KULTURA

Říkáme si mezi sebou „dědo“

20. září 2006, 21:57, red, webové str.
Říkáme si mezi sebou „dědo“ Šumperk - Ivan Mládek je legenda české pop music, ale jeho revivalová kapela už mu šlape na paty. Kapela Děda Mládek Illegal Band dnes koncertuje po klubech a festivalech v celé České republice, nezřídka zajede sklízet nadšené ovace i na Slovensko. Na svém kontě mají dvě řadová alba, která obsahují nejslavnější Mládkovy hity. Blýskli se jako předkapela slavné Lucie a nebude tomu jinak ani v Šumperku.
Šumperk - Ivan Mládek je legenda české pop music, ale jeho revivalová kapela už mu šlape na paty. Kapela Děda Mládek Illegal Band dnes koncertuje po klubech a festivalech v celé České republice, nezřídka zajede sklízet nadšené ovace i na Slovensko. Na svém kontě mají dvě řadová alba, která obsahují nejslavnější Mládkovy hity. Blýskli se jako předkapela slavné Lucie a nebude tomu jinak ani v Šumperku.


Přitom to všechno původně měla být jen legrace pro pár kamarádů z oblíbených plzeňských hospod. Už někdy v polovině devadesátých let se současný zpěvák Mersí a baskytarista skupiny Alice Zdeněk Podskalský shodli na společné lásce k nestárnoucím písním Ivana Mládka; dohodli se tedy, že by si je občas mohli zahrát. Jen tak, pro pobavení. O dva roky později z této myšlenky vznikla kapela Děda Mládek Illegal Band, to bylo na jaře 1998. Tehdy si ještě říkali Banjoděj. "Proč je v našem názvu Mládkovo jméno je jasný. Illegal jsme proto, že v době našeho vzniku o tom Mládek nevěděl, slovo band je odvozeno od skutečnosti, že je nás sedm a protože si mezi sebou vzájemně říkáme dědo, vrazili jsme to tam. Tak takhle vznikl název Děda Mládek Illegal Band," vypráví Mersí. „My děláme legraci a lidi na ni rádi chodí. Samozřejmě, že hlavně proto, že ty Mládkovy písničky jsou hudebně nadčasové a textařsky geniální, ale jak jsme zjistili, naše publikum tvoří i někteří teenageři, kteří žádného Ivana Mládka neznají a pak jsou strašně překvapeni, když se dozví, že to není naše vlastní hudba. Což je dáno i tím, že my nejsme čistým Mládkovým revivalem, nesnažíme se jeho hudbu napodobit do poslední noty. Máme vlastní aranže, dáváme jeho písničkám jinou formu a dokonce měníme i tóninu. Navíc do toho vkládáme i prvky z jiných hudebních žánrů, které máme rádi, třeba funky nebo rap," charakterizuje styl kapely Děda Mládek Illegal Band její zpěvák Mersí.


Jedna z nadějí české klubové scény - ZLATÝ VOČI, se cítí doma spíše na pódiích pražských klubů. Do Šumperka přijede představit zbrusu nový program ze svého nového CD, které bude pokřtěno 21. září v pražském klubu Futurum. Kapela do svého programu vlasních skladeb zařazuje i velmi zdařilé předělávky skupiny Roxette.


Skupinu LUCIE REVIVAL založili v listopadu 2005 čtyři zkušení muzikanti sehraní z letitého společného působení v uznávaném Hudba Praha revivalu Uširváč, který nadále paralelně funguje. Jako pátý člen byl přijat klávesista z Ježkovy konzervatoře David Hlaváč. Lucie revival staví na věrné reprodukci předlohy, kromě veškerých hitů (Amerika, Černí andělé, Oheň, Medvídek...) kapela nezapomíná ani na méně známé skladby z širokého repertoáru Lucie. Ta už po odchodu Michala Dvořáka a hlavně Davida Kollera patrně nikdy nebude tím, čím bývala, proto se Lucie revival soustřeďuje na co nejvěrnější interpretaci jejích písní.

Na závěr Gambrinus párty zahrají obdivovatelé Kurta Cobaina NIRVANA REVIVAL. Ti Vám zpříjemní čekání na filmový dokument o Kurtovi a Nirvaně Kurt Cobain: About A Son.

Koncert odstartuje ve 20 hod. ve středu 27. září ve velkém sále šumperského kulturního domu. Na vstupné si v předprodeji připravte 160 Kč, v den koncertu o 40 Kč více.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.9.2006 10:35
Titulek: Revivali
Autor: ivan haj
33
V Cechach a na Morave se vyrojili stovky kapel ktere kopiruji slavnejsi kapely.A lidi jsou tak zblbli - ze na tyto napodobeniny chodej.Pro tyto ,,kapely,,je to jednoduche stahnout si neco - co druzi vytvorili a okopirovat to. Je to ale degenerace mozku.
Proc se tito lide nesnazeji tvorit svoji muziku jako ti velci a potom slavni.
Prevzit pisnicku a hrat ji podle sebe a po pripade trochu upravit - to je neco jineho - ale kopirovat do posledniho tonu - to je pod uroven a ti co to delaji nejsou zadni muzikanti - to jsou smiraci...
To je muj nazor - a publikum ktere je spokojene s nahrazkou originalu jsou zaslepeny hloupy ovecky..
Proto - jdete se vycpat s revivalem!!!

stejcek undergroundu Ivan Hajnis
Reagovat
Datum: 21.9.2006 19:00
Titulek: ???
Autor: Wáclaf
146
Za revivaly 160 (popřípadě 200) korun?? No fuj, pane Rybičko!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

I přes nejistotu, zda se uvedené akce budou v ohlášeném termínu konat, pokračujeme v soutěžení o volný vstup na atraktivní pořady v regionu. Dnes je to zábřežský AkustikFest, na který nám Zábřežská kulturní poskytla tři vstupenky. Za oponou zábřežského kulturáku se uskuteční v pátek 17. dubna.

Otázka:
Kolikátý ročník AkustikFestu se bude letos konat? 
A) 3.
B) 4.
C) 5.

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volný vstup na koncert skupiny Katapult, ohlášený v šumperském Domě kultury na 27. března, vyhrávají Josefka G. z Hrabišína a Radek V. z Chromče. Blahopřejeme! O vstupenky se i kvůli případné změně v programu přihlaste u pořadatele.