SPORT

Pronásleduje šumperské hokejisty "kletba třetích třetin"?

18. listopadu 2000, 21:24, ads
   ŠUMPERK - Již třetí utkání Draci "vypustili" v poslední dvacetiminutovce. Po čtyřiceti minutách vedení vždy následuje úder soupeře a obrat skóre. Jedná se o prokletí, nebo reálnou slabinu šumperského hokeje?
   ŠUMPERK - Již třetí utkání Draci "vypustili" v poslední dvacetiminutovce. Po čtyřiceti minutách vedení vždy následuje úder soupeře a obrat skóre. Jedná se o prokletí, nebo reálnou slabinu šumperského hokeje?

   Problém slabých posledních třetin pronásleduje šumperský hokej již nějakou dobu. S Prostějovem vedli Draci 2:1 až do začátku třetí třetiny. "Prokletou" poslední dvacetiminutovku však Draci prohráli 0:3 a utkání skončilo porážkou 2:4. Náhoda?

   S Libercem byla tato skutečnost ještě markantnější. Draci vedli již od 19. vteřiny a vedení 3:2 udrželi až do 58. minuty (!). Liberec ovšem nejen stačil v 59. minutě vyrovnat skóre, ale pouhé čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou vsítil vítězný gól.

   Totéž "v bleděmodrém" se opakovalo v zatím posledním zápase Draků s brněnským Ytongem. Šumperští hokejisté vedli tentokrát rozdílem dvou branek 4:2. Devět minut před koncem utkání korigovalo Brno na 4:3 a zbývalo jen neuvěřitelných 46 sekund do sirény, když soupeř využil power-play. Zvítězit již Brno ovšem nestačilo, jakoby se spokojilo jen s varovně vztyčeným prstem.

   Pro Draky by tato situace ale měla být skutečným varováním, spoléhat na heslo "třikrát a dost" by se nemuselo vyplatit. Vsází tedy soupeři spolehlivě na poslední třetinu? Rozkřiklo se, že Draci posledních dvacet minut svou branku prostě nejsou schopni uhájit? Situace se stává natolik modelovou, že úvahy o nešťastných náhodách a nepřízni osudu již teď můžeme považovat za naprosto bezpředmětné.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).