SPORT

Cyklistům přibudou v příštím ročníku Moravského poháru čtyři závody

19. listopadu 2000, 14:40, nei
ZBOROV - Na závěr sedmého ročníku Moravského poháru proběhla v sobotu 18. listopadu v Domě kultury ve Zborově valná hromada jeho členů. Svou účast původně přislíbil i Jan Hruška, který v letošní sezóně zabodoval na závodě Okolo Itálie, ale v poslední chvíli se pořadatelům omluvil.
ZBOROV - Na závěr sedmého ročníku Moravského poháru proběhla v sobotu 18. listopadu v Domě kultury ve Zborově valná hromada jeho členů. Svou účast původně přislíbil i Jan Hruška, který v letošní sezóně zabodoval na závodě Okolo Itálie, ale v poslední chvíli se pořadatelům omluvil.

   Cyklisté se sešli s vedením Sportovního klubu Moravský pohár a společně si pochutnávali na guláši, projednávali přibližnou podobu MP 2001 a diskutovali o letošním ročníku, který se vyznačoval nejen narůstající kvalitou startovního pole, ale i zvyšující se komercializací závodů.

   K jednání se v rámci valné hromady sešli pořadatelé jednotlivých závodů, aby probrali předběžnou podobu příštího ročníku. V Moravském poháru by oproti letošní sezóně měly přibýt čtyři nové podniky a celkový počet závodů tak stoupne na třiadvacet.

   Do kalendáře cyklistům přibudou s největší pravděpodobností tři silniční závody (Ječmínek v Prostějově, Hačky v Konicích, Tour de Rajn v Hostýnských vrších) a horská časovka z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo. Přesný rozpis bude znám pravděpodobně v únoru, ale již teď je zřejmé, že díky vyššímu počtu závodů budou pořadatelé nuceni stanovit některé termíny i na dva po sobě následující dny, tedy na sobotu i neděli.

   Svou účast na valné hromadě původně přislíbil i Jan Hruška, ale v poslední chvíli se pořadatelům omluvil. Místo něj dorazili na setkání s amatérskými cyklisty René Andrle, od příští sezóny stejně jako Jan Hruška jezdec prvodivizní stáje Once - Deutche Bank, a účastník paralympiády v Sydney Jiří Kalousek, kterého cyklisté znají i z Moravského poháru, kde letos získal zvláštní ocenění jako tělesně postižený účastník s největším bodovým ziskem.

   Vrcholem Valné hromady bylo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. V hlavní kategorii A, mužů od 19 do 30 let, zvítězil nad stále se zlepšujícím Martinem Kouřilem Miroslav Slezáček z ON ROAD racing teamu. Mezi muži do padesáti let zvítězil Libor Trochta, který za sedm let svého působení v Moravském poháru vyhrál rekordních sedmdesát závodů. Největším suverénem letošní sezóny se stal vítěz dvanácti závodů Miroslav Lujka, který nenašel přemožitele mezi muži nad padesát let.

   Zvláštní ocenění získal v neoficiální kategorii "Pád roku" čtyřiašedesátiletý František Kochwasser, druhý mezi muži nad padesát pět let. Hromadný pád, do kterého se zapletl v závodě O cenu Úsova a způsobil si nejvážnější úraz sezóny, rozproudil divoké debaty o zařazení kategorie příchozích do závodů Moravského poháru. Pořadatelé se dohodli na tom, že pokud bude kategorie O (příchozí) vytvořena, bude startovat nejméně dvě minuty před závodníky Moravského poháru, aby již nezkušení cyklisté nezpůsobovali další kolize. Pořadatelé se také dohodli na zrušení takzvaných divokých karet, které umožňovaly pořadatelům, zařadit ke každé kategorii určitý počet nezaregistrovaných závodníků.

   Ačkoli je sedmý ročník Moravského poháru již minulostí, definitivně bude zakončen až plesem, který se bude konat 5. ledna opět v Domě kultury ve Zborově a na který jsou zváni všichni příznivci cyklistiky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.