SPORT

Karel Kupec je mistrem republiky!

28. března 2007, 06:32, red, R. Kupcová
Šumperk/Špindlerův Mlýn - V pondělí 26. března se uskutečnilo odložené mistrovství České republiky žáků ve slalomu.
Šumperk/Špindlerův Mlýn - V pondělí 26. března se uskutečnilo odložené mistrovství České republiky žáků ve slalomu. Po skvělých výkonech ve slalomech na Mísečkách se Karel Kupec postavil na start s hlavním cílem - dojet slalom nejhůře do 5. místa, což by mu zajistilo celkové vítězství v Českém poháru bez ohledu na to, jak dopadnou jeho největší soupeři.

První kolo jel takticky na jistotu a do druhého kola postupoval na čtvrté pozici s minimální ztrátou na první post. Druhé kolo ovšem bylo velmi těžké a většina soupeřů jej vůbec nezvládla. Karel Kupec ale zachoval chladnou hlavu a opět předvedl 100% jízdu s velkou jistotou.

Tato volba se nakonec ukázala jako "mistrovská", neboť nástrahy druhého kola zvládl nejlépe a kromě vítězství v Českém poháru si dojel i pro titul mistra České republiky ve slalomu, když druhého v pořadí porazil o více než 4 vteřiny. Důstojně se tak rozloučil s působením v žákovském lyžování. Velmi výrazně se v mistrovském slalomu prosadila i Nicole Hanáková, která vybojovala skvělou druhou příčku, která ji současně vynesla na celkové šesté místo v Českém poháru. Vůbec se nedařilo Adamu Kotzmannovi a Radomíru Kupcovi, kteří mistrovský slalom bohužel nedokončili.

Dalšími mistry republiky se ve slalomu stal mimo Karla Kupce i jeho spoluzávodník Daniel Paulus v katergoii mladších žácků, Kateřina Kotrlová za mladší žákyně a Valentina Volopichová za starší žákyně.

Karel Kupec se chystá, že po středečním mezinárodním závodě v italském středisku Abetone odloží lyže do skříně a začne od 15. dubna testovat buginy. První závod v autokrosu ho totiž čeká již 29. dubna.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.