• Úspěšná premiéra nového ročníku ligových dorostenců
  • Úspěšné vykročení do nové basketbalové sezóny

Úspěšná premiéra nového ročníku ligových dorostenců
    Sobota 7.10.2006

Nový ročník dorostenecké ligy začal v sobotu 7.10.2006. Dorostencům se vstup do soutěže zdařil. Po tvrdé letní přípravě, kterou dorci absolvovali s atletickým trenérem Františkem Vykydalem, bylo na hřišti znát, že jsou dobře fyzicky připraveni. V poločase byl stav 53 : 24 a na konci třetí čtvrtiny dokonce 72 : 37. I přes vysoké vítězství se v utkání vyprodukovalo velké množství ztrát míčů, které by mohly s lepším soupeřem mrzet.

Tahouni družstva Jakub Pajer a Petr Jeřábek si s chutí zastříleli. Ondra Leštinský se svými 12 doskoky se zaskvěl v obraně a hlavně v první polovině utkání předvedl vynikající výkon. Úspěšně mu sekundoval Jan Kochwasser a Martin Kuchtík, který je velmi dobrý v obraně, ale v útoku se střelecky musí najít.

Do družstva přišli noví hráči z mladšího dorostu Jan Suchomel,Tomáš Grézl, Václav Ptáček a Ondra Kuchtík. Všichni dostali příležitost a svým výkonem dokázali, že budou platnými hráči.

TJ Šumperk 1.ZŠ -TJ Sokol H. Králové
      94 : 57
    čtvrtiny: 24 : 13, 29 : 11, 19 : 13, 22 : 20
    Střelci : Pajer 24, Jeřábek 23, Leštinský 9, Kuchtík Martin 9,Suchomel 8, Grézl 6, Kochwwaser 5, Ptáček 6, Kuchtík Ondra 3.

Rozhodovalo prodloužení
    Neděle 8.10.2006

K nedělnímu utkání se soupeř dostavil jen se šesti hráči. Svitavy zaskočili domácí neuvěřitelnou úspěšností za tři body. Celkem nastříleli za zápas 15 trojek a nedovolili domácím odskočit. Domácí vedli ve třetí čtvrtině o 14 bodů, ale přesto to nestačilo. V poslední minutě byl stav 80 : 76 a domácí se báli o výsledek a odpovědnost jim svazovala ruce. Soupeř agresivní obranou donutil Šumperk při rozehrávce 2 x po sobě chybovat a v poslední vteřině vyrovnal na 80 : 80.

Celým prodloužením se promítala nervozita na obou stranách. Koše padaly nejvíce po faulech z trestných hodů. Po zásluze vyhráli domácí, protože v průběhu utkání měli vždy o kousek navrch. Poděkování patří i divákům, kteří přišli po oba dva dny šumperské dorostence povzbudit.

K nejlepším hráčům patřil Martin Kuchtík. Výborně doskakoval pod oběma koši a prosadil se i střelecky. Celé družstvo mělo velké rezervy v obraně. Nedokázalo pokrýt střelce hostí, kteří zasloužili za předvedený výkon uznání.

TJ Šumperk - TJ Svitavy
      87 : 83
    čtvrtiny: 24 : 23, 19 : 12, 24 : 21, 13 : 24, prodloužení 7 : 3.
    střelci : Pajer 27, Vláčel 17, Jeřábek 16, Kuchtík Martin 14, Leštinský 9, Suchomel 2, Grézl 2.

Úspěšné vykročení do nové basketbalové sezóny

Záloha ligových starších dorostenců hraje oblastní přebor střední Moravy. Náplní tohoto družstva je umožnit hráčům druhého sledu ligových dorostenců odehrát mistrovská utkání v plné zátěži a rozehrát se pro ligu.

V Přerově byla první polovina z naší strany poznamenaná špatnou střelbou ze středních vzdáleností. Druhá půle vyzněla podstatně lépe. Soupeři jsme nastříleli 7 trojek a agresivní obranou získali míče do rychlých protiútoků. Po přestávce byla hra jednoznačně v naší režii. Mezi tahouny družstva patřili Jan Suchomel, Ondra Kuchtík, Tomáš Grézl a Jan Kochwasser. Příležitost ve hře dostali všichni hráči.

TJ SK Přerov - TJ Šumperk 1.ZŠ
      67 : 86
    Čtvrtiny : 22 : 21, 18 : 16, 16 : 25, 11 : 24
    Body : Suchomel 22, Kuchtík Ondra 18, Grézl 15, Kochwasser 10, Horák 9, Bartl 9,

• Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
    B) Oblékají se do kožichů
    C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
    Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).