Draci nakročili za postupem desítkou

Draci nakročili za postupem desítkou Šumperk - Výtečný vstup do vyřazovacích bojů předvedli šumperští hokejisté. V domácím prvním utkání čtvrtfinálové série Draci přehráli Šternberk 10:5, když třemi góly a jednou asistencí se blýskl Martin Stejskal.
Šumperk - Výtečný vstup do vyřazovacích bojů předvedli šumperští hokejisté. V domácím prvním utkání čtvrtfinálové série Draci přehráli Šternberk 10:5, když třemi góly a jednou asistencí se blýskl Martin Stejskal. Šumperk dal čtyři branky v přesilovce a další dva góly v oslabení, navíc po dvou třetinách vyhnali Draci z branky Pekaře. V závěru se na ledovou plochu dostali i Schön nebo Jurča. Za aplausu ochozů se tak Šumperk odrazil k zítřejšímu druhému utkání vítězstvím.

ČF1, 3.3.2007 17:00
Šumperk10
HC TJ Šternberk5

Podrobnosti:
Třetiny: 6:2, 3:2, 1:1.
Branky a nahrávky: 2:05 Čížek (Kučera), 8:55 Ohnutek (Stejskal), 11:26 Stráňovský (Kališ), 16:59 Stejskal (Ohnutek), 17:32 Meluzín (Kališ), 18:48 Stejskal (Ohnutek), 35:18 Stejskal (Novosad), 39:00 Bařica (Antonovič), 39:20 Dostál (Novosad, Holík), 46:54 Antonovič (Ondráček) - 0:39 Zima (Jurák), 12:39 Zima (Jurák), 23:19 Faltýnek (Jurák), 26:09 Anděl (Faltýnek, Zima), 58:28 Stříteský (Zima). Vyloučení: 10:9, Šimek 2x10 a do konce utkání, Jurák 10 minut. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2300. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 6:2, 6:4, 10:4, 10:5.
Šumperk:Tihlář - Loužek, Holák, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Schön, Jurča, Dostál
Šternberk:Pekař (40:01 Tomášek) - Stříteský, Hruška, Jurák, Špidla, Anděl, Dobrý, Šimek, Mikeš, Hradecký, Horák, Dvořák, Faltýnek, Zima, Cik, Dalloš
Komentář zápasu:
Jaroslav Svoboda

Doslova odhodlání ze šumperského hokejového kotle bylo cítit pár minut před začátkem prvního čtvrtfinálového klání. A Draci také na soupeře pořádně vlítli, hned v prvních vteřinách kolem Pekaře svištěly dva rychlé puky, ani jeden si však cestu do sítě nenašel. A tak přinesl zmražení šumperské atmosféry Aleš Zima. Ten propasíroval po 39 vteřinách hry kotouč za Tihláře a hosté rázem vedli. Nutno dodat, že naposledy v utkání. Na začátku třetí minuty předvedl první šumperský útok ukázkovou akci, na konci kombinace stál Radek Čížek a přesnou trefou srovnal. Další gól viděl šumperský stadion až v deváté minutě, duo Stejskal - Ohnutek poprvé v utkání předvedlo své umění a David Ohnutek poslal Šumperk do vedení. O dvě a půl minuty později pálil od modré Kališ, odražený kotouč, který se zůstal válet u brankoviště, pak i zásluhou obětavého skoku dopravil do sítě Stráňovský. V těchto chvílích bylo na ledě pouze jedno mužstvo, hosty však do hry vrátila nepřesná rozehrávka a jistá muška Zimy. Následujících téměř pět minut hry bylo pro Šumperk čekáním na nějakou šanci. Hosté sbírali puky a hnali se do brejků, na Tihláře však nevyzráli. V čase 16:17 navíc Šternberk dostal výhodu přesilovky, tu však hosté odehráli tragicky. Vteřinu před naplněním sedmnácté minuty ujel všem a všemu Stejskal a v oslabení zvýšil na 4:2. Než se šokovaný Šternberk vzpamatoval, řítil se na Pekaře Meluzín. Ten přetavil kvanta zkušeností v nádherný gól a stadion doslova šílel nadšením. Do konce třetiny přidal ještě druhý gól v utkání Stejskal a do kabin se šlo za stavu 6:2 pro Draky.

Hosté se ale nevzdali a ještě jednou se dokázali vrátit do utkání. V čase 23:19 si třetí asistenci v utkání připsal Jurák a od modré se přesně trefil Faltýnek. Trochu skomírající hra Draků v defenzívě byla potrestána Jakubem Andělem. Nápor Šternberka se však aspoň v brankovém vyjádření zastavil, pomalu se zase před Pekaře začali tlačit i Draci. Další kanonáda přišla na konci druhé třetiny. Nejprve hattrick ve 36. minutě završil Stejskal, další dvě Dračí branky jsou v zápise o utkání uvedeny pod 40. minutou zápasu. Přesně v čase 39:00 po přihrávce Antonoviče skóroval Bařica, o dvacet vteřin později napřáhl Dostál a přidal devátý šumperský gól.

Pouze třetí třetinu Šternberk v úvodním utkání čtvrtfinálové série výsledkově neprohrál. Jenže oproti úvodním dvěma třetinám se tentokrát jako první prosadili Draci. Ti fanouškům vytouženou desítku přinesli v čase 46:54, když Ondráček našel Antonoviče, který si svým gólem řekl o zápisné do šatny. Utkání se pak již víceméně dohrávalo, hosté si po desáté brance vzali oddechový čas. Ze strany Šumperka se pak na led dostali i odchovanci Draků Jurča se Schönem. Petr Jurča měl obrovskou šanci v 53. minutě, leč skákající puk nedokázal přesně trefit a rána těsně minula Tomáškovu branku. A tak poslední slovo za utkáním měl soupeř. V předposlední minutě nahrál Zima Stříteskému, jehož rána mírně zkalila oslavy fanoušků na tribunách. Draci vstoupili do série skvěle, přehráli Šternberk 10:5. Leč v neděli čeká oba týmy odveta a pokud Šumperk opět zvítězí, vytoužené semifinále bude již blízko na dosah ruky.

Video z utkání

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.