SPORT

Draci doma opět úspěšní, ve finále vedou 1:0!

28. března 2007, 07:45, www.hokejsumperk2003.cz
Draci doma opět úspěšní, ve finále vedou 1:0! Šumperk - Draci první krok v cestě za postupem zvládli. V úvodním finálovém utkání přehrál Šumperk Hodonín, když na ledě opět řádil i Roman Meluzín. Ten rozdal dvě finální brankové přihrávky, vítězný gól zaznamenal ve druhé třetině Radim Antonovič.
Šumperk - Draci první krok v cestě za postupem zvládli. V úvodním finálovém utkání přehrál Šumperk Hodonín, když na ledě opět řádil i Roman Meluzín. Ten rozdal dvě finální brankové přihrávky, vítězný gól zaznamenal ve druhé třetině Radim Antonovič. Rekordní návštěva sezóny viděla i dva sporné momenty. V první třetině jásal celý stadión při ráně Bařici, gól však uznán nebyl. Ve druhé třetině pak naopak všichni vzdechli při ráně Holíka, která se podle všech odrazila od tyče, ale sudí k údivu a radosti šumperských příznivců odpískal třetí gól Draků.

FI1, 24.3.2007 17:00
Šumperk3
SHK Hodonín1

Podrobnosti:
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 6:47 Kališ (Meluzín), 22:28 Antonovič (Meluzín, Bařica), 35:21 Holík - 48:29 Kočara. Rozhodčí: . Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3700. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Šumperk:Betinec - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský - Novosad, Kučera, Martinka - Dostál, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek
Hodonín:Kubeš - Hoza, Pochylý, Šebek, Pokorný, Rapant, Kočara, Šimeček, Zapletal, Šurek, Bauer, Meixner, Obdržálek, Šťastný, Kučera, Špelda, Zábranský
Komentář zápasu:
Jaroslav Svoboda

Opět s Betincem mezi tyčemi a taktéž s uzdravenými Kratěnou a Stejskalem vyrazili Draci do boje za prvním finálovým vítězstvím. Po úvodní skvělé šou se začalo odehrávat atraktivní představení i na ledě a obě mužstva nabídla pohled na velmi kvalitní hokej.

V úvodu zápasu se střelecké pokusy objevily na jedné i druhé straně kluziště, leč až do úvodní přesilovky se nijak vážněji ani jeden z brankářů nezapotil. Až při vyloučení hostujícího kapitána Pokorného uhodilo. A rovnou dvakrát, leč gól byl uznán jen jednou. Nejprve střela šumperského útočníka Martina Stejskala orazítkovala tyč a ačkoliv se již celý stadión radoval z branky, ta nebyla uznána. O chvíli později však udeřilo. Roman Meluzín poslal kotouč na modrou, Oldřich Kališ napřáhl a rekordní návštěva sezóny roztřásla zimní stadión. Dvě minuty na to mohli Draci hrát další přesilovku, když na trestnou zamířil David Šebek, ale skoro minutu na to opustil kluziště i Radek Kučera a tak se na chvíli síly vyrovnaly, posléze hráli přesilovku - první v utkání - hosté. Jenže střelecké pokusy na obou stranách likvidovali brankáři. Kubeš se sice zdál v těchto chvílích poněkud nejistý, ale postupem času se rozchytal k velkému výkonu. I Peter Betinec na druhé straně byl ozdobou zápasu. Do konce úvodní třetiny se diváci branky nedočkali a rozuzlení měla přinést až druhá dvacetiminutovka.

Do ní vpálili lépe hosté a dlouho točili kotouč kolem šumperského brankoviště. Ohánět se musel i Betinec, ale puk se Drtičům do sítě protlačit nepodařilo. Naopak opět udeřilo na druhé straně, čímž Draci uťali rostoucí hodonínský tlak. Po krásné akci, kterou načal Dušan Bařica, zakončoval Radim Antonovič. Tomu přihrávku jak na podnose naservíroval Roman Meluzín, Šumperk vedl 2:0 a byl opět o kousek blíže prvnímu finálovému úspěchu. Ve 25. minutě mohli Draci opět hrát přesilovku, jenže tentokrát Hodonín nepustil domácí do vážného tlaku. Horko naopak bylo na konci první poloviny utkání před Betincem. Drtiči hráli v pěti proti třem šumperským bojovníkům, několikrát nebezpečně zakombinovali, ovšem i Draci ustáli oslabení. Další diskutabilní moment přišel ve 36. minutě, když napřáhl Aleš Holík, puk se - jak se zdálo z tribun - odrazil pouze od konstrukce branky, leč hlavní rozhodčí přerušil hru a uznal Drakům třetí gól. Tento moment na dlouho poslal hosty do útlumu, na ledě pak dlouhé minuty za nadšeného křepčení tribun vládli Draci.

Třetí třetina přinesla typický hokej pro play-off. Hosté tlačili vesměs do zformované obrany Draků, ti se pak snažili překvapit Hodonín rychlým přechodem do útoku. Natřískaný stadión se přece jen dočkal ještě jedné branky, ale tentokrát do sítě šumperských Draků. Z blízka se prosadil Kočara a hosté se opět vrátili do utkání. Jenže jakákoliv další snaha o korekci skóre či dokonce obrat výsledku utkání vyšla hostům vniveč. Navíc v 50. minutě mohli Drtiči hrát dlouhou přesilovku 5 na 4, když čtyři minuty vyfasoval Roman Meluzín. Jenže Draci i tentokrát své oslabení ubránili definitivně tak postavili základní stavební pilíř k prvnímu úspěchu ve finálové sérii.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.