21. března 2007, 11:02, Josef Sitař
Dorostenci uhájili 4. místo v lize Mládežnický basketbal
Liga starších dorostenců sezóna 2006/07

Sobota 17.3.2007

Starší dorostenci v předposledním zápase ligy odehráli dramatické utkání v Ostravě s Gymnáziem Hladnov, které z pátého místa útočilo na čtvrtý Šumperk. Hladnov měl výhodu domácího prostředí a dokázal v prvním kole v Šumperku zvítězit. První půli vyhráli domácí o 9 bodů 40 : 31. Po přestávce nastal obrat ve hře. Šumperk zlepšil obranu a dokázal ve třetí čtvrtině srovnat na 52 : 51. O výsledku se rozhodovalo v poslední čtvrtině a v poslední minutě. Za stavu 60 : 60 a 6 vteřin před koncem házel dva trestné hody Petr Jeřábek. Proměnil první a Šumperk šel poprvé v utkání do vedení. Druhý hod byl neúspěšný a utkání po doskoku dohrával domácí tým. Dokázal ještě vystřelit, ale míč neprošel obroučkou. Šumperk si šťastným vítězstvím uhájil své postavení v tabulce. Utkání bylo velmi vypjaté, nervozita svazovala hráčům ruce. Střelba trestných hodů byla opravdu žalostná. Šumperk házel celkem 21 trestných hodů, ale proměnil pouze 4. V poslední čtvrtině to bylo 9 ku 1 , ale ten jediný byl vítězný. Na vítězství měl velký podíl Ondra Leštinský, který v závěru dokázal úspěšně několikrát útočně doskočit odražené míče.

Gymnázium Hladnov - TJ Šumperk 1.ZŠ
60 : 61
čtvrtiny: 24 : 17, 16 : 14, 12 : 20, 8 : 10
Střelci : Pajer 16, Leštinský 13, Vláčel 10, Jeřábek 13 / 3 trojky/, Suchomel 5, Kuchtík 2, Skoumal 2.

Neděle 18.3.2007

V nedělním - posledním utkání ligy byli domácí jasnými favority a také svou úlohu splnili. Šumperk se dlouho držel na dosah. V polovině utkání byl stav 39 : 33. Na konci třetí čtvrtiny 64 : 51. V poslední čtvrtině šumperští již nedokázali čelit agresivitě domácího družstva, které hrálo vytaženou velmi nepříjemnou těsnou obranu. Pod tlakem hráči chybovali v přihrávkách a soupeř z toho dával laciné koše. Nejlepšími hráči Šumperka byl Ondra Leštinský a Martin Vláčel. V utkání chyběli body Jakuba Pajera, který nastoupil s astmatickými potížemi a také zápas z tohoto důvodu nedohrál. V závěrečném účtování lze vystoupení starších dorostenců v letošní sezóně hodnotit velmi kladně. Z 22 utkání dokázali 14 x zvítězit a 8 x odešli poraženi. Úspěšně reprezentovali Šumperk i Olomoucký kraj v lize a konečné umístění 4. místo je maximum, co mohli uhrát. V domácím prostředí odehráli velmi atraktivní zápasy a na dobrý basketbal se přišlo podívat i početné publikum, které dokázalo vytvořit tu správnou atmosféru. O dalším působení tohoto týmu se bude rozhodovat do konce měsíce června.

Snakes Ostrava - TJ Šumperk 1.ZŠ
96 : 70
čtvrtiny: 17 : 14, 22 : 19, 25 : 18, 32 : 19
Střelci : Leštinský 22, Vláčel 16, Skoumal 8, Jeřábek 7, Pajer 5, Václavek 5, Kuchtík M.3, Suchomel 3, Kuchtík Ondra 1.