SPORT

Šachový turnaj velmistrů na Dlouhých Stráních

22. listopadu 2006, 22:50, Stanislava Marešová
Loučná - Kouty nad Desnou - Letošní již čtrnáctý ročník šachového turnaje O Losinského kapra se letos netradičně odehraje již v polovině listopadu.
Loučná - Kouty nad Desnou - Letošní již čtrnáctý ročník šachového turnaje O Losinského kapra se letos netradičně odehraje již v polovině listopadu.

Záštitu nad turnajem opět převzala firma Energotis a Hotel Dlouhé Stráně. Turnaj byl schválen STK ŠSČR a jedná se o seriál GRAND PRIX České republiky v rapid šachu jednotlivců a letos je zahájen jeho nultý ročník.

Celkem pět kol se odehraje v pěti městech a výherce bude znám až v červnu příštího roku. První kolo se odehrálo minulý měsíc v Mladé Boleslavi, složitou cestou schvalování se pak pořadatelem druhého kola stala obec Loučná.

Hrát se bude švýcarským systémem na devět kol dvakrát dvacet minut podle pravidel FIDE. Pořadatelé počítají opět s účastí minimálně sto padesáti hráčů z více jak padesáti klubů České republiky. Pozvaní jsou velmistři zahraniční, s největší pravděpodobností se zúčastní i šachová hvězda Sergej Movsesian, jehož manželka svou účast na turnaji již potvrdila. Kromě ní si zahraje česká velmistryně Jana Jacková, velmistr Eduard Meduna a loňský vítěz a český šachový olympionik Radek Kalod.

Hráči se na Dlouhých stráních sejdou již v sobotu ráno, hrát se bude až do večera. Šachistům i ostatním účastníkům bude k poslechu hrát orchestr "Junior jazz band Velké Losiny" . Připraveny jsou hodnotné ceny pro třetinu všech účastníků, jako každý rok i letos připraví svou dosud utajovanou cenu pro vítěze i paní starostová, manželka inženýra Kopřivy, starosty Velkých Losin a majitele firmy Energotis, s.r.o.

Inženýr Kopřiva sám věnoval cenu ředitele šachového turnaje, kterou získá nejúspěšnější hráč. Odměnou za vyhraný turnaj mu bude týdenní pobyt s polopenzí pro dvě osoby v hotelu Dlouhé Stráně nebo v hostelu Kostínek u Orlické přehrady.

Další cenu, tentokrát cenu předsedy Šachového svazu Olomouckého kraje věnoval Jaroslav Fuksík. Hlavní cenou za 1. místo je pak odměna 6 tisíc, tradiční vánoční kapr, dárkový koš a putovní pohár. Ceny jsou však zajištěny pro prvních dvacet umístěných hráčů, pro nejlepšího hráče do 1900 ELO, pro nejlepšího hráče do 1700 ELO a cena pro nejmladšího a nejstaršího účastníka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.11.2006 07:24
Titulek: Oprava
Autor: Blažková
119
Dobré ráno, po přečtení článku o šachovém turnaji, prosím o opravu - hrát bude jazzový kvintet V.Band z Velkých Losin.Junioři již nehrají a neexistují.


Moc děkuji
Mgr. Ivana Blažková, místostarostka obce V.Losiny
Reagovat