SPORT

Karel Kupec je mistrem republiky!

28. března 2007, 06:32, red, R. Kupcová
Šumperk/Špindlerův Mlýn - V pondělí 26. března se uskutečnilo odložené mistrovství České republiky žáků ve slalomu.
Šumperk/Špindlerův Mlýn - V pondělí 26. března se uskutečnilo odložené mistrovství České republiky žáků ve slalomu. Po skvělých výkonech ve slalomech na Mísečkách se Karel Kupec postavil na start s hlavním cílem - dojet slalom nejhůře do 5. místa, což by mu zajistilo celkové vítězství v Českém poháru bez ohledu na to, jak dopadnou jeho největší soupeři.

První kolo jel takticky na jistotu a do druhého kola postupoval na čtvrté pozici s minimální ztrátou na první post. Druhé kolo ovšem bylo velmi těžké a většina soupeřů jej vůbec nezvládla. Karel Kupec ale zachoval chladnou hlavu a opět předvedl 100% jízdu s velkou jistotou.

Tato volba se nakonec ukázala jako "mistrovská", neboť nástrahy druhého kola zvládl nejlépe a kromě vítězství v Českém poháru si dojel i pro titul mistra České republiky ve slalomu, když druhého v pořadí porazil o více než 4 vteřiny. Důstojně se tak rozloučil s působením v žákovském lyžování. Velmi výrazně se v mistrovském slalomu prosadila i Nicole Hanáková, která vybojovala skvělou druhou příčku, která ji současně vynesla na celkové šesté místo v Českém poháru. Vůbec se nedařilo Adamu Kotzmannovi a Radomíru Kupcovi, kteří mistrovský slalom bohužel nedokončili.

Dalšími mistry republiky se ve slalomu stal mimo Karla Kupce i jeho spoluzávodník Daniel Paulus v katergoii mladších žácků, Kateřina Kotrlová za mladší žákyně a Valentina Volopichová za starší žákyně.

Karel Kupec se chystá, že po středečním mezinárodním závodě v italském středisku Abetone odloží lyže do skříně a začne od 15. dubna testovat buginy. První závod v autokrosu ho totiž čeká již 29. dubna.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.