SPORT

Barelové závody se v Malíně pojedou již tuto sobotu

28. března 2007, 10:12, -zag-
Nový Malín - V Novém Malíně o víkendu chystají BARELOVÉ ZÁVODY Zdravotně oslabených sportovců ČR v soutěži O  POHÁR NOVÉHO MALÍNA. Závod se uskuteční v sobotu 31. března v dopoledních i odpoledních hodinách a stejně jako v minulých letech i letos bude zpestřen doprovodným programem.
Nový Malín - V Novém Malíně o víkendu chystají BARELOVÉ ZÁVODY Zdravotně oslabených sportovců ČR v soutěži O POHÁR NOVÉHO MALÍNA. Závod se uskuteční v sobotu 31. března v dopoledních i odpoledních hodinách a stejně jako v minulých letech i letos bude zpestřen doprovodným programem. "Máme potvrzenou účast třinácti paravoltižních středisek z celé České republiky, což je asi 60 dětí," potvrzují organizátoři.

Odbornou záštitu nad závodem tělesně postižených převzala Česká hiporehabilitační společnost, Česká jezdecká federace a Český svaz tělesně postižených sportovců.

Závody v Novém Malíně patří k atraktivní podívané. Voltiž je gymnastické cvičení na nesedlaném koni a je v součastné době jednou z disciplín jezdeckého sportu. Kůň je vedený cvičitelem -lonžérem na lonži po kruhu o průměru 15 m. "Paravoltiž může vést ke zlepšení fyzického stavu, které ale není a nemůže být jediným měřítkem úspěchu," říká organizátor závodů a ředitel Na dobré cestě Nový Malín Tomáš Pospíšil a dodává: "Ježdění stimuluje krevní oběh, dechovou frekvenci a dobrou fyzickou kondici jezdce, což pro něj je obrovským přínosem."

Více informací získáte z článku rekapitulujícího jeden z minulých závodů

Pořadatelem je společnost Na dobré cestě o. p. s. a Zemědělská usedlost Sněženka Nový Malín.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.