SPORT

Cena Vesuvius – mezinárodní závod ve sportovní gymnastice

20. prosince 2006, 07:00, Helena Konopová
Košice/Šumperk - Stalo se již tradicí, že gymnastky končí podzimní sezónu na východě Slovenska. Gymnastický oddíl KEŠEL Košice pořádá mezinárodní závod o cenu Vesuvius. I závodnice GK Šumperk se vydaly do Košic, aby změřily síly se soupeřkami ze Slovenska, Maďarska a České republiky.
Košice/Šumperk - Stalo se již tradicí, že gymnastky končí podzimní sezónu na východě Slovenska. Gymnastický oddíl KEŠEL Košice pořádá mezinárodní závod o cenu Vesuvius. I závodnice GK Šumperk se vydaly do Košic, aby změřily síly se soupeřkami ze Slovenska, Maďarska a České republiky.

V kategorii Malý Vesuvius ( 9 – 11 let) zvítězila šumperská gymnastka Simona Kozáková, před Viktorií Haráskovou. Veronika Mlynářová obsadila 8. místo. V kategorii Vesuvius startovaly závodnice od 12 do 18 let. Zvítězila výborně připravená Berta Gondos ze sportovního gymnázia Budapešť. Z našich gymnastek se nejlépe dařilo Pavlíně Březinové, která skončila na 5. místě. Obě naše další závodnice se umístily v 1. desítce. Ivona Hrivnáková byla 6. a Katka Drenková 9.

Kromě čtyřboje se nejlepší závodnice obou kategorií utkaly následující den ve finále na jednotlivých nářadích. P. Březinová startovala ve finále na všech nářadích a absolvovala tak vlastně znovu celý čtyřboj. Nejlépe zacvičila na bradlech, kde získala stříbrnou medaili. Další umístění: - přeskok 5.,kladina 5.,prostná 4. Finálovou účast na bradlech a kladině si vybojovala i Ivona Hrivnáková – 6. a 4. místo. Je povzbudivé, že mezi finalistkami se objevily i naše mladičké závodnice a předvedly velmi slibné výkony. S. Kozáková byla 6. na kladině i v prostných a V. Harásková 8. na kladině.

Na konci roku jsou už rovněž známé výsledky Českého poháru. Jedná se o sérii 5 závodů, jejichž výsledky se započítávají do celkového pořadí. Z našich závodnic se nejlépe umístila Pavlína Březinová na 3. místě, Ivona Hrivnáková kvůli reprezentačnímu startu nezávodila v Pelhřimově, i tak obsadila krásné 5. místo. Katka Drenková se celý podzim potýká se zdravotními problémy a v Českém poháru skončila 9. Ve výsledkové listině figuruje 74 žákyň z celé republiky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).