SPORT

Cena Vesuvius – mezinárodní závod ve sportovní gymnastice

20. prosince 2006, 07:00, Helena Konopová
Košice/Šumperk - Stalo se již tradicí, že gymnastky končí podzimní sezónu na východě Slovenska. Gymnastický oddíl KEŠEL Košice pořádá mezinárodní závod o cenu Vesuvius. I závodnice GK Šumperk se vydaly do Košic, aby změřily síly se soupeřkami ze Slovenska, Maďarska a České republiky.
Košice/Šumperk - Stalo se již tradicí, že gymnastky končí podzimní sezónu na východě Slovenska. Gymnastický oddíl KEŠEL Košice pořádá mezinárodní závod o cenu Vesuvius. I závodnice GK Šumperk se vydaly do Košic, aby změřily síly se soupeřkami ze Slovenska, Maďarska a České republiky.

V kategorii Malý Vesuvius ( 9 – 11 let) zvítězila šumperská gymnastka Simona Kozáková, před Viktorií Haráskovou. Veronika Mlynářová obsadila 8. místo. V kategorii Vesuvius startovaly závodnice od 12 do 18 let. Zvítězila výborně připravená Berta Gondos ze sportovního gymnázia Budapešť. Z našich gymnastek se nejlépe dařilo Pavlíně Březinové, která skončila na 5. místě. Obě naše další závodnice se umístily v 1. desítce. Ivona Hrivnáková byla 6. a Katka Drenková 9.

Kromě čtyřboje se nejlepší závodnice obou kategorií utkaly následující den ve finále na jednotlivých nářadích. P. Březinová startovala ve finále na všech nářadích a absolvovala tak vlastně znovu celý čtyřboj. Nejlépe zacvičila na bradlech, kde získala stříbrnou medaili. Další umístění: - přeskok 5.,kladina 5.,prostná 4. Finálovou účast na bradlech a kladině si vybojovala i Ivona Hrivnáková – 6. a 4. místo. Je povzbudivé, že mezi finalistkami se objevily i naše mladičké závodnice a předvedly velmi slibné výkony. S. Kozáková byla 6. na kladině i v prostných a V. Harásková 8. na kladině.

Na konci roku jsou už rovněž známé výsledky Českého poháru. Jedná se o sérii 5 závodů, jejichž výsledky se započítávají do celkového pořadí. Z našich závodnic se nejlépe umístila Pavlína Březinová na 3. místě, Ivona Hrivnáková kvůli reprezentačnímu startu nezávodila v Pelhřimově, i tak obsadila krásné 5. místo. Katka Drenková se celý podzim potýká se zdravotními problémy a v Českém poháru skončila 9. Ve výsledkové listině figuruje 74 žákyň z celé republiky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).