KULTURA

Záhadné kruhy v obilí zvěčněny v knize

24. ledna 2007, 09:42, Stanislava Marešová
Záhadné kruhy v obilí zvěčněny v knize Šumperk - "Knížka „Piktogramy v ČR a energetický systém Země. Krásy agrosymbolů na Moravě 2000-2006“ je unikátní novinkou o kruzích v obilí u nás," vysvětluje spoluautorka knížky, magistra Tonička Plíšková.
Šumperk - "Knížka „ Piktogramy v ČR a energetický systém Země. Krásy agrosymbolů na Moravě 2000-2006“ je unikátní novinkou o kruzích v obilí u nás," vysvětluje spoluautorka knížky, magistra Tonička Plíšková. Dílo, na jehož vzniku se podíleli nejen autoři a vydavatelé, ale i mnoho "prostých" občanů, se v těchto dnech dostává na pulty vybraných knihkupectví a přibližuje tak piktogramy a agrosymboly, které za poslední roky vykouzlily na moravských a českých polích neznámé vesmírné síly.

Materiálů a informací se za léta výzkumu shromáždilo dostatečné množství, nejobtížnějším úkolem se tak pro autorku knížky stalo uspořádat vše do formy, jež bude nejen odborná, ale též snadno pochopitelná běžnému čtenáři. "Úkazy, o nichž píšeme, se na Zemi dějí od počátků civilizace, naše bádání však zachycuje zvyšující se množství výskytu kruhů v obilí a záhadných jevů v 90. letech v ČR, podrobně pak výskyt agrosymbolů na Moravě v letech 2000-2006," přibližuje obsah knihy magistra Plíšková.

Publikaci vyšla v nákladu 5 tisíc výtisků je k zakoupení nejen v knihkupectvích v Šumperku a dalších městech, ale v obcích s výskytem agrosymbolů na Moravě je též na obecních úřadech. Cena se pohybuje kolem 130 Kč.

Křest knihy se bude konat za účasti autorů a vydavatelů: Mgr. Toničky Plíškové, Pavla Kobzy, Milana Delingera, Ing. Františka Libici, Bc. Jana Černého, JUDr. Jiřího Kulta na zvláštním místě: u prvních kruhů v obilí, které se objeví v roce 2007 na Moravě.


Rozhovor s autorkou knížky:

REJ.CZ: Kdy jste se Vy setkala s úkazy, nazývanými agrosymboly neboli piktogramy a začala je blíže zkoumat?

Mgr. Plíšková: "Se záhadnými /paranormálními/ jevy se během svého života jistě setká každý člověk – otázkou je pouze do jaké míry si to uvědomí. Kdo tyto jevy vnímá, vzbuzují jeho zájem, stává se badatelem, buď soukromým, nebo členem badatelských sdružení a záhadologických klubů, jež pořádají společné akce, vydávají publikace, mají své internetové stránky. Někteří z nás jsou členy těchto klubů. Jiným se koníček stal i zaměstnáním, pracují pro média, nebo sami vydávají časopisy s touto tématikou.

REJ.CZ: Mnozí laici namítnou, že podobné jevy nepatří mezi paranormální a záhadné, co tedy vaše knížka popisuje a mapuje?

Mgr. Plíšková: "Naše knížka se však týká reálných jevů, obrazců v obilí, tyto se vyznačují matematickými a geometrickými zvláštnostmi, jež se týkají tvarů i jejich rozmístění v krajině, objevují se i zajímavosti týkající se podloží, toku energií, vibrací a další neuvěřitelné souvislosti. Záhadou je pouze způsob (způsoby) tvorby a důvod zvyšujícího se výskytu. V knize je shrnuto vše, k čemu zatím odborníci a badatelé v tomto oboru dospěli."

REJ.CZ: Je obtížné získávat materiály a odborníky na práci? Kde vlastně bere unikátní fotografie, které mapují piktogram pár hodin po jeho vzniku?

Mgr. Plíšková: "Materiálů na rozšířené vydání máme dostatek, očekáváme však nyní příliv mladých odborníků, kteří zkusí bádat i z jiných pohledů a objeví nové souvislosti. Snímky agrosymbolů pořizují většinou kolegové: Bc. Jan Černý, Ing. František Libica a Pavel Kobza. V Šumperku máme výbornou spolupráci s piloty, nejvíce leteckých snímků pořídili paní Jarmila Fojtů a Petr Hnilica. Navazujeme kontakty i s dalšími aerokluby na Moravě."

REJ.CZ: Leckdo by při prohlížení vašich fotek mohl namítnout, že to jsou fotomontáže. Jsou to skutečně neupravované fotografie?

Mgr. Plíšková: "Snímky záhadných jevů nejsou fotomontáže, neznámé objekty nafotily zcela náhodně již v 90. letech čtrnáctileté dívky z Jesenicka, podobné snímky vlastní i občané na Šumpersku.

Fialovou kouli v piktogramu mezi Zábřehem a Rovenskem roku 2003 zachytil Bc. Jan Černý. Ani tento jev není náhodný, objevuje se též v anglických piktogramech.

Zvláštní úkaz u velkého agrosymbolu mezi vodní nádrží Krásné a Novým Malínem roku 2002 vyfotografoval místní pilot. Nahlédnete-li však do kapitoly Tvůrci kruhů strana 16, dozvíte se, že podobné jevy spatřují lidé v západní Evropě při vzniku agrosymbolů též. Těší nás, že zde byl tento energetický jev i nafocen.

REJ.CZ: Jsou podobné snímky časté? Je potřeba pro jejich pořízení a zachycení jevu speciální technika?

Mgr. Plíšková: "Dříve byly snímky energetických, ne plně hmotných jevů ojedinělé, nyní jich však přibývá a jistě ne pouze v souvislosti s šířením digitální techniky, zachytí je občané i klasickým fotoaparátem. Zároveň se objevují i badatelé zabývající se touto problematikou, své názory zveřejňují na internetových stránkách, v tisku i vlastních publikacích. Co bylo běžné v Anglii před desíti lety, je nyní i u nás."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.1.2007 13:32
Titulek: Kolesa
Autor: fox
1066
790
Kdovi jestli to tam Plíšková nevyšlapala sama. :-)
Reagovat
Datum: 5.3.2007 09:33
Titulek: RE: Kolesa
Autor: Plíšková
194
224
Předposlední snímek s kruhem v obilí je krásný, ale patří tam dle textu snímek energetického útvaru zvaný "káča", nafocený pilotem u velkého piktogramu 2002 v Malíně. Prosím opět redakci o výměnu snímku, abyste pochopil, že moje námaha není nutná. Plíšková
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.