit. Vsází tedy soupeři spolehlivě na poslední třetinu? Rozkřiklo se, že Draci posledních dvacet minut svou branku prostě nejsou schopni uhájit? Situace se stává natolik modelovou, že úvahy o nešťastných náhodách a nepřízni osudu již teď můžeme považovat za naprosto bezpředmětné.