SPORT

"Šumperští fanoušci si zaslouží lepší výkony, než jaké jsme podávali loni,"

3. září 2000, 18:50, mpol
   říká Pavel Kormunda, oblíbený hráč šumperského hokejového týmu Draků a mistr Evropy v hokejbalu. V rozhovoru pro Rej se rozpovídal o přípravě a vyhlídkách Draků pro nadcházející sezónu, ale také o tom, jak se mu líbí v Šumperku, jaké má plány do budoucna a které pivo mu chutná nejvíce.
   říká Pavel Kormunda, oblíbený hráč šumperského hokejového týmu Draků a mistr Evropy v hokejbalu. V rozhovoru pro Rej se rozpovídal o přípravě a vyhlídkách Draků pro nadcházející sezónu, ale také o tom, jak se mu líbí v Šumperku, jaké má plány do budoucna a které pivo mu chutná nejvíce.

   Jak probíhá příprava Draků na novou sezónu a jak jsi s ní spokojen?
Příprava na suchu začala poslední týden v květnu a trvala do konce června. Běhali jsme, skákali, posilovali… Po třítýdenní dovolené jsme pak koncem července šli na led. Zatím nás trénuje asi třicet. Z toho pak trenéři vyberou mužstvo, které v září nastoupí k mistrovským zápasům. Trénink je náročný, ale přes léto se musí natrénovat, aby člověk vydržel celý rok. Vše probíhá tak, jak by mělo.

   Jak vypadá tvůj tréninkový den?
Ve třičtvrtě na deset je trénink na dvě poloviny, kdy jedna polovina je na ledě a druhá v posilovně a na dráze. Pak se vymění a po skončení se jdeme najíst a odpočinout si. Od pěti se trénuje znova asi hodinu a půl. To už jsme na ledě všichni a nacvičují se herní kombinace. Potom v sezóně se trénuje hodinu a půl, dvakrát týdně zápasy a jeden den volno.

   Jaké mají Draci vyhlídky na příští sezónu?
Po loňském, dá se říct, neúspěchu udělalo vedení všechno pro to, aby mančaft posílilo. V této době to vypadá, že byli úspěšní. Chtěli bychom zkusit hrát play off a tam překvapit. Prostě dostat se co nejdál, aby na nás lidi chodili a měli z hokeje radost tak jako my.

   V loňské sezóně to asi nebylo jednoduché, přestalo se dařit a lidé tolik nenavštěvovali zápasy… Máte v týmu někoho, kdo vždycky mužstvo pozvedne?
V týmu je spousta hecířů, teď přišli noví kluci a náladu udržuje Martin Rejthar a Michal Chromčo. To jsou takoví baviči a ti udržují partu. Ale i když se vloni nedařilo, tak chodila spousta lidí. Šumperk je hokejové město. Právě proto by si fanoušci zasloužili lepší výkony, než jaké jsme podávali loni.

   Co myslíš, že bylo příčinou loňského neúspěchu?
To bylo jedno s druhým. Nebyly peníze, nevěděli jsme, jestli se bude, nebo nebude hrát a střídala se tady spousta lidí a trenérů. Každý měl jiné nároky a představy, ale nakonec se to povedlo zachránit.

   Jak jsi spokojen s novým vedením?
Zatím plní,co slíbili, tak doufám, že v tom budou pokračovat.

   Za Draky budeš hrát už čtvrtou sezónu. Jak se ti líbí v Šumperku?
Mně se tu líbilo od začátku, krásné hory jsou blízko a Moraváci jsou vlídní a družní lidé.

   Prozradíš našim čtenářům tvoji oblíbenou značku piva?
V Šumperku piju výhradně Holbu a jelikož jsem z Plzně, tak Gambrinus.

   Věnuješ se ještě nějakému dalšímu sportu?
Hraju hokejbal za extraligovou Plzeň. Je to jako hokej, ale místo puku se používá napuštěný tenisák a běhá se. Před dvěma roky jsme s Plzní vyhráli mistrovství republiky a letos jsme byli třetí. S reprezentací jsme tento rok zvítězili na mistrovství Evropy.

   Přemýšlel jsi o tom, že by ses někdy hokeji věnoval jako trenér?
Mám trenérský průkaz třetí třídy, ale nikdy jsem o práci trenéra neuvažoval. Chtěl bych pracovat úplně mimo hokej, abych si od něj odpočinul.

   Myslíš si, že je mezi mladými šumperskými hokejisty nějaký velký talent?
Myslím, že v šesté nebo sedmé třídě jsou šikovní kluci, teď vyhráli přebor republiky. Ovšem tito nadaní hráči většinou odchází do Olomouce nebo Prostějova, protože v Šumperku chybí dorost. Takže potom i mužské "A" družstvo je vesměs poskládané z lidí, kteří jsou od jinud.

   Jaké jsou tvoje plány do budoucna?
Chtěl bych určitě hrát, ovšem čím je člověk starší, tím přichází víc lepších mladých kluků, takže příprava je náročnější. Je těžké se prosadit. Ale pokud zdraví dá, tak nějakou nižší soutěž bych určitě chtěl hrát. Mým snem je podívat se do U.S.A., nejraději někam do oblasti San Francisca.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.