SPORT

Mládežnický basketbal

11. října 2006, 07:30, Josef Sitař
Mládežnický basketbal
 • Úspěšná premiéra nového ročníku ligových dorostenců
 • Rozhodovalo prodloužení
 • Úspěšné vykročení do nové basketbalové sezóny
 • Úspěšná premiéra nového ročníku ligových dorostenců
 • Rozhodovalo prodloužení
 • Úspěšné vykročení do nové basketbalové sezóny


  Úspěšná premiéra nového ročníku ligových dorostenců
  Sobota 7.10.2006

  Nový ročník dorostenecké ligy začal v sobotu 7.10.2006. Dorostencům se vstup do soutěže zdařil. Po tvrdé letní přípravě, kterou dorci absolvovali s atletickým trenérem Františkem Vykydalem, bylo na hřišti znát, že jsou dobře fyzicky připraveni. V poločase byl stav 53 : 24 a na konci třetí čtvrtiny dokonce 72 : 37. I přes vysoké vítězství se v utkání vyprodukovalo velké množství ztrát míčů, které by mohly s lepším soupeřem mrzet.

  Tahouni družstva Jakub Pajer a Petr Jeřábek si s chutí zastříleli. Ondra Leštinský se svými 12 doskoky se zaskvěl v obraně a hlavně v první polovině utkání předvedl vynikající výkon. Úspěšně mu sekundoval Jan Kochwasser a Martin Kuchtík, který je velmi dobrý v obraně, ale v útoku se střelecky musí najít.

  Do družstva přišli noví hráči z mladšího dorostu Jan Suchomel,Tomáš Grézl, Václav Ptáček a Ondra Kuchtík. Všichni dostali příležitost a svým výkonem dokázali, že budou platnými hráči.

  TJ Šumperk 1.ZŠ -TJ Sokol H. Králové  
    94 : 57
  čtvrtiny: 24 : 13, 29 : 11, 19 : 13, 22 : 20
  Střelci : Pajer 24, Jeřábek 23, Leštinský 9, Kuchtík Martin 9,Suchomel 8, Grézl 6, Kochwwaser 5, Ptáček 6, Kuchtík Ondra 3.


  Rozhodovalo prodloužení
  Neděle 8.10.2006

  K nedělnímu utkání se soupeř dostavil jen se šesti hráči. Svitavy zaskočili domácí neuvěřitelnou úspěšností za tři body. Celkem nastříleli za zápas 15 trojek a nedovolili domácím odskočit. Domácí vedli ve třetí čtvrtině o 14 bodů, ale přesto to nestačilo. V poslední minutě byl stav 80 : 76 a domácí se báli o výsledek a odpovědnost jim svazovala ruce. Soupeř agresivní obranou donutil Šumperk při rozehrávce 2 x po sobě chybovat a v poslední vteřině vyrovnal na 80 : 80.

  Celým prodloužením se promítala nervozita na obou stranách. Koše padaly nejvíce po faulech z trestných hodů. Po zásluze vyhráli domácí, protože v průběhu utkání měli vždy o kousek navrch. Poděkování patří i divákům, kteří přišli po oba dva dny šumperské dorostence povzbudit.

  K nejlepším hráčům patřil Martin Kuchtík. Výborně doskakoval pod oběma koši a prosadil se i střelecky. Celé družstvo mělo velké rezervy v obraně. Nedokázalo pokrýt střelce hostí, kteří zasloužili za předvedený výkon uznání.

  TJ Šumperk - TJ Svitavy  
    87 : 83
  čtvrtiny: 24 : 23, 19 : 12, 24 : 21, 13 : 24, prodloužení 7 : 3.
  střelci : Pajer 27, Vláčel 17, Jeřábek 16, Kuchtík Martin 14, Leštinský 9, Suchomel 2, Grézl 2.


  Úspěšné vykročení do nové basketbalové sezóny
  Sobota 7.10.2006

  Záloha ligových starších dorostenců hraje oblastní přebor střední Moravy. Náplní tohoto družstva je umožnit hráčům druhého sledu ligových dorostenců odehrát mistrovská utkání v plné zátěži a rozehrát se pro ligu.

  V Přerově byla první polovina z naší strany poznamenaná špatnou střelbou ze středních vzdáleností. Druhá půle vyzněla podstatně lépe. Soupeři jsme nastříleli 7 trojek a agresivní obranou získali míče do rychlých protiútoků. Po přestávce byla hra jednoznačně v naší režii. Mezi tahouny družstva patřili Jan Suchomel, Ondra Kuchtík, Tomáš Grézl a Jan Kochwasser. Příležitost ve hře dostali všichni hráči.

  TJ SK Přerov - TJ Šumperk 1.ZŠ  
    67 : 86
  Čtvrtiny : 22 : 21, 18 : 16, 16 : 25, 11 : 24
  Body : Suchomel 22, Kuchtík Ondra 18, Grézl 15, Kochwasser 10, Horák 9, Bartl 9,

 • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

  A) o drogových kartelech
  B) o krvelačných zombies
  C) o motocyklových závodnících

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).