SPORT

Šachový turnaj velmistrů na Dlouhých Stráních

22. listopadu 2006, 22:50, Stanislava Marešová
Loučná - Kouty nad Desnou - Letošní již čtrnáctý ročník šachového turnaje O Losinského kapra se letos netradičně odehraje již v polovině listopadu.
Loučná - Kouty nad Desnou - Letošní již čtrnáctý ročník šachového turnaje O Losinského kapra se letos netradičně odehraje již v polovině listopadu.

Záštitu nad turnajem opět převzala firma Energotis a Hotel Dlouhé Stráně. Turnaj byl schválen STK ŠSČR a jedná se o seriál GRAND PRIX České republiky v rapid šachu jednotlivců a letos je zahájen jeho nultý ročník.

Celkem pět kol se odehraje v pěti městech a výherce bude znám až v červnu příštího roku. První kolo se odehrálo minulý měsíc v Mladé Boleslavi, složitou cestou schvalování se pak pořadatelem druhého kola stala obec Loučná.

Hrát se bude švýcarským systémem na devět kol dvakrát dvacet minut podle pravidel FIDE. Pořadatelé počítají opět s účastí minimálně sto padesáti hráčů z více jak padesáti klubů České republiky. Pozvaní jsou velmistři zahraniční, s největší pravděpodobností se zúčastní i šachová hvězda Sergej Movsesian, jehož manželka svou účast na turnaji již potvrdila. Kromě ní si zahraje česká velmistryně Jana Jacková, velmistr Eduard Meduna a loňský vítěz a český šachový olympionik Radek Kalod.

Hráči se na Dlouhých stráních sejdou již v sobotu ráno, hrát se bude až do večera. Šachistům i ostatním účastníkům bude k poslechu hrát orchestr "Junior jazz band Velké Losiny" . Připraveny jsou hodnotné ceny pro třetinu všech účastníků, jako každý rok i letos připraví svou dosud utajovanou cenu pro vítěze i paní starostová, manželka inženýra Kopřivy, starosty Velkých Losin a majitele firmy Energotis, s.r.o.

Inženýr Kopřiva sám věnoval cenu ředitele šachového turnaje, kterou získá nejúspěšnější hráč. Odměnou za vyhraný turnaj mu bude týdenní pobyt s polopenzí pro dvě osoby v hotelu Dlouhé Stráně nebo v hostelu Kostínek u Orlické přehrady.

Další cenu, tentokrát cenu předsedy Šachového svazu Olomouckého kraje věnoval Jaroslav Fuksík. Hlavní cenou za 1. místo je pak odměna 6 tisíc, tradiční vánoční kapr, dárkový koš a putovní pohár. Ceny jsou však zajištěny pro prvních dvacet umístěných hráčů, pro nejlepšího hráče do 1900 ELO, pro nejlepšího hráče do 1700 ELO a cena pro nejmladšího a nejstaršího účastníka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.11.2006 07:24
Titulek: Oprava
Autor: Blažková
88
Dobré ráno, po přečtení článku o šachovém turnaji, prosím o opravu - hrát bude jazzový kvintet V.Band z Velkých Losin.Junioři již nehrají a neexistují.


Moc děkuji
Mgr. Ivana Blažková, místostarostka obce V.Losiny
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.