KULTURA

Na Džemkapu rozhodl jediný hlas + ROZHOVOR s vítězi

27. září 2006, 22:54, Ondřej Polák
Šumperk - O pouhý hlas vyhrála kapela Dying Passion divácké hlasování v soutěži Džemkap, která proběhla v pátek 15. září v zaplněném H-clubu na Roosseveltově ulici v Šumperku.
Šumperk - O pouhý hlas vyhrála kapela Dying Passion divácké hlasování v soutěži Džemkap, která proběhla v pátek 15. září v zaplněném H-clubu na Roosseveltově ulici v Šumperku.

O dalším vítězi rozhodla naopak zcela jednoznačně porota, kterou přesvědčil výkon retro punkových Dead Popes Company. Všechny čtyři hudební skupiny, které se minulý pátek utkaly o vítězství v Džemkapu, jsou ze Šumperka.

Pořadatelé je vybrali z více než třiceti kapel, které letos poslaly do soutěže přihlášku s demonahrávkou a ucházely se o možnost hrát na velkém festivalu Džemfest, který letos proběhne ve dnech 26. - 28. října v Domě kultury Šumperk. V programu finále soutěže Džemkap hrály kapely ve vylosovaném pořadí. Černého Petra táhl zpěvák Tainted Jakub Nimmrichter, a tak jeho parta hrála jako první, ovšem s úlohou „zahřívačů publika“ si poradila více než dobře a na konci jejího koncertu už pár desítek hudebních fandů poskakovalo před pódiem.

Druzí se uvedli grungeový Ride, kterým nešťastně uteklo vítězství v diváckém hlasování o jediný hlas! Nejvíce návštěvníků totiž oslovila Zuzana Lipová a její ansámbl Dying Passion, který zahrál třetí v pořadí, představil starší věci i zbrusu novou tvorbu a díky hlasu publika postoupil do programu hlavní scény festivalu Džemfest. Soutěžní část večera uzavřela mladá kapela Dead Popes Company, která živelným projevem uhranula nejen zaplněný parket ale i členy odborné poroty. „I když zde hrály kvalitnější kapely, cenu od nás získali Dead Popes Company za předvedenou show. Ta velká energie, kterou předávají lidem, zastíní všechny hudební nedostatky,“ uvedla po vyhlášení výsledků členka poroty Iva Marešová, která alternuje role Lucie Bílé v pražském Divadle Ta Fantastika.

Ještě před vyhlášením výsledků zahrál dvěma stům padesáti divákům host večera, kapela Deset očí z Prahy. Následující oslavy se protáhly do rána.

Finalisté Džemkapu 2006:
Dead Popes Company, retro punk Šumperk: 1. místo poroty
Dying Passion, melodic metal Šumperk: 1. místo hlasování diváků
Ride, grunge Šumperk: 2. místo hlasování diváků
Tainted, industrial core Šumperk


ROZHOVOR s vítězi

Jak hodnotíte svou účast v soutěži Džemkap?


Dying Passion: "Byla to parádní akce s dobrou muzikou a skvělým publikem. Překvapil nás ohromný počet lidí, publikum navíc připravilo skvělou atmosféru všem kapelám. Zaujaly nás ostatní soutěžící skupiny, šlapalo jim to, hlavně Dead Popes Copany, jejich koncert měl šťávu."
Dead Popes Company: "Džemkap je dobrá párty! Jen nás mrzí, že jsme odehráli asi nejhorší koncert v historii, ale to je tím, že jsme si vylosovali až poslední čas. Kdybychom hráli dřív a ne poslední, nebyli bychom tak unavení a předvedli lepší výkon."

Předcházely vašemu vystoupení na Džemkapu nějaké zvláštní přípravy?


DP: "Máme nového basistu a nového bubeníka, a tak jsme chtěli pořádně zkoušet, ale nakonec na to nebyl čas. Takže nějaké zvláštní přípravy nebyly."
DPC:"V poslední době jsme zkoušeli opravdu hodně, třikrát týdně, což je pro nás maximum. Poctivě se připravoval hlavně bubeník, který před soutěží zkoušel každý den."

Očekávali jste úspěch?


DP: "Na Džemkap dorazilo velmi mladé publikum, a proto jsme čekali, že hlasy diváků získá spíše nějaká mladší kapela."
DPC: "Čekali jsme postup kapely Ride. Mají dobré nápady a zajímavé momenty v písničkách."

Jak se těšíte na Džemfest a co si pro festival připravíte?


DP: "Nějaké překvapení určitě vymyslíme. Chceme vystoupení oživit a ozvláštnit, možná to bude speciální videoprojekce, možná živý trumpetista."
DPC: "Zahrajeme zbrusu novou píseň, kterou jsme si schovávali pro nějakou zvláštní příležitost. A rozhodně se budeme snažit o kvalitnější produkci."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.10.2006 08:23
Titulek: smich?
Autor: Igor
55
Nezbyva nez se zasmat argumentu nejake Ivy Maresove :o)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.