SPORT

Dorostenci uhájili 4. místo v lize

21. března 2007, 11:02, Josef Sitař
Dorostenci uhájili 4. místo v lize Mládežnický basketbal
Liga starších dorostenců sezóna 2006/07

Sobota 17.3.2007

Starší dorostenci v předposledním zápase ligy odehráli dramatické utkání v Ostravě s Gymnáziem Hladnov, které z pátého místa útočilo na čtvrtý Šumperk. Hladnov měl výhodu domácího prostředí a dokázal v prvním kole v Šumperku zvítězit. První půli vyhráli domácí o 9 bodů 40 : 31. Po přestávce nastal obrat ve hře. Šumperk zlepšil obranu a dokázal ve třetí čtvrtině srovnat na 52 : 51. O výsledku se rozhodovalo v poslední čtvrtině a v poslední minutě. Za stavu 60 : 60 a 6 vteřin před koncem házel dva trestné hody Petr Jeřábek. Proměnil první a Šumperk šel poprvé v utkání do vedení. Druhý hod byl neúspěšný a utkání po doskoku dohrával domácí tým. Dokázal ještě vystřelit, ale míč neprošel obroučkou. Šumperk si šťastným vítězstvím uhájil své postavení v tabulce. Utkání bylo velmi vypjaté, nervozita svazovala hráčům ruce. Střelba trestných hodů byla opravdu žalostná. Šumperk házel celkem 21 trestných hodů, ale proměnil pouze 4. V poslední čtvrtině to bylo 9 ku 1 , ale ten jediný byl vítězný. Na vítězství měl velký podíl Ondra Leštinský, který v závěru dokázal úspěšně několikrát útočně doskočit odražené míče.

Gymnázium Hladnov - TJ Šumperk 1.ZŠ
60 : 61
čtvrtiny: 24 : 17, 16 : 14, 12 : 20, 8 : 10
Střelci : Pajer 16, Leštinský 13, Vláčel 10, Jeřábek 13 / 3 trojky/, Suchomel 5, Kuchtík 2, Skoumal 2.


Neděle 18.3.2007

V nedělním - posledním utkání ligy byli domácí jasnými favority a také svou úlohu splnili. Šumperk se dlouho držel na dosah. V polovině utkání byl stav 39 : 33. Na konci třetí čtvrtiny 64 : 51. V poslední čtvrtině šumperští již nedokázali čelit agresivitě domácího družstva, které hrálo vytaženou velmi nepříjemnou těsnou obranu. Pod tlakem hráči chybovali v přihrávkách a soupeř z toho dával laciné koše. Nejlepšími hráči Šumperka byl Ondra Leštinský a Martin Vláčel. V utkání chyběli body Jakuba Pajera, který nastoupil s astmatickými potížemi a také zápas z tohoto důvodu nedohrál. V závěrečném účtování lze vystoupení starších dorostenců v letošní sezóně hodnotit velmi kladně. Z 22 utkání dokázali 14 x zvítězit a 8 x odešli poraženi. Úspěšně reprezentovali Šumperk i Olomoucký kraj v lize a konečné umístění 4. místo je maximum, co mohli uhrát. V domácím prostředí odehráli velmi atraktivní zápasy a na dobrý basketbal se přišlo podívat i početné publikum, které dokázalo vytvořit tu správnou atmosféru. O dalším působení tohoto týmu se bude rozhodovat do konce měsíce června.

Snakes Ostrava - TJ Šumperk 1.ZŠ
96 : 70
čtvrtiny: 17 : 14, 22 : 19, 25 : 18, 32 : 19
Střelci : Leštinský 22, Vláčel 16, Skoumal 8, Jeřábek 7, Pajer 5, Václavek 5, Kuchtík M.3, Suchomel 3, Kuchtík Ondra 1.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.