Pronásleduje šumperské hokejisty "kletba třetích třetin"?

18. listopadu 2000, 21:24, ads
   ŠUMPERK - Již třetí utkání Draci "vypustili" v poslední dvacetiminutovce. Po čtyřiceti minutách vedení vždy následuje úder soupeře a obrat skóre. Jedná se o prokletí, nebo reálnou slabinu šumperského hokeje?
   ŠUMPERK - Již třetí utkání Draci "vypustili" v poslední dvacetiminutovce. Po čtyřiceti minutách vedení vždy následuje úder soupeře a obrat skóre. Jedná se o prokletí, nebo reálnou slabinu šumperského hokeje?

Problém slabých posledních třetin pronásleduje šumperský hokej již nějakou dobu. S Prostějovem vedli Draci 2:1 až do začátku třetí třetiny. "Prokletou" poslední dvacetiminutovku však Draci prohráli 0:3 a utkání skončilo porážkou 2:4. Náhoda?

S Libercem byla tato skutečnost ještě markantnější. Draci vedli již od 19. vteřiny a vedení 3:2 udrželi až do 58. minuty (!). Liberec ovšem nejen stačil v 59. minutě vyrovnat skóre, ale pouhé čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou vsítil vítězný gól.

Totéž "v bleděmodrém" se opakovalo v zatím posledním zápase Draků s brněnským Ytongem. Šumperští hokejisté vedli tentokrát rozdílem dvou branek 4:2. Devět minut před koncem utkání korigovalo Brno na 4:3 a zbývalo jen neuvěřitelných 46 sekund do sirény, když soupeř využil power-play. Zvítězit již Brno ovšem nestačilo, jakoby se spokojilo jen s varovně vztyčeným prstem.

Pro Draky by tato situace ale měla být skutečným varováním, spoléhat na heslo "třikrát a dost" by se nemuselo vyplatit. Vsází tedy soupeři spolehlivě na poslední třetinu? Rozkřiklo se, že Draci posledních dvacet minut svou branku prostě nejsou schopni uhájit? Situace se stává natolik modelovou, že úvahy o nešťastných náhodách a nepřízni osudu již teď můžeme považovat za naprosto bezpředmětné.

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.