KULTURA

Blues Alive už popáté přitáhne do Šumperka posluchače bluesové hudby

18. října 2000, 06:21, zuj
   ŠUMPERK - Jubilejní V. ročník festivalu Blues Alive, který dnes patří k nejvýznamnějším akcím v Evropě, startuje letos ve čtvrtek 16. listopadu . Už teď vám nabízíme podrobný program, příští týden přineseme důležité informace pro přespolní, během festivalu vám nabídneme zprávy o aktuálním dění a rozhovory. Nejdůležitější informaci příznivcům bluesové muziky můžeme poskytnout už teď: nezapomeňte si včas zakoupit vstupenku.
   ŠUMPERK - Jubilejní V. ročník festivalu Blues Alive, který dnes patří k nejvýznamnějším akcím v Evropě, startuje letos ve čtvrtek 16. listopadu . Už teď vám nabízíme podrobný program, příští týden přineseme důležité informace pro přespolní, během festivalu vám nabídneme zprávy o aktuálním dění a rozhovory. Nejdůležitější informaci příznivcům bluesové muziky můžeme poskytnout už teď: nezapomeňte si včas zakoupit vstupenku.

   "V loňském roce došlo k situaci, že před kulturákem zůstalo stát asi sto padesát lidí, převážně Šumperáků, protože na ně nezbyly lístky, zatímco lidi, kteří přijeli z různých koutů republiky, si je prostě zajistili dopředu," uvedl Vladimír Rybička, ředitel Domu kultury. Permanentku v ceně 440,- korun (zahrnuje oba koncertní večery, akustické odpoledne + bonus CD Blues Alive z loňského ročníku) si tedy mohou fandové blues ve špičkovém provedení zakoupit nebo rezervovat už v dnešních dnech.

   A na co se mohou účastníci jubilejního Blues Alive těšit? "Letošní ročník je podle mě asi nejzajímavější, vychází ze širokého záběru blues v jeho mnoha podobách," shrnul Vladimír Rybička. Na festivalu si tak vedle klasických interpretů blues zahrají i muzikanti, jejichž produkce se pohybuje na pomezí blues a dalších žánrů. "Nechceme , aby na festivalu hráli pořád ti samí, oslovujeme tedy zejména ty, kteří tady ještě nebyli. Dáváme tak příležitost i začínajícím a méně známým bluesovým formacím," dodává Rybička.

   Nesporné kvality však musely začínající uskupení Černý mosty Tábor a Mothers Follow Chairs Přerov, které na letošním "Bluesu" vystoupí, prokázat v rámci červnového festivalu Blues Aperitiv, jenž byl jakýmsi předkrmem mezinárodní podzimní události. Hlavní festivalovou hvězdou je podle pořadatele pětapadesátiletá americká zpěvačka, pianistka a kytaristka černé pleti Ann Rabson. V letošním roce nepřijede sice skvělá skupina Hoochie Coochie Band, která měla vloni obrovský úspěch u diváků, zato zlínští Blues Station si tentokrát zahrají na hlavní scéně.

   Jubilejní ročník festivalu díky státnímu svátku (17. listopad) odstartuje už ve čtvrtek legendární Sváťa Karásek se skupinou Pozdravpánbů a večerní "bluesová tancovačka" s kapelami Černý mosty a Blues Station.

   Podrobný program a další informace o festivalu a účinkujících najdete také v rejové href="http://rej.cz/www/rej/index.php3?select=programy">Kratochvíli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru