SPORT

Oslňující střelecký výkon Tomáše Grézla

28. února 2007, 09:11, Josef Sitař
Oslňující střelecký výkon Tomáše Grézla Mládežnický basketbal
Oblastní přebor střední a severní Moravy st. dorostenci
Neděle 25.2.2007

1. utkání
BK SK Přerov - TJ Šumperk 1. ZŠ " B "
63 : 92
Čtvrtiny : 19 : 27, 19 : 25, 17 : 20, 8 : 20
Body : Grézl 35 / 8 trojek /, Suchomel 18 / 3 trojky/, Kochwasser 11, Kuchtík Ondra 11, Roller 7, Ptáček 5, Václavek 3, Kratochvíl 2

Finálová skupina OP střední a severní Moravy starších dorostenců se hraje systémem dvě utkání v jeden den.

Šumperk vstoupil do prvního zápasu s Přerovem ve velkém stylu. Nejlepší hráč na palubovce kapitán družstva Tomáš Grézl zahrál svůj životní zápas. V zápase nastoupil pouze v 1. a 3. čtvrtině a přesto dokázal nastřílet 35 bodů. Z 10 pokusů za tři body byl úspěšný 8x. Jako střední rozehrávač výborně organizoval hru v útoku i v obraně a svým výkonem vyburcoval ostatní spoluhráče k nadprůměrnému výkonu. Družstvo během jednoho utkání dokázalo nastřílet 16 trojek. Všichni hráči dostali ve hře stejný časový prostor a hrálo se na dvě pětky. Druhá pětka pokračovala ve vynikajícím výkonu. Jan Suchomel, Ondra Kuchtík a Jan Kochwasser byli pilíři hry ve 2. a 4. čtvrtině. Řada útočných akcí měla myšlenku a vtip.

2.utkání
BK SK Přerov - TJ Šumperk 1. ZŠ " B "
68 : 75
Čtvrtiny : 24 : 12, 18 : 20, 19 : 22, 7 : 21
Body : Roller 16 / 4 trojky/, Suchomel 14 / 3 trojky/, Kochwasser 11, Kratochvíl 9, Ptáček 7, Václavek 7, Grézl 5, Skála 4, Bartl 2.

V druhém utkání se Přerov zkoncentroval a chtěl odčinit neúspěch z prvního zápasu. V polovině vedl 42 : 32 a na konci třetí čtvrtiny 61 : 54. Šumperský tým i přesto, že hrál pod tlakem, se dokázal v poslední čtvrtině maximálně soustředit v obraně a odpovědnost na sebe vzala pětka Kochwasser, Suchomel, Kratochvíl, Václavek a Ondra Kuchtík.

Poslední čtvrtinu vyhráli o 14 bodů a museli čelit i tvrdší hře domácích, kteří se těžce smiřovali s prohrou. Největší podíl na zvratu v utkání měli v poslední čtvrtině Jan Kochwasser /11 bodů/ a Filip Kratochvíl /5/, kteří výborně zahráli v obraně i v útoku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.