KULTURA

Blues Alive už popáté přitáhne do Šumperka posluchače bluesové hudby

18. října 2000, 06:21, zuj
   ŠUMPERK - Jubilejní V. ročník festivalu Blues Alive, který dnes patří k nejvýznamnějším akcím v Evropě, startuje letos ve čtvrtek 16. listopadu . Už teď vám nabízíme podrobný program, příští týden přineseme důležité informace pro přespolní, během festivalu vám nabídneme zprávy o aktuálním dění a rozhovory. Nejdůležitější informaci příznivcům bluesové muziky můžeme poskytnout už teď: nezapomeňte si včas zakoupit vstupenku.
   ŠUMPERK - Jubilejní V. ročník festivalu Blues Alive, který dnes patří k nejvýznamnějším akcím v Evropě, startuje letos ve čtvrtek 16. listopadu . Už teď vám nabízíme podrobný program, příští týden přineseme důležité informace pro přespolní, během festivalu vám nabídneme zprávy o aktuálním dění a rozhovory. Nejdůležitější informaci příznivcům bluesové muziky můžeme poskytnout už teď: nezapomeňte si včas zakoupit vstupenku.

   "V loňském roce došlo k situaci, že před kulturákem zůstalo stát asi sto padesát lidí, převážně Šumperáků, protože na ně nezbyly lístky, zatímco lidi, kteří přijeli z různých koutů republiky, si je prostě zajistili dopředu," uvedl Vladimír Rybička, ředitel Domu kultury. Permanentku v ceně 440,- korun (zahrnuje oba koncertní večery, akustické odpoledne + bonus CD Blues Alive z loňského ročníku) si tedy mohou fandové blues ve špičkovém provedení zakoupit nebo rezervovat už v dnešních dnech.

   A na co se mohou účastníci jubilejního Blues Alive těšit? "Letošní ročník je podle mě asi nejzajímavější, vychází ze širokého záběru blues v jeho mnoha podobách," shrnul Vladimír Rybička. Na festivalu si tak vedle klasických interpretů blues zahrají i muzikanti, jejichž produkce se pohybuje na pomezí blues a dalších žánrů. "Nechceme , aby na festivalu hráli pořád ti samí, oslovujeme tedy zejména ty, kteří tady ještě nebyli. Dáváme tak příležitost i začínajícím a méně známým bluesovým formacím," dodává Rybička.

   Nesporné kvality však musely začínající uskupení Černý mosty Tábor a Mothers Follow Chairs Přerov, které na letošním "Bluesu" vystoupí, prokázat v rámci červnového festivalu Blues Aperitiv, jenž byl jakýmsi předkrmem mezinárodní podzimní události. Hlavní festivalovou hvězdou je podle pořadatele pětapadesátiletá americká zpěvačka, pianistka a kytaristka černé pleti Ann Rabson. V letošním roce nepřijede sice skvělá skupina Hoochie Coochie Band, která měla vloni obrovský úspěch u diváků, zato zlínští Blues Station si tentokrát zahrají na hlavní scéně.

   Jubilejní ročník festivalu díky státnímu svátku (17. listopad) odstartuje už ve čtvrtek legendární Sváťa Karásek se skupinou Pozdravpánbů a večerní "bluesová tancovačka" s kapelami Černý mosty a Blues Station.

   Podrobný program a další informace o festivalu a účinkujících najdete také v rejové href="http://rej.cz/www/rej/index.php3?select=programy">Kratochvíli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.