SPORT

Šachový turnaj velmistrů na Dlouhých Stráních

22. listopadu 2006, 22:50, Stanislava Marešová
Loučná - Kouty nad Desnou - Letošní již čtrnáctý ročník šachového turnaje O Losinského kapra se letos netradičně odehraje již v polovině listopadu.
Loučná - Kouty nad Desnou - Letošní již čtrnáctý ročník šachového turnaje O Losinského kapra se letos netradičně odehraje již v polovině listopadu.

Záštitu nad turnajem opět převzala firma Energotis a Hotel Dlouhé Stráně. Turnaj byl schválen STK ŠSČR a jedná se o seriál GRAND PRIX České republiky v rapid šachu jednotlivců a letos je zahájen jeho nultý ročník.

Celkem pět kol se odehraje v pěti městech a výherce bude znám až v červnu příštího roku. První kolo se odehrálo minulý měsíc v Mladé Boleslavi, složitou cestou schvalování se pak pořadatelem druhého kola stala obec Loučná.

Hrát se bude švýcarským systémem na devět kol dvakrát dvacet minut podle pravidel FIDE. Pořadatelé počítají opět s účastí minimálně sto padesáti hráčů z více jak padesáti klubů České republiky. Pozvaní jsou velmistři zahraniční, s největší pravděpodobností se zúčastní i šachová hvězda Sergej Movsesian, jehož manželka svou účast na turnaji již potvrdila. Kromě ní si zahraje česká velmistryně Jana Jacková, velmistr Eduard Meduna a loňský vítěz a český šachový olympionik Radek Kalod.

Hráči se na Dlouhých stráních sejdou již v sobotu ráno, hrát se bude až do večera. Šachistům i ostatním účastníkům bude k poslechu hrát orchestr "Junior jazz band Velké Losiny" . Připraveny jsou hodnotné ceny pro třetinu všech účastníků, jako každý rok i letos připraví svou dosud utajovanou cenu pro vítěze i paní starostová, manželka inženýra Kopřivy, starosty Velkých Losin a majitele firmy Energotis, s.r.o.

Inženýr Kopřiva sám věnoval cenu ředitele šachového turnaje, kterou získá nejúspěšnější hráč. Odměnou za vyhraný turnaj mu bude týdenní pobyt s polopenzí pro dvě osoby v hotelu Dlouhé Stráně nebo v hostelu Kostínek u Orlické přehrady.

Další cenu, tentokrát cenu předsedy Šachového svazu Olomouckého kraje věnoval Jaroslav Fuksík. Hlavní cenou za 1. místo je pak odměna 6 tisíc, tradiční vánoční kapr, dárkový koš a putovní pohár. Ceny jsou však zajištěny pro prvních dvacet umístěných hráčů, pro nejlepšího hráče do 1900 ELO, pro nejlepšího hráče do 1700 ELO a cena pro nejmladšího a nejstaršího účastníka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.11.2006 07:24
Titulek: Oprava
Autor: Blažková
124
103
Dobré ráno, po přečtení článku o šachovém turnaji, prosím o opravu - hrát bude jazzový kvintet V.Band z Velkých Losin.Junioři již nehrají a neexistují.


Moc děkuji
Mgr. Ivana Blažková, místostarostka obce V.Losiny
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.