SPORT

Večer gladiátorů předvedl muay-thai a klasický box + VIDEO

29. listopadu 2006, 23:30, mar, jach, info web muay-thai
Večer gladiátorů předvedl muay-thai a klasický box + VIDEO Zábřeh - Galavečer gladiátorů v kulturním domě v Zábřehu byl sportovně kulturní podívanou nejen pro fanoušky boxu a muay-thai, ale i pro obyčejné diváky, kteří se dosud s těmito vysoce kontaktními sporty nesetkali. Během večera přišlo na řadu osm zápasů v amatérském boxu, profi boxu, amatérském thajském boxu a třešničkou na dortu byl volný styl zápasu, který překvapivě skočil po čtyřiceti sekundách.
Zábřeh - Galavečer gladiátorů v kulturním domě v Zábřehu byl sportovně kulturní podívanou nejen pro fanoušky boxu a muay-thai, ale i pro obyčejné diváky, kteří se dosud s těmito vysoce kontaktními sporty nesetkali. Během večera přišlo na řadu osm zápasů v amatérském boxu, profi boxu, amatérském thajském boxu a třešničkou na dortu byl volný styl zápasu, který překvapivě skočil po čtyřiceti sekundách.

Večer gladiátorů není žádným novátorským pokusem, nýbrž se dočkal již svého šestnáctého pokračování, které se odehrálo právě v Zábřehu. Zprostředkoval to Pavel Petrásek, rozhodčí i bojovník muay-thai, který našel svůj nový domov právě v Zábřeze. V zábřežském klání se tak v sobotním večeru představili sportovci z nedávno založených domovských oddílů BC Zábřeh a Bellicus gym Zábřeh.


zápas 1. část - 4,1 M

Thajský box, neboli Muay-Thai, je velmi staré bojové umění, které zavedl jako způsob boje muže proti muži ve své armádě král Ramkhamhaeng na počátku čtrnáctého století. Do roku 1996 nebyl povolen vstup ženám do ringu ani na sportoviště. Vše se změnilo v roce 2001, kdy i díky snaze prosadit tento sport na Olympijské hry, mohou ženy zápasit.

V sobotním večeru měl být vrcholem všech zápasů právě thajský box vítězky světového poháru Pavly Stankeová. Drobná, křehká dívka, se však svým divákům musela omluvit, protože pro rekonvalescenci po operaci nesmí nastoupit více jak dva měsíce do ringu.

I přesto se kulturní dům bavil, diváci shlédli amatérský box mladých kadetů i ostřílených bojovníků, perličkou byly i předzápasové rituály nazvané "Wai-Kru" , což jsou jakési boxerské tance, jimiž se vzdává pocta jak mistru, tak předsedovi soutěžního turnaje. Za zvuku bubnu, cimbálu a jávské flétny borci před bojem tančí v ringu svůj tanec. V zápasech, které jsou na pět kol po třech minutách, se používají údery rukou, loktů, kolen a nohou. Narozdíl od jiných sportů je thajský box plnokontaktní a - mimo hlavy a těla - se útoky vedou i na nohy a povoleny jsou i různé strhy, shozy a typické úchyty v klinči.

Borci v profesionálním ringu mají jen rukavice, chránič zubů a suspenzor (ochrana genitálií), amatéři ještě helmu a chrániče holení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.11.2006 06:30
Titulek: mulay?
Autor: Jimbo
71
109
Když už o něčem píšte, zjistěte si aspoň správný název. Mulay Thai asi moc lidí nezná. Spávně je to Muay Thai.
Reagovat
Datum: 30.11.2006 22:42
Titulek: :-D
Autor: Wayo
170
148
Tak jakoze Mulay Thai pobavil, video zasluzne, pokud by melo 25fps a to druhe pokud by slo prehrat :-D. Navic prvni video je box nikoli Mu(l)ay Thai :-D
Reagovat
Datum: 22.1.2007 17:35
Titulek: Muay Thai
Autor: Standa!
119
140
Dobry den,

jmenuji se Standa a pracuji jako Muay Thai sportovni manager pro vycvikove stredisko v Thajsku. Rad bych touto cestou vyuzil nas spolecny jazyk a nabidl tak nase vycvikove stredisko ke vzajemne spolupraci a to jak pro zacatecniky, pokrocile boxery, trenery ci ringove rozhodci thai boxu, kick boxu a klasickem boxu.
V pripade zajmu o vzajemnou spolupraci, kterou bych velice ocenil a rad bych v nasem stredisku privital jednotlivce i kluby z Ceske republiky, mne prosim kontaktujte pro blyzsi informace.

Dekuji a tesim se na vasi odpoved,

Standa!
(sport manager, Thailand)
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.