SPORT

Nejlepší sportovce roku ocenili držitelé světového rekordu

17. ledna 2007, 07:00, -vavka-
Nejlepší sportovce roku ocenili držitelé světového rekordu Zábřeh - Zábřeh již zná výsledky ankety o nejlepšího sportovce města roku 2006. Konkrétní jména zazněla v pátek 12. ledna na sportovním plese. Ten již popáté organizačně zajišťovalo občanské sdružení BURČÁCI, které loni na jaře vešlo do povědomí veřejnosti vytvořením nového světového rekordu v nejdéle hraném utkání ve volejbale. Nonstop ho tehdy vydrželi hrát déle jak 31 hodin. Ples se konal pod záštitou starosty města a firmy SULKO, kteří také vybraným sportovcům jejich ocenění předali.
Zábřeh - Zábřeh již zná výsledky ankety o nejlepšího sportovce města roku 2006. Konkrétní jména zazněla v pátek 12. ledna na sportovním plese. Ten již popáté organizačně zajišťovalo občanské sdružení BURČÁCI, které loni na jaře vešlo do povědomí veřejnosti vytvořením nového světového rekordu v nejdéle hraném utkání ve volejbale. Nonstop ho tehdy vydrželi hrát déle jak 31 hodin. Ples se konal pod záštitou starosty města a firmy SULKO, kteří také vybraným sportovcům jejich ocenění předali.

Desítku nejlepších sportovců celý rok povede Dana Wiedermannová. Jako nejlepší juniorka ČR a akademická vícemistryně roku 2006 úspěšně zastupuje Kuželkářský klub Zábřeh. S titulem nejlepší sportovec roku převzala na sportovním plese také putovní pohár města Zábřeha. Jako další usedl na pomyslný sportovní trůn aukrossový závodník Vít Nosálek. Titul mistra České republiky mu utekl o pouhé dva body. Jako třetí nejlepší byla vyhodnocena loňská vítězka čtenářské ankety Alena Bajerová. Ve sportovním karate, kterému se sama věnuje a také ho v Zábřehu mezi dorostem trénuje, získala doma dvakrát zlato. Mezi ženami pak ve své váze skončila jako třetí nejlepší karatistka Evropy. Vítězem čtenářské ankety se letos stala motokárová legenda Zábřeha – dosud soutěžící závodník Jaroslav Sitta. V závodech s přehledem poráží i o dvě generace mladší soupeře.

Město na plese předávalo také mimořádná ocenění. Za sportovní výkon ho převzal Vít Valenta ze šachového oddílu LOKO Zábřeh. V závěru loňského roku se stal potřetí mistrem České republiky tělesně postižených. Je také držitelem titulu „mezinárodní šachový mistr“ a od titulu „šachový velmistr“ ho dělí už jen čtyři příčky. Kromě ocenění převzal Valenta na plese také dort ve tvaru šachovnice. Další mimořádné ocenění bylo uděleno Milanu Kyselému za reprezentaci města při otevřeném mistrovství Evropy juniorů v distančních dostizích, které stáj Kyselý v loňském roce v Zábřehu uspořádala. Na základě příznivého hodnocení Mezinárodní jezdecké federace bylo Kyselým přiděleno také pořádání otevřeného mistrovství Evropy v roce 2009.

Výsledky ankety o nejlepšího sportovce města Zábřeha: 1. Dana Wiedermannová, kuželky
2. Vít Nosálek, autokross
3. Alena Bajerová, sportovní karate
4. Tomáš Goláň, cyklistika
5. Pavlína Keprtová, kuželky
6. Pavel Pelikán, stolní hokej
7. Markéta Bednářová, plavání
8. Penková Petra a Pavla, volejbal
9. Jaroslav Sitta, motorismus
10. Radek Doubrava, atletika


Ocenění šachisty Víta Valenty


Ocenění - Milan Kyselý


Alena Bajerová, 3. místo


Vít Nosálek, 2. místo


Dana Wiedermannová, 1. místo


První tři nejlepší sportovci roku 2006 města Zábřeha


Překvapení večera: Helenka Vondráčková v podání brněnské Travesti show


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).