KULTURA

Město se chystá na Den sv. Huberta

15. listopadu 2006, 15:00, -vavka-
Město se chystá na Den sv. Huberta Zábřeh - Na přijetí velmistra Řádu svatého Huberta se v těchto dnech připravuje nové vedení zábřežské radnice. Starosta Zdeněk Kolář, kterého nové zastupitelstvo zvolilo teprve začátkem listopadu, tak bude mít ve své nové funkci první veřejnou premiéru.
Zábřeh - Na přijetí velmistra Řádu svatého Huberta se v těchto dnech připravuje nové vedení zábřežské radnice. Starosta Zdeněk Kolář, kterého nové zastupitelstvo zvolilo teprve začátkem listopadu, tak bude mít ve své nové funkci první veřejnou premiéru.

Velmistr město navštíví u příležitosti Dne sv. Huberta, který se v Zábřehu uskuteční v sobotu 18. listopadu. S ním do Zábřehu přijede i nejlepší trubačská elita regionu. Na horním náměstí trubači hned ráno v 8,30 hod. odtroubí lovecké skladby a signály a poté se přesunou do kostela sv. Bartoloměje k troubení na Svatohubertské mši svaté. Té budou velmistr i zástupci města také přítomni. Slavit se bude od 11 hodin v místním Katolickém domě na Sušinově ulici. Součástí bohatého programu bude např. ochutnávka vín české provenience, představení svatohubertského řádového vína anebo bohatá myslivecká kuchyně se specialitami ze zvěřiny.

„Zahájení odpoledního programu je naplánováno na třináctou hodinu,“ řekl REJi.cz k organizaci slavností Pavel Bartoš z Jesenické prefektury ŘSH. „Účastníci budou mít možnost krátce se seznámit s činností Řádu sv. Huberta a Nadací Františka Antonína hraběte Šporka a dále se zástupci Agentury rozvojové a humanitární pomoci Olomouckého kraje. Společně jsme se totiž rozhodli podporovat obyvatele farnosti pátera Romana Musila na Haiti, kam výtěžek z této celodenní akce půjde. Použit bude na znovuzalesňování zdevastované krajiny a získávání pitné vody v této nejchudší oblasti světa.“

Na odpoledne a podvečer přichystali organizátoři slavností bohatý program. Vystoupení nejúspěšnějšího imitátora hlasů zvěře - Jiřího Hrdličky, svatohubertské troubení v podání nejen trubačů ze Zábřežska, souboj dechovek o svatomartinskou husu anebo mysliveckou veselici se zvěřinovou tombolou.

Den sv. Huberta uvedla v pondělí 13. listopadu vernisáž fotografické výstavy Antonína Říhy z Bohdíkova. Autor publikuje v časopisech Svět myslivosti a Myslivost. Fotografie jsou vystaveny v obou sálech Katolického domu i ve foyeru tohoto zábřežského kulturního zařízení. Nechybí mezi nimi ani zvětšeniny těch snímků, které byly na nejrůznějších soutěžích odměněny některou ze 40 medailí a udělených ocenění. Výstava má název Lovy beze zbraní a zvěř zachycuje v přirozeném pohybu i prostředí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.11.2006 06:37
Titulek: reakce
Autor: Franta
16
Jedná se bezesporu o výbornou akci,škoda,že se na ní nepodávají i vína moravské provenience.Autor článku asi neví,že existuje i Morava
Reagovat
Datum: 16.11.2006 07:57
Titulek: RE: reakce
Autor: pepino
84
169
Pořadatelé určitě vědí, že existují i moravská vína (na vernisáži se např. podávala vína valtická). Já se na to dívám tak,že řád sídlí na Kuksu, takže ve zdejších sklepích dozrávají vína, která se skutečně urodila na svazích české vinařské oblasti - určitě za tím nehledám nic jiného.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.