KULTURA

Šumperský "pediatr" který tvořil TELE TELE

10. ledna 2007, 21:43, mar , foto archív spolužáků
Šumperský "pediatr" který tvořil TELE TELE Šumperk - Až do léta loňského roku měl Šumperk jen staré známé slavné a obdivované osobnosti. V červnu se však situace změnila, na obrazovku vstoupil dosud utajený Ondřej Sokol, fenomén dívčích srdcí.
Šumperk - Až do léta loňského roku měl Šumperk jen staré známé slavné a obdivované osobnosti. V červnu se však situace změnila, na obrazovky vstoupil dosud utajený Ondřej Sokol, fenomén dívčích srdcí.

Do té doby jen z titulků známý režisér satirického pořadu TELE TELE a Svatby paní Veroniky se zjevil v Ordinaci z čista jasna. Letos si však na něho jeho bývalí spolužáci vzpomněli a přemítají, zda jeho jméno navrhnou na Cenu města Šumperka pro rok 2006.


Ondřej Sokol se narodil 16.10.1971 v Šumperku. Kromě povinné šestileté docházky zde strávil už jen léta studentská na gymnáziu, aby v letech 1990-1995 vystudoval herectví a režii na pražské DAMU. Kromě toho si zkusil i studium na FAMU a v roce 1996 se už stal členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi. Zde se představil například v hrách: G.B.Shaw: Candida (Evžen Marchbanks), A.P.Čechov: Tři sestry (Andrej), O.Wilde: Jak je důležité míti Filipa (Algernon) nebo C.Goldoni: Poprask na laguně (Tita-Nane).


Pro fanynky fešného pediatra je smutnou zprávou, že je jejich "lékař" již osm let ženatý s herečkou Kateřinou Lojdovou. V domácnosti se pak svorně starají o pětiletou Esterku a dvouletého Adámka. Nadějný herecký talent byl v roce 2003 vyhlášen Talentem roku a stal se držitelem Ceny Thálie pro umělce do 33 let. Příležitostně se věnuje překladatelské činnosti z angličtiny.

Na své rodné město však zřejmě Ondra moc nevzpomíná. Alespoň většina jeho bývalých spolužáků ze základní či střední školy s ním již dávno ztratila kontakt. Přesto na svého, dnes již slavného spolužáka, vzpomínají jen v dobrém. "Už na základce to byl takový kašpar, rád bavil celou třídu," vzpomíná Ondrův spolužák Pavel. Bývalí spolužáci ze základní školy doufají, že se s Ondrou ještě někdy setkají. Plánují to na příštím školním srazu, na který chtějí novou šumperskou hvězdu také pozvat.


Co a kde o sobě a na sebe Ondřej řekl: O svém volném čase: "Já úplně nevím, čemu mám říkat volný čas, protože já dělám práci, která mě strašlivě baví, takže ve volném čase vlastně dělám herectví a režii a jsem doma a mlátíme se s Ester vařečkama do hlavy a překládám si a tak." O oblíbených autorech: "To jako že hodně. Dostojevského, Junga, Rollinse, Irvinga, Čechova, Pavlatu, no hodně no... " O svém strachu: " Bojím se poměrně málo, ale potom už ten strach zase vypadá jako rozevřená uslintaná tlama smrti. Zatím je mým psychoterapeutem C.G.Jung in memoriam. " O Šumperku: "Mají tam pěkné divadlo a co si já pamatuju, měli i pěkné herce. Ti mě dostali k hraní."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.1.2007 07:23
Titulek: ?
Autor: Grifit
189
173
TELE TELE? Jeden z pořadů kdy idioti baví idioty. Nic na co bychom mohli být pyšní.
Reagovat
Datum: 11.1.2007 08:57
Titulek: no a?
Autor: Jenik
89
194
Aby ste se z toho Ondry nahodou neposrali......mozna tech jeho 5 fanynek jo :-))
Reagovat
Datum: 14.3.2012 13:49
Titulek: Re: no a?
Autor: Domča
150
157
Hele ty chytrolíne ! Udělal rozhodně více než ty a když ti tak vadí tak sem nepiš kraviny ... -.- A nemel když nic nevíš ...
Reagovat
Datum: 14.3.2012 13:50
Titulek: Re: no a?
Autor: Domča
159
159
Trapáku ... a pět fanynek ? On jich má tolik že tobě by se oči protočily :P Hlupáku :)
Reagovat
Datum: 17.1.2007 16:46
Titulek: nechápu
Autor: MMM
200
149
můžete mi někdo vysvětlit proč by měl být vyhlášen za někoho významného?? nechápu zatím neudělal nic významého , a ana tu nežije . Kromě toho že se tu narosil a vyrostli jako spousta jiných lidí nic zatím v životě neudělal tak věhlasného. Neříkám že není dobrý ale dovedete si představit kdyby měla tohle udělat Praha z každým kdo na chvíli zavítá do filmu??? myslím si že za to že dostal roli v seriálu , a že něco narežíroval -nebo co, ho nečiní významným natolik aby si to zasloužil. Myslím si že je spíše na místě zamyslet se nad těmi co tu žijí a dělají významé věci v našem městě.
Reagovat
Datum: 17.1.2007 18:18
Titulek: RE: nechápu
Autor: NNN
194
150
A komu bys to dal, ty chytrej? Těm chlápkům, co seděj na radnïci? Nebo těm případům jako vloni, kdy to už bylo stejně všechno předem daný??? To ať to raději dají tobě:)ne???
Reagovat
Datum: 19.1.2007 09:47
Titulek: RE: RE: nechápu
Autor: MMM
122
303
áále noo tak chce mi snad říct že kromě tradičních sesláků na radnici a nebo tady toho tu nikdo není?? tomu nevěřím! Nehledě na to že tu máme herce i v našem divadle kteří jsou VYNIKAJÍCÍ.
Reagovat
Datum: 26.8.2007 18:29
Titulek: Re: RE: RE: nechápu
Autor: ficcino
133
203
herci mi zrovna nepřipadnou jako sorta lidí, která má nějaké významnější zásluhy
Reagovat
Datum: 24.8.2007 14:55
Titulek: Bez titulku
Autor: Angie
162
175
To neni mozny jak je ten svet malej
Reagovat
Datum: 24.8.2007 23:54
Titulek: Tele Tele
Autor: Turtles
103
125
Pokud se podílel na Novácké stupiditě, tak by se měl chlapec někde schovat do houští a všichni jeho kamarádi s ním.
Reagovat
Datum: 25.8.2007 21:00
Titulek: Šumperský rodák
Autor: turtles
159
193
Jan Balabán narozen v Šumperku 1961, za rok se z něj stal Ostravan, vystudova FFÚP Olomouc angličtina, čeština a v současné době působí, jako překladatel.Vydal povídkové knihy Středověk, Boží lano, Prázdniny, Možná že odcházíme, Jsme tady,. Kniha Možná odcházíme se stala v anketě Lidových novin knihou roku 2004, autor za ni získal cenu Magnesia litera. Je autorem scénáře komixu Srdce draka.
Balabánovy povídky jsou poznamenány autenticitou, je schopen naslouchat, vnímat, rozhlížet se a vidět. Na rejnovinách vzácný úkaz, což? Rodák ke kterému se hlásím...
Reagovat
Datum: 14.3.2012 13:55
Titulek: Trapáci
Autor: Domča
156
140
Vy všichni co tu přidáváte trapné komenty pro ti němu tak se zamyslete nejdříve na sebe ... Za 1) dokázal toho více než vy všichni 2) Je to skvělý herec je sním sranda a není to žádný chlap který by ze sebe dělal hvězdu ... 3) Jste lidi tak se tak chovejte a když se vám nelíbí tak na hoře je křížek :P Ste trapní a závidíte :) Majte se a uklidněte se :) a KDYBY něco ste měli pro mě na srdci tak mi pište na facebook pod jménem : Dominika Jounová :P
Reagovat
Datum: 14.3.2012 18:13
Titulek: Re: Trapáci
Autor: Jirka
142
164
Teda Domčo, větší trapku než seš ty sem fakt v životě neviděl! Reaguješ tady na 5 let starý komentáře, který už dávno nikoho nezajímají. Ty seš trapnější než zimní spánek, woe. Uděláš nejlíp, když se půjdeš zas aspoň tak na 5 let zahrabat. Třeba budeme mít štěstí a někdo tě náhodou zaleje betonem.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.