SPORT

Na lyže? Jedině do Branné, jinde sníh nemají!

20. prosince 2006, 20:35, -zag-
Branná - V Branné spustili v pondělí 18. prosince první lyžařský vlek. Omezený provoz v sezoně 2006/2007 tak konečně zahájilo zatím jediné otevřené lyžařské středisko v  Jeseníkách, ostatní vlekaři i hoteliéři stále doufají, že do Vánoc sníh napadne.
Branná - V Branné spustili v pondělí 18. prosince první lyžařský vlek. Omezený provoz v sezoně 2006/2007 tak konečně zahájilo zatím jediné otevřené lyžařské středisko v Jeseníkách, ostatní vlekaři i hoteliéři stále doufají, že do Vánoc sníh napadne.

"Od úterý jsme připravili sjezdovku o šířce 15 metrů a délce 420 metrů. Jsme druzí v republice, kde se dá lyžovat," chlubí se po právu Rostislav Procházka z lyžařského střediska v Branné.

Zatímco loni sezóna začala již na konci listopadu, letos se ve střediscích obávají, zda budou moci na Vánoce otevřít. I když většina vlekařů a provozovatelů středisek plánuje na vánoční svátky nasadit techniku na umělé zasněžování, podmínky nejsou ideální. Počasí totiž moc sněhově nevypadá. "V noci bude převážně zataženo, na většině území občas déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle i mrznoucí, v polohách nad 600 m srážky sněhové. V druhé polovině noci od severu slábnutí srážek a částečné protrhávání oblačnosti. Nejnižší teploty 3 až -1°C," hlásí meteorologové z meteopressu. Navíc předpovídají, že sněhu se lyžaři nedočkají ani na Silvestra. Šance, že by do konce roku nasněžilo potřebných 80 centimetrů, které jsou minimem pro využívání sjezdovek na Pradědu, je tak mizivá.

Horská střediska počítají ušlou tržbu, kterou již odhadují na desetitisíce. Zřejmě jediným střediskem, kde si díky moderní technice budou moci lyžaři zalyžovat, bude Branná. "Ve druhé polovině týdne bychom sníh chtěli natáhnout i k dvousedačkové lanovce," plánuje Rostislav Procházka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.