SPORT

Cena Vesuvius – mezinárodní závod ve sportovní gymnastice

20. prosince 2006, 07:00, Helena Konopová
Košice/Šumperk - Stalo se již tradicí, že gymnastky končí podzimní sezónu na východě Slovenska. Gymnastický oddíl KEŠEL Košice pořádá mezinárodní závod o cenu Vesuvius. I závodnice GK Šumperk se vydaly do Košic, aby změřily síly se soupeřkami ze Slovenska, Maďarska a České republiky.
Košice/Šumperk - Stalo se již tradicí, že gymnastky končí podzimní sezónu na východě Slovenska. Gymnastický oddíl KEŠEL Košice pořádá mezinárodní závod o cenu Vesuvius. I závodnice GK Šumperk se vydaly do Košic, aby změřily síly se soupeřkami ze Slovenska, Maďarska a České republiky.

V kategorii Malý Vesuvius ( 9 – 11 let) zvítězila šumperská gymnastka Simona Kozáková, před Viktorií Haráskovou. Veronika Mlynářová obsadila 8. místo. V kategorii Vesuvius startovaly závodnice od 12 do 18 let. Zvítězila výborně připravená Berta Gondos ze sportovního gymnázia Budapešť. Z našich gymnastek se nejlépe dařilo Pavlíně Březinové, která skončila na 5. místě. Obě naše další závodnice se umístily v 1. desítce. Ivona Hrivnáková byla 6. a Katka Drenková 9.

Kromě čtyřboje se nejlepší závodnice obou kategorií utkaly následující den ve finále na jednotlivých nářadích. P. Březinová startovala ve finále na všech nářadích a absolvovala tak vlastně znovu celý čtyřboj. Nejlépe zacvičila na bradlech, kde získala stříbrnou medaili. Další umístění: - přeskok 5.,kladina 5.,prostná 4. Finálovou účast na bradlech a kladině si vybojovala i Ivona Hrivnáková – 6. a 4. místo. Je povzbudivé, že mezi finalistkami se objevily i naše mladičké závodnice a předvedly velmi slibné výkony. S. Kozáková byla 6. na kladině i v prostných a V. Harásková 8. na kladině.

Na konci roku jsou už rovněž známé výsledky Českého poháru. Jedná se o sérii 5 závodů, jejichž výsledky se započítávají do celkového pořadí. Z našich závodnic se nejlépe umístila Pavlína Březinová na 3. místě, Ivona Hrivnáková kvůli reprezentačnímu startu nezávodila v Pelhřimově, i tak obsadila krásné 5. místo. Katka Drenková se celý podzim potýká se zdravotními problémy a v Českém poháru skončila 9. Ve výsledkové listině figuruje 74 žákyň z celé republiky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.