KULTURA

Blues Alive propukne za dva týdny

1. listopadu 2006, 15:15, dark
Šumperk - Do druhé dekády své úspěšné existence vstupuje letos již jedenáctý ročník Blues ALIVE. Mezinárodní festival se bude snažit podle slov produkčního Kamila Navrátila i nadále navázat na to nejlepší, co bylo v minulých letech oceněno návštěvníky i médii: představovat hvězdy světové bluesové scény, seznamovat s aktuálními trendy tohoto žánru, uvádět na pódium nové tváře domácí i evropské provenience.
Šumperk - Do druhé dekády své úspěšné existence vstupuje letos již jedenáctý ročník Blues ALIVE. Mezinárodní festival se bude snažit podle slov produkčního Kamila Navrátila i nadále navázat na to nejlepší, co bylo v minulých letech oceněno návštěvníky i médii: představovat hvězdy světové bluesové scény, seznamovat s aktuálními trendy tohoto žánru, uvádět na pódium nové tváře domácí i evropské provenience.

"Bluesová hudba nabývá v dnešním světě mnoha podob, které se často nenechávají svazovat konzervativními pravidly," říká Kamil Navrátil, produkční pořádajícího Domu kultury Šumperk. Program čtyřdenního festivalu, který se uskuteční 16. - 19. listopadu je již znám. Hlavní část se opět odehraje v Šumperku ve dnech 16. – 18. listopadu, poslední velký koncert se tradičně uskuteční i v polském Chorzowě 19. listopadu.

Letošní novinkou bluesového festivalu bude speciální tématický program Retro Blues Alive. "Jeho myšlenka je oproti dramaturgii běžných hlavních festivalových koncertů opačná, totiž představit na ploše jednoho večera nikoliv nové tváře či ty, kteří na BLUES ALIVE už několik let nebyli, nýbrž právě umělce, kteří za minulých deset let obzvláště zaujali," vysvětluje Kamil Navrátil. Během retro večera vystoupí například Hoochie Coochie Band se svými hosty Markem Hlavicou, Stana The Mana, Marcelem Flemrem, Hankou Říhovou či Mírou Kašparem. Svou roli dostanou i slovenští bratři zastoupení bratislavským Bluesweiser s hosty Erichem Bobošem Procházkou, Silvií Josifoskou, Jánem Liteckým Švedou a Norem Červenákem. Jako americký host vystoupí kytarista a zpěvák Michael Roach, kterého si pamětníci upamatují ze čtvrtého ročníku BLUES ALIVE v roce 1999.

Ani letos nebude Blues Alive ošizen o ty velké a nejzářivější hvězdy současného chicagského blues, mezi něž patří Bob Margolin, Phil Guy či kytarista Studebaker John. Produkce letos opět sáhla i do nejbližších vod slovenského a polského blues pro zpěváka Slawka Wierzcholského s jeho kapelou Nocna Zmiana Bluesa a pro slovenského „žijícího klasika“ Petera Radványiho s kapelou Bonzo & The Resonators.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

V tomto čísle hrajeme o pět volných vstupenek na koncert skupiny Jelen, na kterém si budete moci vychutnat pověstnou jelení energii! Kapela Jelen přijede do Zábřehu spolu s MÍŠOU TUČNOU, dcerou country legendy, a jako „předskokani" vystoupí neuvěřitelná looperka Tereza Balonová a zbrusu nová kapela Martyho banda. Koncert odstartuje v zábřežském kulturáku v pátek 6. prosince.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje poslední album skupiny Jelen?
1. Poslední vlak Michala Tučného
2. Půlnoční vlak Michala Davida
3. Půlnoční vlak Michala Tučného

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Dvě volné vstupenky na festival Horování, který se uskuteční v sobota 23. 11. v šumperském Domu kultury vyhrávají: Jaroslav Kuba z Nového Malína a Lída Odehnalová z Kolšova. Na vánoční koncert Janka Ledeckého, který kulturní dům v Šumperku uvede 28. listopadu od nás získávají vstup zadarmo: Alžběta Vévodová z Chromče a Petra Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně šumperského kulturního domu.