KULTURA

Blues Alive propukne za dva týdny

1. listopadu 2006, 15:15, dark
Šumperk - Do druhé dekády své úspěšné existence vstupuje letos již jedenáctý ročník Blues ALIVE. Mezinárodní festival se bude snažit podle slov produkčního Kamila Navrátila i nadále navázat na to nejlepší, co bylo v minulých letech oceněno návštěvníky i médii: představovat hvězdy světové bluesové scény, seznamovat s aktuálními trendy tohoto žánru, uvádět na pódium nové tváře domácí i evropské provenience.
Šumperk - Do druhé dekády své úspěšné existence vstupuje letos již jedenáctý ročník Blues ALIVE. Mezinárodní festival se bude snažit podle slov produkčního Kamila Navrátila i nadále navázat na to nejlepší, co bylo v minulých letech oceněno návštěvníky i médii: představovat hvězdy světové bluesové scény, seznamovat s aktuálními trendy tohoto žánru, uvádět na pódium nové tváře domácí i evropské provenience.

"Bluesová hudba nabývá v dnešním světě mnoha podob, které se často nenechávají svazovat konzervativními pravidly," říká Kamil Navrátil, produkční pořádajícího Domu kultury Šumperk. Program čtyřdenního festivalu, který se uskuteční 16. - 19. listopadu je již znám. Hlavní část se opět odehraje v Šumperku ve dnech 16. – 18. listopadu, poslední velký koncert se tradičně uskuteční i v polském Chorzowě 19. listopadu.

Letošní novinkou bluesového festivalu bude speciální tématický program Retro Blues Alive. "Jeho myšlenka je oproti dramaturgii běžných hlavních festivalových koncertů opačná, totiž představit na ploše jednoho večera nikoliv nové tváře či ty, kteří na BLUES ALIVE už několik let nebyli, nýbrž právě umělce, kteří za minulých deset let obzvláště zaujali," vysvětluje Kamil Navrátil. Během retro večera vystoupí například Hoochie Coochie Band se svými hosty Markem Hlavicou, Stana The Mana, Marcelem Flemrem, Hankou Říhovou či Mírou Kašparem. Svou roli dostanou i slovenští bratři zastoupení bratislavským Bluesweiser s hosty Erichem Bobošem Procházkou, Silvií Josifoskou, Jánem Liteckým Švedou a Norem Červenákem. Jako americký host vystoupí kytarista a zpěvák Michael Roach, kterého si pamětníci upamatují ze čtvrtého ročníku BLUES ALIVE v roce 1999.

Ani letos nebude Blues Alive ošizen o ty velké a nejzářivější hvězdy současného chicagského blues, mezi něž patří Bob Margolin, Phil Guy či kytarista Studebaker John. Produkce letos opět sáhla i do nejbližších vod slovenského a polského blues pro zpěváka Slawka Wierzcholského s jeho kapelou Nocna Zmiana Bluesa a pro slovenského „žijícího klasika“ Petera Radványiho s kapelou Bonzo & The Resonators.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.