SPORT

GelActiv 4X Cup 06 uzavřel v Šumperku sezónu

4. října 2006, 22:52, jach
GelActiv 4X Cup 06 uzavřel v Šumperku sezónu Šumperk - Dnes se ještě na skok vrátíme k posledním závodům, které v předminulém víkendu uzavřely letošní fourcrossový pohár. Vítěze - Michal Prokop v elitní a David Požárka v Expert kategorii, již známe, ale i tak se závod GelActiv 4X Cup 06 zapíše do deníčků všech cyklofanoušků.
Šumperk - Dnes se ještě na skok vrátíme k posledním závodům, které v předminulém víkendu uzavřely letošní fourcrossový pohár. Vítěze - Michal Prokop v elitní a David Požárka v Expert kategorii, již známe, ale i tak se závod GelActiv 4X Cup 06 zapíše do deníčků všech cyklofanoušků.

Především za vším stála dravost, jakou závodníci předvedli v závěru v cílové rovince. Oproti loňskému roku poznala trať zásah vyšší moci, neboť organizátoři rozhodli o zásadních změnách: - v horní pasáži přesunuli terénní vlnu, cílovou rovinku usadili do levé části kopce přímo ke startovnímu MX roštu a ani střed dráhy již nebyl to co dřív. I když Rapotínská stráň v Šumperku (?) obecně nepatří k nejtěžším tratím, letošní změny a rychlá cílová rovinka určitě přidaly trati na atraktivnosti.

Osmdesát jezdců a řada diváků se na prašné a na konec září nezvyprahlé dráze sešlo již po obědě. Nedělní závod se mimo jiné zapsal do análů pro nečekanou návštěvu vozů České televize, které poprvé v historii přivezly celkem šest kamer včetně jedné létací na dlouhém rameni. Pozorní fanoušci se pak mohli vidět na zhruba dvacetiminutovém sestřihu o pár dní poté.

Kategorie Expert startovala šestnácti finálovými jízdami. Dokonce jsme mohli vidět i netradiční trojice, které vznikly vinou malého počtu jezdců. Do dalšího kola pak prošlo jen dvaatřicet nejlepších. Vítězové na všech třech příčkách pak byli nepřehlédnutelní. Rychlá trať neskýtala moc šancí na předjíždění, a protože paradoxně ani v elitní kategorii nebylo předem rozhodnuto, diváci zažili napínavý souboj.

ELITE
1. s číslem 1 PROKOP Michal AUTHOR Praha
2. s číslem 4 TATARKOVIČ Kamil Kona Les Gets
3. s číslem 7 MĚCHURA Lukáš Rock Machine
4. s číslem 14 PEŠKAR Jaroslav BMX Team Šumperk

EXPERT
1. s číslem 110 BROŽÍK Michal SCC Škoda Plzeň
2. s číslem 106 PYTLÍK Jakub CykloBartoníček
3. s číslem 108 BÁRTA Lukáš BIKE KRÁM Ostrava
4. s číslem 109 WÉBER Václav Mateoriders

CELKOVÉ POŘADÍ prvních pěti závodníků
1. 1 Prokop Michal AUTHOR Praha body:162
2. 7 Měchura Lukáš ROCK MACHINE Racing body: 93
3. 2 Tamme Lukáš AUTHOR Praha body: 91
4. 9 Maroši Michal RSP Racing Team body: 80
5. 3 Slavík Tomáš GT CZECH Team body: 60

Galerie:


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.