Oslňující střelecký výkon Tomáše Grézla Mládežnický basketbal

BK SK Přerov - TJ Šumperk 1. ZŠ " B "
63 : 92
Čtvrtiny : 19 : 27, 19 : 25, 17 : 20, 8 : 20
Body : Grézl 35 / 8 trojek /, Suchomel 18 / 3 trojky/, Kochwasser 11, Kuchtík Ondra 11, Roller 7, Ptáček 5, Václavek 3, Kratochvíl 2

Finálová skupina OP střední a severní Moravy starších dorostenců se hraje systémem dvě utkání v jeden den.

Šumperk vstoupil do prvního zápasu s Přerovem ve velkém stylu. Nejlepší hráč na palubovce kapitán družstva Tomáš Grézl zahrál svůj životní zápas. V zápase nastoupil pouze v 1. a 3. čtvrtině a přesto dokázal nastřílet 35 bodů. Z 10 pokusů za tři body byl úspěšný 8x. Jako střední rozehrávač výborně organizoval hru v útoku i v obraně a svým výkonem vyburcoval ostatní spoluhráče k nadprůměrnému výkonu. Družstvo během jednoho utkání dokázalo nastřílet 16 trojek. Všichni hráči dostali ve hře stejný časový prostor a hrálo se na dvě pětky. Druhá pětka pokračovala ve vynikajícím výkonu. Jan Suchomel, Ondra Kuchtík a Jan Kochwasser byli pilíři hry ve 2. a 4. čtvrtině. Řada útočných akcí měla myšlenku a vtip.

2.utkání
68 : 75
Čtvrtiny : 24 : 12, 18 : 20, 19 : 22, 7 : 21
Body : Roller 16 / 4 trojky/, Suchomel 14 / 3 trojky/, Kochwasser 11, Kratochvíl 9, Ptáček 7, Václavek 7, Grézl 5, Skála 4, Bartl 2.

V druhém utkání se Přerov zkoncentroval a chtěl odčinit neúspěch z prvního zápasu. V polovině vedl 42 : 32 a na konci třetí čtvrtiny 61 : 54. Šumperský tým i přesto, že hrál pod tlakem, se dokázal v poslední čtvrtině maximálně soustředit v obraně a odpovědnost na sebe vzala pětka Kochwasser, Suchomel, Kratochvíl, Václavek a Ondra Kuchtík.

Poslední čtvrtinu vyhráli o 14 bodů a museli čelit i tvrdší hře domácích, kteří se těžce smiřovali s prohrou. Největší podíl na zvratu v utkání měli v poslední čtvrtině Jan Kochwasser /11 bodů/ a Filip Kratochvíl /5/, kteří výborně zahráli v obraně i v útoku.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).